Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

09 червня, 00:00

В Україні хочуть створити медичний центр для потерпілих від Чорнобиля

За даними ВООЗ, Україна є лідером зі зростання онкологічних захворювань і посідає друге місце в світі за кількістю померлих від раку. Запорука успішного лікування — це своєчасне виявлення та локалізація захворювання. Необхідно створити мережу медичних центрів, оснащених на найбільш передовому рівні, для проведення обстеження та лікування. У зв’язку з цим Всеукраїнська громадська організація інвалідів України «Об’єднана» оголосила добродійну акцію «Медичний центр». Збір коштів доручено провести добродійному фонду «Росток», єдиним засновником якого є Всеукраїнська організація інвалідів України «Об’єднана». Акцію спрямовано на створення медичного центру, в якому будуть усі необхідні умови для лікування інвалідів і ліквідаторів аварії на ЧАЕС, а також осіб, виселених із 30-кілометрової зони аварії (як і всіх, хто постраждав від аварії на ЧАЕС). Медичний центр буде оснащено найсучаснішою медичною апаратурою: сучасними ультразвуковими та електрофізіологічними апаратами, рентгенівським устаткуванням, автоматичними аналізаторами, магніто-резонансними томографами. Також планується встановлення лінійного прискорювача, що дозволяє боротися з пухлинами різної локалізації без болю та крові. Прохаємо підтримати добродійну акцію «Медичний центр», яка істотно підвищить рівень стану здоров’я та якість життя ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи. Реквізити для перерахування коштів: Одержувач: Добродійний фонд «Росток» Код ЄДРПОУ 33934860 Р/рах. 2600409619001 в АТ «ЕРДЕ БАНК» м. Києва МФО 380667 Призначення платежу: Добродійний внесок для створення медичного центру. Т/ф. 5222214

Що означає напис на продуктах — «без ГМО»?

Сьогодні виробники продуктів харчування при маркуванні своєї продукції стосовно наявності в ній генетично-модифікованих організмів керуються законом України «Про безпечність та якість харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року з рядом змін та доповнень, який передбачає обов’язкове нанесення напису «з ГМО» або «без ГМО» на всі продукти. При цьому бар’єр вмісту ГМО встановлено на рівні 0,9%, повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

Сумлінне виконання вимог цього закону спричинило наступну ситуацію: навіть ті продукти харчування, які в принципі не можуть містити ГМО через відсутність в них білкових компонентів, в першу чергу рослинних (як-от мінеральна вода), містять на упаковці гордий напис «без ГМО». До речі, у країнах євроспільноти напис «без ГМО» є привілеєм, який виробник може використовувати лише коли дійсно його продукт взагалі не містить генетично-модифікованих організмів. Національним планом дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», який затверджений указом Президента України від 27 квітня 2011 року №504/2011, передбачається розроблення проекту закону України про внесення змін до закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів». Експерт УКАБ О. Вержиховський висловив сподівання, що в цьому законопроекті буде розставлено всі крапки над «і» у питанні маркування продуктів із вмістом ГМО і досвід європейських країн стане Україні у пригоді.

Депутати хочуть заборонити українкам виходити заміж у 17 років

З погляду готовності до сімейного життя за критеріями фізичної, моральної та соціальної зрілості жінки та чоловіки повинні мати рівні права на санкціонований вступ у шлюб. Так вважають народні депутати України Микола Томенко, Віктор Корж, Євген Суслов та Олена Бондаренко, які зареєстрували у парламенті проект Закону України «Про внесення змін до Сімейного кодексу України», яким пропонується підвищити рівень мінімального шлюбного віку в Україні, повідомляє ZN.ua. Законопроект враховує рекомендації комітету ООН з прав дитини. Зокрема, комітет вважає дискримінаційною норму щодо різниці у мінімальному шлюбному віці, яку встановлено на сьогодні чинним законодавством України: для чоловіків — 18 років, для жінок — 17 років.

Так, у Конвенції ООН про права дитини встановлено, що людина є дитиною до 18-ти років, коли вона досягає фізичної, інтелектуальної та психічної зрілості, а спроби прив’язати розбіжність у визначенні шлюбного віку молодих людей виключно до різниці у настанні їхньої статевої зрілості виглядають як дискримінація. Тому законопроектом пропонується встановити однаковий шлюбний вік для чоловіків і жінок — 18 років.

Окрім того, законопроектом пропонується визначити винятковий мінімальний шлюбний вік в Україні на рівні 16-ти років. Як відомо, зараз діє норма чинного законодавства щодо встановлення виняткового мінімального шлюбного віку на рівні 14-ти років.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати