Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Є така академія
Виповнилося п’ять років Академії правових наук України. Тут ведуться фундаментальні та прикладні дослідження в галузі держави та права, координується наукова робота учбових і інших закладів юридичного профілю, науково забезпечується правотворча діяльність державних органів. Штаб-квартира академії — у Харкові, у Києві розміщується регіональний центр. У структурі академії працюють два інститути, три лабораторії та видавництво.
Вчені Академії правових наук працювали над проектом Основного закону України, а її президент В.Я. Тацій, віце-президент Ф.Г. Бурчак, академіки М.В.Костицький і І.А.Тимченко були членами Конституційної комісії. Академіки та члени-кореспонденти активно працювали над проектами Цивільного, Господарського (комерційного), Карного, а також Карно-процесуального та Цивільно-процесуального кодексів, над проектами багатьох законів, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО.
Польські медалі знайшли своїх героїв на Житомирщині
Кавалерами медалі «За участь в оборонній війні 1939 року», заснованої польським урядом десять років тому, стали п’ятеро жителів Житомирської області: Михайло Василюк, Петро Сидорчук, Михайло Колодзій, Адам Корпун і Михайло Корсак, — повідомляє кореспондент «Дня» Валерій КОСТЮКЕВИЧ. Минулого тижня в Житомирі консул Республіки Польща в Києві пан Єугеніуш Яблонський та військовий аташе при Посольстві Польщі в Україні пан Юзеф Вонсик вручили нагороди ветеранам або членам їхніх сімей (тих, хто не зміг приїхати). Цією медаллю, розповів «Дню» голова Спілки ветеранів Війська польського Житомирщини Зигмунд Бенгловський, нагороджуються воїни, які в лавах польської армії чинили опір гітлерівським військам у перші тижні Другої світової війни.
Смілянські жінки стануть іще сміливішими
У місті Сміла Черкаської області започатковано проект «Психологічна підтримка жінок та дівчат-підлітків». Його ініціювала місцева неурядова феміністична організація «Аеліта». Проектом передбачено відкриття «гарячої» телефонної лінії та створення спеціальної служби, яка надаватиме послуги досвідчених психологів жінкам, які потрапили до кризових ситуацій або постраждали від насильства в провінції, де часто-густо діють первісні закони в ставленні до постраждалих жінок і де особлива «дрімучість» у питаннях психологічної реабілітації. Запровадження цього проекту має унікальне значення. Проблема, яка однаковою мірою важлива і для великих міст, і для малих, нарешті буде вирішуватися і в глибинці. До речі, смілянський проект діє в рамках Національної програми попередження насильства, повідомляє кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ.
Шкільних «мінерів» почали штрафувати
Тільки цього року в Запоріжжі зареєстровано понад 15 фальшивих викликів працівників міліції на ніби заміновані шкільні об’єкти. За кожним дзвінком виїжджала бригада кінологів із собаками, інші фахівці, відмінялися заняття...
— Подібні дзвінки, як правило, надходять у міліцію в день серйозних контрольних, — розповідає начальник міського управління освіти Микола Фролов. — І хоч усі розуміють, що виклик фальшивий, заняття доводиться відміняти. Міліція розробила систему виявлення жартівників, котрі дзвонили. Їх швидко знаходять і штрафують у розмірі 500 гривень.
Міськвно зі свого боку теж розробило систему реагування: зірваний учбовий день переноситься на неділю або на канікули, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.
Для ікри кордонів не існує?..
Слідчим підрозділом УСБУ в Сумській області порушено дві кримінальні справи за фактом контрабандного переміщення вантажів поза митним кордоном України. Зокрема, росіянин Олексій К. у такий спосіб намагався провезти на територію нашої держави 2371 бляшанку лососевої ікри вагою 140 грамів кожна та 3 кілограми 910 грамів цього ж нерозваженого продукту на загальну суму понад 19 тисяч гривень. А два мешканці Шостки, скориставшись об’їзними шляхами, завезли в Україну партію аудіо- та відеокасет загальною вартістю 35 тисяч 750 гривень. Завдяки вжитим правоохоронним заходам контрабандистів було затримано, а їхній товар — вилучено. В даний момент слідчі з’ясовують обставини злочину, після чого справи буде передано до суду, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН.
Сусіди займалися крадіжками з дачних будинків
Два кіровоградці — раніше судимий 27-річний Олег та неповнолітній Олександр — скоїли понад два десятки крадіжок особистого майна громадян. Наприклад, у лютому вони проламали стіну в гаражі автокооперативу «Гірник» і викрали «Жигулі». У січні зняли автомагнітоли з двох легковиків на території СУ-411. А в жовтні обікрали ларьок на вулиці 50-річчя Жовтня. Особливу увагу «дует сусідів» приділяв дачам, повідомляє кореспондент Володимир ПОЛІЩУК. Співробітники карного розшуку затримали злодіїв. Вилучено та повернуто власникам два вкрадених легковика, на яких зловмисники і скоювали свої злочини. А щоб вивезти з домівок затриманих накрадені речі — побутову техніку, продукти харчування, одяг тощо, — знадобилося три вантажівки. Вилучено в злодіїв також
Президентська адміністрація п’є кам’янецьку горілку
Сергій Бац, головний інтендант адміністрації Президента, вже побував на Кам’янець-Подільському заводі продтоварів і замовив першу партію продукту тамтешнього виробництва. «Отже, і Леонід Данилович, і його близьке оточення поп’є нашої «Кам’янецької старки», «Хмельницької особливої», — радіє за Л.Кучму й за своє підприємство Ігор Лисий, директор заводу продтоварів. Інтерес інтендантської служби до продукту вітчизняного виробництва не даремний, стверджує кореспондент «Дня» Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ. Тут-таки, на заводі, встановили нове устаткування для очищення води, спроектоване Інститутом хімії води НАН України, зробили експериментальну партію горілки, коли нагодився С.Бац. Він пив і дуже хвалив: дуже добра та чиста, як дівоча сльоза. А закуску з берегів річки Смотрич, на жаль, не замовив. Може, не сподобалася?
Випуск газети №:
№35, (1999)Рубрика
Суспільство