Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

16 червня, 00:00

Львів готується до «Форуму видавців»

Нагадаємо, що ця найголовніша й найочікуваніша в Україні не тільки книжкова і літературна, а й культурна подія перегорне цього року свою вісімнадцяту сторінку. Причому організатори обіцяють, що впродовж п’яти днів, 14—18 вересня, в рамках тепер уже «повнолітнього» форуму на львів’ян та гостей міста чекатимуть не тільки улюблені традиційні заходи, а й чимало новацій, серед яких, зокрема, фестиваль перекладу та літфест для студентів. Серед особливостей — приїзд відомого норвезького письменника, супернаївного автора світових бестселерів Ерленда Лу, котрий репрезентуватиме свою першу видану українською мовою книжку. А ще — спеціальний гість, котрим стане Швейцарія. Фокусні теми форуму — 500-річчя першодрукаря Івана Федоровича (Федорова) і 200 років від дня народження Маркіяна Шашкевича. А от складнощі у форуму, ремствують організатори, одні й ті самі впродовж усіх вісімнадцяти років існування — фінансування, яке цього року, до слова, зменшене у понад чотири(!) рази (до порівняння: 2010-го — 325 442,50 грн., 2011-го — 80 000 грн.). До участі у святі книжки на даний момент уже зголосилося 57 іноземних учасників з 23-х країн. З них «першачки» — гості з Туреччини, Нової Зеландії, Конго, Нігерії та Вірменії. Кількість і склад українських авторів напряму залежатиме від фінансової спроможності форуму. Місце проведення заходу, як і в попередні роки, — Палац мистецтв, що на вул. Коперника. Традиційно свої книжкові новинки в рамках форуму представить газета «День», повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

У черкаських лісах відтепер ростиме модрина

У Квітчанському лісництві Корсунь-Шевченківського лісового господарства, що на Черкащині, розпочали вирощувати модрину європейську, яка на території України найбільш поширена в карпатських лісах. Як повідомили «Дню» в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, серед переваг цієї породи модрини лісівники відзначають її швидкорослість, морозостійкість та відносну невибагливість до вологи та грунту. Крім того, модрина має цінну та унікальну деревину, яка користується широким попитом на ринках збуту, як в Україні, так і за кордрном. За словами головного лісничого Корсунь-Шевченківського лісгоспу Івана Дерев’янка, ідея освоїти вирощування модрини виникла ще кілька років тому. Тоді у 2009 році було закуплено сіянці модрини в Лисянському лісгоспі, які посадили на двох лісокультурних площах. Дерева добре прижилися та швидко пішли в ріст. Тож після такої вдалої спроби лісівники закупили сіянці в Старокостянтинівському лісгоспі, що на Хмельниччині, використавши їх для заліснення окремої площі. Наступної весни вони планують отримати власні сіянці модрини з парників, закладених цього року у Квітчанському лісництві. «Головною переважаючою породою квітчанських лісів є дуб, тому основні зусилля тут спрямовують на його розведення. Однак, серед головних порід надалі плануємо вирощувати і модрину», — цитує І. Дерев’янка Вікторія КОБИЛЯЦЬКА з Черкас.

Губернатор Дніпропетровщини звільнив керівництво головного управління освіти та науки облдержадміністрації

Причиною став скандал, пов’язаний із недбалою організацією літнього відпочинку дітей. Ще навесні керівництво області заявило про намір за бюджетний рахунок оздоровити всіх дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. На ці цілі з обласного бюджету було виділено чималу суму в 3,9 млн. гривень. Відпочинок дітей планувався в оздоровчому таборі, розташованому на березі Чорного моря в курортній зоні Кримського державного заповідника «Лебедині острови». Проводжали першу партію з 460 сиріт на відпочинок до Криму в урочистій обстановці. «Відпочинок на морі — це подарунок дітям, які потребують особливої уваги та турботи, сказала на прощання заступник глави облдержадміністрації Марія Пустова. — У дитячих таборах із ними працюватимуть досвідчені педагоги, які організують їм цікаве дозвілля». Про те, що сталося після прибуття на кримську землю, офіційні джерела замовчують. За неофіційною інформацією ЗМІ, виявилось, що в розрекламованому таборі на дітей, нібито, чекали не лише будиночки без скла у вікнах, але й несправні очисні споруди та водогін, не працював харчоблок. У результаті, майже за добу дітей довелося терміново евакуювати. Завдяки урядові АРК їх розмістили в оздоровниці Сак Бахчисарайського району. Говорять, що про кричущий випадок дізнався глава держави Віктор Янукович, який відкривав у Ялті традиційне авторалі. До Криму терміново виїхав дніпропетровський глава облдержадміністрації Олександр Вілкул. Як з’ясувалося, паспорт готовності, пред’явлений табором під час проведення тендеру, 1 червня поточного року не було продовжено. Сам тендер проводився ще 20 квітня. Переможцем у ньому виявилося приватне підприємство, пропозиція якого виглядала економічно вигідною — 110 гривень на добу разом із проїздом. За попередніми висновками перевіряльників, упущення урядовців із управління освіти нібито й полягало не в тендерних махінаціях, а в тому, що вони не проконтролювали термін закінчення паспорта готовності табору. Попри це, молодий глава облдержадміністрації прийняв кадрові рішення, майже безпрецедентні для Дніпропетровщини. Звільнені з посади начальник управління освіти та науки Галина Мегега, її заступник, яка відповідала за проведення тендеру, а також головний бухгалтер централізованої бухгалтерії та начальник контрольно-ревізійного відділу. Окрім того, перевіркою зайнялася обласна прокуратура. «Зараз наші працівники з’ясовують, які порушення було допущено в обласному управлінні. Наскільки нам відомо, кримська прокуратура веде перевірку табору, а в цілому питання перебуває на контролі Генпрокуратури України», — повідомили кореспонденту «Дня» Вадимові РИЖКОВУ в прес-службі прокуратури Дніпропетровської області.

Допоможіть врятувати Дмитрика!

В газету «День» звернулися працівники Київського відділення ВБО «Мережа людей, що живуть з ВІЛ» із проханням допомогти зібрати кошти на лікування 11-річного Дмитра. Йому термінова потрібна допомога. Діагноз хлопця — орофарінгеальний кандидоз та вторинний гемофагоцитарний лімфогістіоцитоз (на тлі ВІЛ-інфекції). Практично це означає, що черевна порожнина, шлунок та кишечник дитини покриті грибковими утвореннями. Лікарі оцінюють його стан як «між життям та смертю». Дмитрові терміново потрібне лікування препаратом «кансідас». Для лікування потрібно 14 ампул по 50 мл. Одна ампула коштує 3135 гривень. В опікунів дитини таких грошей немає і взяти їх немає де. Після смерті батьків Дмитрик живе зі старенькими дідусем та бабусею. Дідусь важко хворіє, родина ледве зводить кінці з кінцями, бо живе на дві мізерні пенсії. Бабуся піклується про двох хворих.

Контакти соціального працівника: Мех Юлія, 044-566-96-73, м.т. 067-919-30-82, номер рахунку ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» рахунок № 26005160299, Банк АТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО банку 380805.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати