Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iгор БАРАН: Український ринок страхування охоронних послуг — неорана цілина

29 жовтня, 00:00
IГОР БАРАН

У всьому світі спокійний сон клієнтів охоронних компаній непомітно забезпечують страховики. Однак в Україні ця традиція, зважаючи на відносно молодий вік ринку охоронних послуг, тільки-но починає розвиватися. Страховий поліс у своїй практиці використовує незначна кількість українських компаній, які надають послуги з охорони об’єктів чи фізичних осіб. Так, «Українська охоронно-страхова компанія» (УОСК) створює надійний тил своєму засновникові — Державній службі охорони (ДСО) при МВС України. Про особливості роботи в цьому сегменті страхування «Дню» розповів генеральний директор страхової компанії «УОСК» Ігор БАРАН.

— Які види страхових послуг надаєте?

— Компанія має 22 ліцензії на здійснення страхової діяльності та широкий перелік страхових програм. Зокрема, у сфері загальнообов’язкового страхування здійснюємо страхування цивільної відповідальності власників автотранспорту, власників зброї, тощо. У формі добровільного — надаються послуги страхування майна юридичних та фізичних осіб, автострахування, страхування від нещасних випадків, фінансових ризиків, медичне страхування тощо.

Але оскільки нашим засновником виступає Державна служба охорони при МВС України, то основний акцент робимо на страхуванні професійних ризиків та здоров’я її співробітників. У спеціальному фонді компанії накопичуються кошти, які в разі настання страхового випадку можуть використовуватися для компенсації збитків. Сьогодні частка страхування ризиків охоронної діяльності ДСО при МВС України в портфелі компанії становить 60—65%.

— У чому головна відмінність даного виду страхування від решти продуктів, які надає компанія?

— У порівнянні з класичними видами, страхування ризиків охоронної діяльності складніше, бо величина страхової суми та суми виплат залежать від багатьох складових. Наприклад, при розрахунку вартості страхової послуги береться до уваги пункт про технічне укріплення об’єкту страхування, в ролі якого може виступати магазин, склад, велике підприємство тощо. У визначенні достовірності обрахування вартості цього об’єкту й виникає складність. Щоб зробити всі розрахунки правильно, потрібно мати професійну команду. «Українська охоронно-страхова компанія» сьогодні має 50 висококваліфікованих співробітників у головному офісі та ще понад 60 страхових посередників у всіх куточках України, які успішно справляються з цим завданням. За підсумками роботи 9 місяців 2010 року компанія збільшила збір страхових платежів у 1,6 рази за всіма видами страхування в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

— Як оцінюєте нинішній рівень розвитку вітчизняного ринку страхування охоронної діяльності?

— Сьогодні жорсткої конкуренції на ринку страхування ризиків охоронної діяльності немає. Окрім державної служби охорони, страхуванням своїх ризиків займаються тільки 30—40 дрібних приватних охоронних компаній, які охоплюють 10% ринку. Тобто український ринок страхування охоронних послуг — неорана цілина. І це погано — адже в усьому світі одним із показників надійності охоронної компанії виступає саме надання клієнту страхового полісу. Цей поліс дозволяє охоронній компанії захистити себе та майно свого клієнта від непередбачуваних форс-мажорів. Якщо такої страховки немає, то в разі настання страхового випадку більшість вітчизняних охоронних компаній просто не зможуть компенсувати клієнту збитки. Тому в Україні потрібно терміново запровадити обов’язкове страхування діяльності охоронних компаній. Поки що для компаній це — добровільний вибір.

На мій погляд, активний розвиток страхування охоронної діяльності в Україні розпочнеться через 10—15 років, коли країна загалом освоїть всі європейські стандарти страхування.

— Як часто трапляються страхові виплати? І яка середня вартість страхового полісу для клієнта?

— Страхові випадки траплялися, трапляються й будуть траплятися. І страхова компанія виконувала й буде виконувати свої зобов’язання перед клієнтами. Але оскільки таких страхових випадків трапляється менше, ніж, наприклад, при страхуванні автотранспортних засобів, то й ціна полісу невелика — 0,1% вартості застрахованого об’єкту.

— Чим відрізняється вітчизняний ринок страхування охоронної діяльності від світового?

— У світі великі страхові компанії для зменшення своїх професійних ризиків самостійно створюють або наймають спеціальні охоронні структури. І потім виділяють із суми отриманих страхових платежів певну частину на утримання цих охоронних структур. В Україні ж навпаки: спочатку створюється охоронна компанія — і вже потім вона, можливо, починає шукати страхову компанію, яка забезпечить надійний тил.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати