Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

04 серпня, 00:00

Черкаси хочуть оновити рухомий склад тролейбусного парку

Як розповів виконувач обов’язків директора комунального підприємства «Черкасиелектротранс» Віталій Дядченко, місто може піти трьома шляхами: закупити нові тролейбуси, замінити кузови старих або ж придбати транспорт, котрий був у користуванні, але знаходиться в гарному стані. Сьогодні саме тривають переговори й вивчаються переваги та недоліки різних шляхів вирішення проблеми. «Наприклад, щоб замінити один кузов у тролейбусі, необхідно від 50 до 90 тисяч доларів (це залежить від комплектації), тоді як нові тролейбуси коштуватимуть близько 220 тисяч євро. Третій варіант — купівля транспорту, що був у використанні в Європі. Думаю, у короткостроковій перспективі цей варіант найприйнятніший для нас. Навіть ЄБРР готовий фінансувати купівлю таких тролейбусів. Ми надіслали запити в муніципалітети міст Європи, де є електротранспорт, із питанням про можливість викупу старих тролейбусів. На сьогодні надійшла пропозиція з Німеччини. Німці пропонують тролейбуси по 22 тисячі євро кожен. Якщо ми купимо сім, то восьмий нам подарують на запчастини. Це тролейбуси, які вже пройшли капітальний ремонт», — запевнив Віталій Дядченко. Нагадаємо, що в Черкасах щодня на маршрути виходить 90 тролейбусів і 350 маршруток, тоді як на початку 1990-х років це співвідношення було дещо іншим — 145 до 180. У планах міської влади — сформування транспортної моделі руху, у якій перевага буде надаватися саме електротранспорту, щоб із часом змінити кількісне співвідношення тролейбусів та маршруток на користь «рогатого» транспорту. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Світовий туристичний рейтинг очолила Швейцарія

Опубліковано щорічний рейтинг туристичної привабливості країн світу, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на веб-портал Mignews. У категорії розвинених держав його очолила Швейцарія. У категорії країн, що розвиваються, пальму першості віддано Ізраїлю. У рейтингу брали участь 195 країн. Їх оцінювали за десятьма основними показниками, ураховуючи інфраструктуру, безпеку, природні багатства й туристичну привабливість. Ізраїль витіснив із першого місця Словаччину. Укладачі рейтингу зазначили, що підстава для цього — «розширення туристичної бази, значне скорочення релігійного туризму та розширення загального туризму». Одним із сюрпризів стало те, що США взагалі не ввійшли до десятки найпривабливіших туристичних напрямків і посіли лише 21 місце. У категорії розвинених країн рейтинг має такий вигляд: Швейцарія, Ісландія, Нова Зеландія, Канада, Німеччина, Швеція, Ірландія, Норвегія, Фінляндія, Австрія. У категорії країн, що розвиваються: Ізраїль, Словаччина, Чилі, Естонія, Чехія, Болгарія, Словенія, Йорданія, Румунія, Латвія.

Музика може лікувати депресію

Музична терапія може сприяти лікуванню депресії, щонайменше — в короткостроковій перспективі. Такий висновок зробили фінські вчені, повідомляє www.bbc.co.uk. Вони використали невербальну комунікацію, щоб допомогти своїм пацієнтам висловити емоції. Результати досліджень, опубліковані в Британському психіатричному журналі, свідчать, що пацієнти, які проходили не лише стандартну, але й музичну терапію, мали значно кращі результати, ніж решта. Пацієнтам, які лікувалися від депресії, влаштували 20 сеансів музичної терапії, на яких вони, зокрема, грали на барабанах. Через три місяці лікарі з’ясували: ті, що проходили музичну терапію, почуваються набагато краще. Але через шість місяців такого поліпшення вже не виявили. «Це показує, що музична терапія, якщо додати її до стандартного лікування, допоможе поліпшити самопочуття людей», — каже професор Крістіан Голд. А британські експерти стверджують, що за допомогою музики люди можуть краще виразити себе, ніж за допомогою слів. Музичну терапію також застосовують у роботі з дітьми, яким важко спілкуватися. Їм допомагають співи з викладачем та гра на музичних інструментах.

В Iталії хочуть заборонити паранджу

В Італії парламентський комітет схвалив законопроект, що забороняє жінкам будь-яким чином прикривати своє обличчя в публічних місцях, повідомляє www.bbc.co.uk. Документ забороняє носити паранджу, нікаб, чадру й усі інші види верхнього одягу, які прикривають обличчя. Якщо жінку хтось примушуватиме ховати обличчя, йому загрожуватиме штраф у 30 тисяч євро або рік перебування у в’язниці. «Остаточне ухвалення цього проекту нарешті припинить страждання багатьох жінок, яких часто змушують носити паранджу або нікаб, що принижує гідність людини й стоїть на заваді інтеграції», — каже Барбара Сальтамартіні, віце-президент Консервативної партії прем’єра Сильвіо Берлусконі. Законопроект просувала Суадом Сбаі, народжена в Марокко, яка теж належить до партії прем’єра. Повідомляють, що опозиція виступає проти цього законопроекту. Тепер документ буде подано на голосування в парламент Італії, який розгляне його після літньої перерви.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати