Перейти до основного вмісту

ХРОНІКА ПОДІЙ

19 червня, 00:00

Вiнниччина вийшла на друге мiсце в Українi за темпами приватизацiї об'єктiв незавершеного будiвництва: за два з половиною роки працівникам регiонального вiддiлення ФДМУ на аукцiонах вдалося продати 59 недобудованих споруд, з них десять уже використовується за проектним призначенням (зокрема, чотири житловi будинки). Загалом в областi таких об'єктiв нараховується 1100. З такими темпами приватизацiя може розтягнутися рокiв на п'ятдесят, що взагалi неприпустимо, адже покинутi будiвництва за один рiк пiд дiєю природних чинникiв втрачають до 10% своєї вартостi. Можливо, вплине на ситуацiю дозвiл продавати довгобуди за балансовою вартiстю без врахування iндексацiї. Так, вартiсть їдальнi колишньої вiйськової частини (площа 1008 кв. м, 43% завершеностi) визначено в 24 гривнi 85 копiйок, а розташовану тут же механiчну майстерню (55 вiдсоткiв завершеностi) оцінено у 8 гривень 27 копiйок. Звичайно, реальна цiна, за яку їх продадуть, буде значно вищою. Слiд зазначити, що приватизацiя недобудованих будівель здiйснюється за пiдтримки Мiжнародної фiнансової корпорацiї. В цiлому в країнi за два роки було завершено 59 довгобудiв, а на 49 — велись роботи. Вiктор МЕЛЬНИК, «День»

Спека виводить нас із ладу

Через сталу спеку жителів Чернігова в півтора рази частіше, ніж звичайно, вражає інфаркт; загострення гіпертонічної хвороби й кризи почастішали вдвічі, аритмії й напади бронхіальної астми — також удвічі, судинні захворювання головного мозку — в півтора рази. Людям, схильним до цих захворювань, рекомендується не виходити просто неба з 11 до 17 години. Більш ніж на третину порівняно з попереднім роком зросла й кількість зареєстрованих гострих кишкових інфекцій. Показник жахливий, однак у цьому випадку прийняті у нас в широкому вжитку «порівняно з» і «по відношенню до відповідного періоду минулого року» викликають скептицизм. За даними епідвідділу міської СЕС, минулий рік відрізнявся найнижчим рівнем захворюваності на гострі кишкові інфекції за останні 20 років... Важких випадків не спостерігалось, рівень госпіталізації відповідає звичним сезонним показникам. І все ж нинішня спека є природним ворогом торгівлі продуктами харчування просто неба, особливо вразливі «ніжки Буша», риба, білоруська контрабанда. Валерія ПЕТРОВСЬКА

Солярку крали прямо з «труби»

Працівниками УМВС в Житомирській області закінчено слідство в досить незвичній для цього регіону справі. У листопаді минулого року 31-літній Б. (уродженець Азербайджану, громадянства не має) запропонував поставити одній торговій фірмі в Шепетівці сто тонн дизпалива. Солярковий «термінал», куди Б. та його два спільники вказали дорогу водієві бензовозу шепетівської фірми, було розташовано в будівлі старого складу мінеральних добрив КСП «Бондарівське» Новоград-Волинського району. Як з'ясували згодом правоохоронці, саме туди від магістрального нафтопродуктопроводу «Дружба», що знаходився за 200 метрів від цього місця, було відведено під землею несанкціоновану врізку металевої труби діаметром 15 міліметрів.

У бензовоз залили більше семи тонн дизпалива. Вже на зворотному шляху водія і Б. було затримано правоохоронцями та працівниками Новоград-Волинської дільниці нафтопродуктопроводу.

Водієві вдалося довести свою непричетність до крадіжок. Спільникам Б. пощастило втекти. Самому Б. за звинуваченнями в розкраданні державного майна в особливо великих розмірах (йому інкримінується сума 4237 гривень) загрожує ув'язнення від трьох до восьми років. Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День»

Незалежна профспілка звинувачує парламент

На 17 червня страйкували 115 гірників шахти ім. Лютикова ДХК «Краснодонвугілля», 61 гірник шахти «Україна», шестеро проводили підземний страйк на шахті ім. Баракова. Як повідомили агентство УНІАН у Центрі громадських зв'язків УМВС України по Луганській області, зі 176 гірників шахти «Талівська», які 7 червня вийшли пішим походом на Київ, залишилося 130 чоловік. Решта, за неофіційними даними, погодилися із пропозицією Луганської облдержадміністрації про сплату 75% заборгованості із заробітної плати. Нинішні акції протесту гірників спровоковані Верховною Радою України, заявили учасники прес-конференції, яку провели керівництво Мінвуглепрому України спільно із представниками шахтарських профспілок та організацій шахтарів-інвалідів. За словами заступника голови Незалежної профспілки гірників Донбасу Ігоря Дятлова, нинішню кризу парламент запрограмував 31 грудня 1998 року, ухвалюючи в Держбюджеті на 1999 рік фінансування вугільної галузі майже в два рази меншим за необхідне. Якщо найближчим часом їй не буде надано 1,5 млрд. грн., вважає голова Профспілки працівників вугільної промисловості Віктор Турманов, ситуація зі стихійними акціями протесту «може вийти з-під контролю».

Ямпiльський район створює власну енергосистему

Труднощi з електропостачанням, якi особливо вiдчуваються взимку, примусили керiвникiв Ямпiльського району Вiнниччини згадати про власнi резерви. Колись у районi було декiлька власних гiдроелектростанцiй на малих рiках — притоках Днiстра. Iз завершенням суцiльної електрифiкацiї рокiв двадцять-тридцять тому їх «списали» з рахунку, вiдiмкнувши вiд мережi i забувши. Обстеження показало, що обладнання принаймнi двох станцiй з п'яти збереглося чудово. Ще три станцiї потребують дооснащення. Бiльше того, якщо на них встановити сучаснi генератори з високим коефіцієнтом корисної дії, що випускаються закордонними фірмами, потужнiсть ГЕС може помiтно зрости.

Скажемо одразу, що радикально проблему це не вирiшить: сумарна потужнiсть п'яти гiдроелектростанцiй складає приблизно 500 кВат, тодi як район споживає влiтку 8 МВат, а взимку цифра дотягується до 15 МВат. Але це iстотно допоможе деяким господарствам, підключеним до малих ГЕС, бо дозволить у хвилини невідкладних потреб не залежати вiд сваволi диспетчерiв енергосистеми при вiяловому вимиканнi населених пунктiв. Та й частину коштiв, що ранiше йшли енергетичним гiгантам, можна буде заощадити. Вiктор МЕЛЬНИК, «День»

Спроба запобiгти торгівлi людьми

Нове неформальне об'єднання створене під егідою Уповноваженого ВР України з прав людини. У середу за участю Міжнародної організації міграції, представників міністерств і відомств пройшло його перше засідання. Як повідомила український омбудсман Ніна Карпачова, незважаючи на запровадження карної відповідальності за торгівлю людьми, в тому числі й примусове використання жінок в секс-бізнесі, ця проблема як ніколи актуальна для нашої країни, понад 100 тисяч громадян якої перебувають за кордоном у руках тіньової сексіндустрії. Україна — третя країна Європи разом з Бельгією та Німеччиною, де торгівлю людьми визначено законодавством як тяжкий злочин. На сьогоднішній день за цією статею порушено 12 карних справ. Метою діяльності Координаційної ради при Уповноваженому повинне стати створення єдиного банку даних з питань торгівлі людьми, здійснення постійного моніторингу. Іншими словами, раді пророчать виконання ролі сторожового пса в боротьбі з «чумою 20-го сторіччя» — трансконтинентальною торгівлею людьми. Залишається сподіватися, що при теперішньому недостатньому фінансовому забезпеченні й неповноцінній роботі інституту Уповноваженого, ця рада не стане черговим «паперовим тигром». Оксана ПАНЧЕНКО, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати