Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Книжка року»-2016

«Сестра моя, Софія...» названа однією з кращих у рейтингу
21 лютого, 18:12
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Днями було оголошено результати щорічного рейтингу «Книжка року», який охопив новинки книгодрукування України 2016 року в семи номінаціях. У підномінації «Популярні видання/історична белетристика» номінації «Минувшина» з 31 видання було визначено 14 найкращих, і минулорічна новинка «Дня» «Сестра моя, Софія...» потрапила в десятку!

«Такі конкурси показують інтерес суспільства до власної книжкової продукції, — коментує «Дню» один із експертів номінації «Минувшина», завідувач відділу Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАНУ Ігор ГИРИЧ. — Інша справа, що в членів журі дуже різні підходи, критерії оцінки книжки, і їхні думки з багатьох питань дуже розходяться, але це нормально. Приємно, що наша книга збільшує різноманіття назв та жанрів. Тобто попри те, що книжку робити невигідно, її продукування не падає, а збільшується. Може, не кількісно, а якісно. Головне питання — щоб книжки виходили і читалися. Загалом через конкурс проходять всі найцікавіші новинки українського друку».

Власне, така достойна оцінка тільки підтвердила наявність високого інтересу до видання. Нагадаємо, «Сестра моя, Софія...» отримала нагороду і на львівському Форумі видавців, а в кінці минулого року вона була представлена і в болгарській Софії, де теж зібрала чимало схвальних відгуків.

ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Статистика інтернет-магазину «Дня» показує, що ошатне видання про непізнані сторінки українсько-болгарських зв’язків — один із найкращих варіантів подарунка для батьків, дітей та друзів. Наприклад, пан Владислав Костенко зі Сміли придбав новинку для свого сина-школяра, який зачитується всією Бібліотекою «Дня», а Сергій Передерій з Києва ділиться, що його батько «Сестру мою, Софію...» постійно перечитує і цитує. Дуже високо оцінила видання і донеччанка Наталя Кондратова. До речі, три роки тому «День» опублікував «крик душі» пані Наталі під заголовком «Чому я, живучи в Україні, не знаю людей, котрі становлять золотий фонд нації?», а потім розповів її історію в матеріалі «Шлях до себе завдовжки 40 років» (див. «День» №65 від 10 квітня і №73 від 23 квітня 2014 року). Оскільки рідний Донецьк пані Наталі окупований, вона нині працює податківцем у Слов’янську. «Дуже хороша книга, сподобалася. Дуже цікаво було відкрити для себе аналогії в болгарській історії з українською», — ділиться вона враженням від прочитаного.

Олександр Юхимчук з Обухова забезпечив інтелектуальною «поживою» від «Дня» свою бабусю Валентину Іванівну. «Я прочитала вже чотири книжки з Бібліотеки «Дня» — публіцистичну трилогію про новітню історію та видання «Сестра моя, Софія...». Ця книга  мені дуже сподобалася своїми доказовими історичними фактами», — ділиться пані Валентина, вчителька в минулому, яка проживає в селі Гульськ Новоград-Волинського району Житомирської області. — Я дійшла висновку, що все-таки нам, українцям, треба було більше мати зв’язків із болгарами, ніж з Росією. Дуже вдячна всім авторам, які збирали матеріал, а найбільше автору ідеї всього проекту Ларисі Івшиній. Я захоплена вашими творами».

Звичайно, окремий інтерес до книги і в людей, які професійно займаються історією. Зокрема, ще один знайомий «Дня» Роман Базака, ще будучи аспірантом Класичного приватного університету м. Запоріжжя, долучився до весняно-книжкового флешмобу «Дня» 2015 року, процитувавши на відео публіцистику Євгена Маланюка. Тоді він розповів: «Я поціновувач книжок з Бібліотеки газети «День». Це такі собі унікальні енциклопедії з історії України в доволі доступному, а головне — цікавому — викладі». Нині Роман уже викладач Центральноукраїнського державного педагогічного університету, кандидат наук із соціальних комунікацій, книжку «Сестра моя, Софія...» щойно почав читати: «Мене зацікавив матеріал про князя Святослава Хороброго. Тут є над чим подумати. Стаття доволі-таки цікава, але водночас викликає в мене дуже багато питань для дискусії. На відміну від попередніх, особисто в мене ця книга викликає багато різних роздумів...».

Якщо теж бажаєте «зарядити мозок», звертайтеся у книгарні свого міста або в інтернет-магазин «Дня» за посиланням!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати