Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Заробляти більше медики медики
Захворюваність харків’ян на такі небезпечні епідемічні недуги, як гепатит, сальмонельоз, гострі кишкові інфекції порівняно з минулим роком збільшилася на 30 відсотків. Цього року госпіталізовано 152 чоловіки із діагнозом «Гепатит А», 130 — із гострими кишковими інфекціями, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО. Причиною загострення епідеміологічної обстановки медики вважають погану якість питної води у квартирах і дешеві, але небезпечні харчові продукти, що купуються на ринках. У Київському й Московському районах міста у всіх (!) випадках перевірок розливного молока, яке привозять із господарств області, було виявлено або дизентерійні палички, або інші мікроби. Медики ж, у свою чергу, радять або кип’ятити воду й молоко, або... більше заробляти й купувати продукти у престижних супермаркетах.
Уперше українська історія в біографіях
В Україні підготовлено перший вітчизняний біографічний словник. Своєю появою він зобов’язаний професору Віталію Чижко, директору Інституту біографічних досліджень. Уперше словник було представлено науковому світу на міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми створення Українського біографічного словника», що відбулася 14 жовтня у філії № 1 бібліотеки НАНУ імені В. Вернадського. Він містить короткі біографії всіх визначних українських діячів, котрі працювали колись у різних сферах науки, політики, культури. Відомості про маловідомих широкій громадськості персонажів української історії так само буде опубліковано в словнику. Автор сподівається, що підготовка й видання словника дозволить українській біографістиці піднятися на загальноєвропейський рівень і відновить історію України у портретах тих, хто її творив. Справа «за малим» — знайти кошти для видання наукової праці, повідомляє кореспондент «Дня» Наталія ВЕРНИГОРА.
Тепло дорогою ціною...
Нещодавно у Хмельницькому провели в останню путь 49-літніх Василя та Ганну. Нещасна родина, рятуючись від холоду у своїй квартирі № 33 в будинку на вулиці Ціолковського, запалила на ніч газову плиту на кухні. Та вже не прокинулася. Вранці син знайшов батьків мертвими. Судово-медичний експерт зробив висновок: отруєння чадним газом. Трагедія сталася вже після того, як традиційно мав початися опалювальний сезон, однак поки що квартири не опалюють «з метою заощадження блакитного палива». Хто як може, так і зігрівається у своїх помешканнях. На жаль, не завжди успішно. Горе, якого зазнала родина С., — далеко не перша трагедія після 15 жовтня. Зареєстровані випадки опіків, отруєння чадним газом, на щастя, смертю не закінчувалися, як у вищезгаданому випадку, — повідомили кореспондента «Дня» Михайла ВАСИЛЕВСЬКОГО у відділі статистики міської станції «Швидкої допомоги». Днями, мабуть, тепла вода нарешті потече до квартирних батарей. Дорогою ціною...
Голод спонукає до злочину
У потоці кримінальних повідомлень, які надходять до управління внутрішніх справ Сумської області, останніми днями виявилися дві інформації про крадіжки, в яких звинувачуються особи, причетні до Збройних Сил України. Одна з них сталася в Охтирці, де військовослужбовець дислокованої в цьому райцентрі військової частини № 4106 Олександр П. вночі обібрав шкільну їдальню: забрав масло, ковбасу, майонез. Хто ж винний у тому, що юнак, аби втамувати голод, пішов на цей злочин? Відповіддю на це запитання певною мірою є інформація, що надійшла до міліції з Ромен, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій ХАНІН. Там правоохоронцями викрито 40-літню К., завідуючу місцевого торгу, яка, використовуючи службове становище, протягом поточного року викрала канцтовари, харчові продукти, а також гроші — у цілому на суму три тисячі гривень. Тобто вона без ніякого натяку на совість крала ті харчі, за якими, власне, й поліз до їдальні голодний солдат. Правову оцінку цим фактам дадуть слідство і суд.
№204 24.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№204, (1998)Рубрика
Суспільство