Перейти до основного вмісту

Кілька приводів стати кращими

17 лютого світ відзначає День спонтанного прояву доброти. Як зробити гарну справу без особливих витрат часу та грошей?
16 лютого, 19:49
НА ФОТО — ДИТИНА ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ, ЯКА ВЖЕ ОТРИМАЛА СВОЇ КНИЖКИ У РАМКАХ ПРОЕКТУ #ZOZYLYAKIDS. ЩЕ КІЛЬКА ТИСЯЧ РОДИН ЗАРЕЄСТРУВАЛИСЯ НА САЙТІ ІНІЦІАТИВИ І ЧЕКАЮТЬ НА ПОДАРУНКИ / ФОТО З FACEBOOK ZOZYLYABOOK

«День» пропонує огляд невеликих благодійних проектів, до яких кожен без проблем може долучитися просто зараз. Більше того, вони створені ентузіастами і, можливо, надихнуть когось на свою акцію чи ініціативу. Нехай День спонтанного прояву доброти лише укріпить важливу традицію не проходити повз, сформовану за останні кілька років в Україні.

ПОСИЛКИ ДОБРОТИ

Письменниця Катерина Єгорушкіна допомагає дітям, чиї батьки загинули на Майдані і на сході країни

«Кілька років до Майдану я не цікавилася новинами і жила у своєму світі, сповненому добрими людьми, творчістю, цікавими проектами. Тому жорстоке побиття студентів для мене стало культурним шоком: я не думала, що у ХХІ столітті таке можливо. Це спонукало мене вийти за межі власного світу — щоб шукати точки дотику і допомагати іншим... А коли сталася лютнева трагедія — я не знаходила собі місця, доки не з’явилась ідея проекту «Посилки Доброти»: подарувати діткам загиблих Героїв краплинку тепла — добрі книжки, іграшки ручної роботи, диски з хорошою музикою і всілякі душевні речі від багатьох українців», — розповідає Катерина Єгорушкіна.

З того часу — від квітня 2014 року — діткам було відправлено понад 400 посилок. «Першу «Посилку Доброти» — для однієї багатодітної родини героя Небесної Сотні — збирали наприкінці березня 2014 року. Другу пакували для дітей загиблого у Криму українського військового. А далі вже передавала масово: всім дітям загиблих на Майдані, потім — сиротам військових... До наповнення посилок долучилося багато хороших людей, тому наші подарунки ставали дедалі змістовнішими. Робота закипіла», — продовжує Єгорушкіна.

Списки дітей Катерина отримує від психологів і громадських організацій, які працюють із цими сім’ями. «Буває, що родичі загиблих звертаються до нас напряму: інколи з конкретними побажаннями-потребами, але частіше зі словами: «Передайте щось добре дитині, просто як знак уваги. Нам важливо знати, що Україна про нас пам’ятає», — розповідає ініціатор проекту. — Реакція на подарунки зазвичай тепла, відчувається вдячність... Пригадується одна історія, коли мама дівчинки, в якої зник тато на війні, попросила: «Надішліть дівчинці будь-що, аби вона думала, що це від тата. Вона його так любить».

ЩО ПРИНОСИТИ

«У кожен подарунок ми намагаємося покласти кілька хороших книжок — терапевтичних чи просто добрих, надихаючих. Також обов’язково — набори для творчості, ігри, пазли, матеріали для малювання, канцтовари, іграшки ручної роботи, за можливості — одяг і взуття. У нас ще є ідея подарувати діткам навчальні планшети, але поки що коштів на її втілення не вистачає. Дуже актуальні подарунки для підлітків, бо для цієї вікової категорії завжди є нестача... Хто вміє робити щось руками — можна пошити іграшки та сумочки, зробити прикраси для дівчат тощо. Нам навіть витинанки і дитячі малюнки надсилали! Звісно, є і свої вимоги до подарунків: приймаємо все у стані нового чи майже нового», — перераховує Катерина.

ЯК ДОЛУЧИТИСЯ

Можна написати безпосередньо Катерині Єгорушкіній на Facebook, а також долучитися до груп у Facebook та «ВКонтакті» — «Посилки Доброти». Там вказані всі актуальні потреби і звіти. Кому зручніше передавати кошти, номер картки ПриватБанку: 5168 7572 3160 3822.

Телефони: (063) 343 70 54,

(066) 315 29 39; ssonechko@ukr.net.


МАГАЗИН СОЛIДАРНОСТI

Як непотрібні вам речі можуть врятувати людське життя

Ще одна можливість зробити добру справу і при цьому не витратити ані копійки — це принести речі, які вам вже не потрібні, у Solidarity Shop («Магазин солідарності» — англ.). Ви приносите одяг, взуття, прикраси, книжки, вазони, хтось інший їх купує, а 100% виручених коштів йдуть на ліки, їжу та одяг для безпритульних, на допомогу людям з особливими потребами, літнім людям та ромським родинам.

Цей магазин — проект учасників європейського руху молодих людей «Молодь за мир» в Україні. «Solidarity Shop — це не традиційний магазин, у нас немає приміщення (хоча ми про нього мріємо, як мріємо відкрити свій магазин і навіть взяти на роботу кількох безпритульних), ми просто зберігаємо свої речі в коробках і беремо участь у всіх можливих барахолках і ярмарках, — розповідає «Дню» координатор проекту Ольга Макар. — Ця ідея виникла два роки тому, ми підглянули її у Римі: там Спільноті святого Егідія (рух «Молодь за мир» зародився саме всередині цієї спільноти в Італії) виділили кілька ангарів, де раніше стояли військові літаки, і вони перетворилися на магазини, де можна купити все, від карнавальних костюмів до диванів. Це вигідно всім: одні люди можуть віддати свої старі речі, інші можуть недорого їх купити, треті (зазвичай, колишні бездомні) влаштовуються там на роботу — і все це допомагає підтримувати великі проекти з лікування СНІДу в Африці. Зазвичай кошти, що ми заробляємо у своєму магазині, витрачаємо на ліки для безпритульних та літніх людей з будинку престарілих».

Нині в проекті задіяні двоє людей, які координують увесь процес, і близько десяти, що їм допомагають. «Недавно ми запропонували дітям, які беруть участь у наших проектах, принести на барахолку свої старі іграшки і продавати їх, щоб зібрати гроші на різдвяні подарунки для бідних. Діти були в захваті від цієї справи, їм дуже сподобалося і збирати іграшки, і продавати. Тож тепер ми будемо залучати їх частіше, — розповідає Ольга. — Також часто ми печемо кекси, пироги, торти — щось смачненьке завжди добре продається».

ЩО ПРИНОСИТИ

Прикраси, різні аксесуари, канцтовари, блокноти, листівки, сучасні книги. Будь-які одяг і взуття. Сумочки. Невеликі речі для дому: чашки, годинники, картини, вази, кактуси, дитячі іграшки та книги. Головні умови: речі повинні бути чистими та в хорошому стані. Найкращий критерій — спитати себе: «А я б це купив?».

ЯК ДОЛУЧИТИСЯ

Щоб принести речі, потрібно зателефонувати за номером (093) 374 91 19 і домовитися про зустріч. Можна також писати на Facebook-сторінку магазину — Solidarity shop. Ще можна допомогти продавати речі на барахолках.


КНИГИ – ДЛЯ ДIТЕЙ ПЕРЕСЕЛЕНЦIВ

Як літературні світи допомагають адаптуватися до реальності

Коли у листопаді 2015 року Анастасія Школдіна і Кирило Дятлик ініціювали проект #ZozylyaKIDS, у рамках якого надсилають книжки дітям переселенців з Донбасу та Криму, вони навіть уявити не могли, наскільки затребуваним стане їхня ініціатива.

«Книги формують світогляд, а гарні українські книжки допоможуть включитися в україномовне суспільство і просто адаптуватися на новому місці», — розповідає Анастасія про ідею проекту.

Книжки підбирають за віком дитини та її інтересами. Для того щоб дитина отримала комплект із двох видань, батьки мають зайти на сайт проекту kids.zozylya.com і заповнити анкету. Анастасія Школдіна розповідає «Дню», що спочатку вони отримали на проект мікро-грант ООН — 7 500 гривень, а також підтримку від «Видавництва Старого Лева» і громадської організації «Крим SOS».

«Грант дозволив нам купити 210 книг для 105 дітей різного віку. Згодом нам вдалося зібрати ще 10 тисяч гривень, і ми купили ще 316 книжок. Але цього все одно було недостатньо — на нашому сайті вже зареєстровано близько чотирьох тисяч заявок на отримання книг», — розповідає Анастасія. За її словами, книги потрібні, і акція вийшла затребувана, вони навіть не думали, що проект протриває до лютого. Але він триває, а отже, всі ми можемо долучитися до нього гарними українськими книжками для дітей.

ЧИМ ДОПОМОГТИ

Новими дитячими книгами, також неновими, але в хорошому стані і без явних пошкоджень, грошима на придбання книг..

ЯК ДОЛУЧИТИСЯ

Книги можна надсилати до Києва на відділення «Нової пошти» №187, Анастасії Школдіній.

Телефон: (093) 414 94 89.

Картка ПриватБанку для переказу грошей: 5211 5374 3686 3596 Кирило Дятлик.

Звіти про закупівлю книг та їх відправлення публікують на сторінці ZozylyaKIDS у Facebook.

Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати