Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Сторожі не вірять навіть міліції?
Трагічний випадок стався поблизу тваринницької ферми КСП «Просянка», що в Купянському районі Харківської області. Тут загинув працівник райвідділу внутрішніх справ майор міліції Михайло Степанишин. Його вбив сторож, який охороняв ферму. Тієї ночі райвідділ проводив рейд для запобігання розкрадання із сільських магазинів і ферм. Міліцейський «уазик» під’їхав до ферми в селі Гусинка. Три міліціонери вийшли з машини й наказали сторожеві підійти. Той, не повіривши, що перед ним міліція, вистрілив з одноствольної мисливської рушниці. Заряд влучив у груди Михайла Степанишина, внаслідок чого він помер у районній лікарні, повідомляє кореспондент «Дня» Михайло БІДЕНКО. Під час слідства виявлено, що рушниця, з якої стріляв 52-річний сторож Коваленко, не була зареєстрована. Хоча навіть якщо б вона й була на обліку, схоже, вистрілила б все одно: тваринницькі ферми господарств настільки часто зазнають нападів, що сторожі не гаятимуть часу навіть на вигук: «Стій, хто йде?»
До держбюджетного «корита» в Україні не припаде тільки ледачий
Відстеження криміногенної обстановки в Луганській області свідчить: значна кількість корупційних діянь, хоч як сумно це усвідомлювати, відбувається саме в органах виконавчої влади і місцевого самоврядування, а також у таких пріоритетних сферах економіки, як кредитно-банківська, зовнішньоекономічна та бюджетна. У сфері приватизації, наприклад, минулого року порушено більше як 250 карних справ, що майже в три рази більше, ніж попереднього року. Більше покладено край злочинам у фінансово-кредитній та банківській системах. Ці тенденції збережені і поточного року. Наприклад, за фактами зловживання владою або службовим становищем порушено 124 карні справи, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА. Як показали перевірки, на кожному третьому підприємстві та установі з 844 перевірених встановлено випадки незаконних витрат, недостач, розкрадання грошових коштів і матеріальних цінностей на загальну суму 7593,2 тисячі гривень, у тому числі в 163 бюджетних установах — на 4271,8 тисячі гривень. Не зважаючи на те, що за результатами ревізій і перевірок до дисциплінарної відповідальності залучено близько 200 посадових осіб, злочини в держбюджетних організаціях та установах не припиняються.
Промислові гіганти столиці в боргу перед своїми робітниками
Днями в підпорядкування Київській міській держадміністрації офіційним документом попросилися представники київського ВАТ «Мотозавод». Як повідомив кореспондента «Дня» Володимир Кузнєцов, начальник відділу промисловості головного управління столичної держадміністрації, на підприємстві з 1913 робітників у вимушених відпустках перебувають 1764. Завод стоїть, його збитки оцінюються в 1 795 000 гривень. При середній зарплаті 82 гривні, заборгованість перед робітниками на середину серпня становила 1 552 000 гривень. За словами В. Кузнєцова, в досить тяжкому становищі перебувають працівники і службовці й інших столичних підприємств. Так, 2 012 300 гривень із травня минулого року своїм робітникам заборгував знаменитий у минулому київський «Більшовик», 602 700 — із січня нинішнього року АТ «Арма», 596 000 із серпня минулого року — ВАТ «Редукторний завод». Така ж ситуація і у АК «Росток» — 323 500 гривень, «Аналітприлад» — 155 400, «Київський дріжджовий завод» — 80 200. У той же час Валерій Деркач, співробітник прес-служби Київської міської держадміністрації, повідомив кореспондента «Дня» Віктора ВОРОНЮКА, що всі бюджетники, які одержують гроші з міської скарбниці, не мають заборгованості ні з зарплат, ні з пенсій. «Виняток становлять лише підприємства деяких міністерств і, зокрема, ті, що належать до ВПК»,— підкреслив він.
Новокаховські Аніскіни — утриманці місцевих школярів
За будь-якої погоди, вдень і вночі один з найбільших у місті енергетиків і машинобудівників «храм науки» — середню школу № 8 — опікують сумлінні люди у міліцейській формі. Трапляється, перевіряють у школярів щоденники, а чужаків і на пістолетний постріл не підпускають до переповнених класів, у яких гризуть граніт науки 2300 дітей. Школа взята під міліцейський контроль за рішенням батьків після того, як тут почастішали крадіжки у класах, пограбування школяриків невідомими типами — ними аж кишить найбільш криміногенний мікрорайон міста, де розташована школа. Щоб чітко розрізняти, хто свій, а хто чужий, в учнівські щоденники вклеєні фотографії дітей. Ці дитячі «бортжурнали» таким чином є не лише дзеркалом знань, а й перепусткою у школу. Новокаховські аніскіни, як і батьки, загалом задоволені, бо мають за свій подвижницький труд ще й матеріальну винагороду. Щомісяця з кожного школяра міліціонерам перепадає по півгривні, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ПІДДУБНЯК. Досвідом СШ № 8 у справі виховання підростаючого покоління під крилом правоохоронців зацікавилися в інших районах Херсонщини. Затримка лише за тим, що для багатьох батьків і 50 копійок — великі гроші.
№182 24.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету
обов'язкове. © «День»
Випуск газети №:
№182, (1998)Рубрика
Суспільство