Перший в Україні енциклопедичний довідник про бандуристів та кобзарське мистецтво побачив світ у Сумах. До унікальної збірки увійшли довідки про кобзарів та торбаністів Слобожанщини з XVIII століття до наших днів. Представлено 60 їхніх імен та кобзарські пісні, думи, легенди, заповіти. «Українсько-лебійський словник» («лебій» означає «дід») — це специфічний, оригінальний архаїко-архівний матеріал спілкування пращурів, кобзарів, який довго був несправедливо забутою історичною пам'яткою народної творчості України, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН .
Знедолені жінки незабаром отримають свій притулок
10 тисяч гривень планує виділити Міністерство у справах сім'ї та молоді на створення в Рівному притулку для жінок, котрі стали жертвами насильства. Проблема ця для Рівненщини є вельми актуальною. Тільки за офіційними даними в області нараховується понад півтори тисячі конфліктних сімей, в яких жінки часто зазнають насильства. На думку активісток громадської організації «Берегиня», у притулку обов'язково повинні працювати юристи й педагоги. У необхідності подібної установи для Рівненщини не сумнівається ніхто, але поки немає гарантії, що ініціаторам вдасться зібрати найближчим часом необхідні для відкриття притулку кошти, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ .
Калинiвськi iнвалiди повторно оголосили голодовку
З першого березня доведенi до вiдчаю 22 працiвники ВАТ «Калинiвський машинобудiвний завод», якi отримали iнвалiднiсть внаслiдок професiйних захворювань (здебiльшого електрозварники), оголосили голодовку з вимогою вiддати їм заборгованiсть із пенсiй та iнших виплат. До такого кроку людей штовхнуло те, що підприємство заборгувало своїм працiвникам 840 тисяч гривень, з них 85 тисяч — iнвалiдам. Грошi не виплачуються ще з 1997 року. Першого лютого калинiвськi iнвалiди вже намагалися оголосити голодовку, зайнявши кабiнет директора й не полишаючи його кiлька днiв. Тодi вони повiрили обiцянкам, що найближчим часом з ними розрахуються. За мiсяць нiчого не змiнилося, і вони знову вдались до рiшучої акцiї. Тепер з ними без реальних виплат домовитись буде важче, повiдомляє з Вiнниччини кореспондент «Дня» Вiктор МЕЛЬНИК .
Красне поле Карпатської України
Карпатська Україна — невелика держава під президентством Августина Волошина — з'явилася на теренах Підкарпатської Русі 1939 року й посвідчила світові генетичне чуття краянами українського коріння. Але її незабаром було задушено «коричневою чумою», що наступала з Німеччини. Січові стрільці з Карпатської Січі, головним чином студенти, виступили в останній трагічній битві на Красному полі, біля державницької столиці Хуста. Нині Закарпаття врочисто відзначає 60-річчя держави, потопленої в крові. В цих рамках пройде і врочисте відкриття та освячення пам'ятника загиблим січовикам. Символічно, що торжествам, які почнуться 10 березня і триватимуть п'ять днів, передуватиме відкриття 9 березня на Народній площі в Ужгороді пам'ятника Тарасові Шевченку, до чого Закарпаття йшло кілька років, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ .
Запозичив сюжет із «Діамантової руки»
Співробітники карного розшуку в місті Бузьку Львівської області затримали незвичайного наркокур'єра. 37-річний мешканець Донецька намагався провезти через Західну Україну 24 кілограми меленої макової соломки. Для свого «багажу» наркокур'єр вигадав незвичний сховок: скориставшись своєю фізичною вадою (одна рука у нього коротша за іншу), перевізник обклав коротшу руку мішечками з наркотиком, а потім загіпсував, повідомляє кореспондент «Дня» Микола САВЕЛЬЄВ .
Випуск газети №:
№42, (1999)Рубрика
Суспільство