Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Львівський проект «Добрі справи» — do you speak English?
У рамках соціальної кампанії «Добрі справи» у місті Лева стартує спільний проект управління внутрішньої політики Львівської міськради та навчального центру «Хелен Дорон рання англійська», працівники якого впродовж червня проводитимуть безкоштовні заняття з англійської з дітьми шести-восьми років із 18-ти багатодітних та малозабезпечених сімей. Під час уроків діти не лише вивчатимуть граматику та вимову, а й бавитимуться у спеціальні ігри та співатимуть. Навчання складатиметься із сорока занять. «Хелен Дорон рання англійська» отримала визнання за досягнення та інновації у 30-ти країнах світу, — розповіла «Дню» регіональний керівник «Хелен Дорон» Наталя П’єц. — Наші центри працюють за унікальною методикою, яка ѓрунтується на вивченні дітьми мови в такий же спосіб, як вони вивчають рідну: через прослуховування, відтворення і закріплення матеріалу. Ми залюбки долучаємося до «Добрих справ» і впевнені, що допоможемо підготувати дітей до майбутнього, адже знання англійської нині дуже актуальне». «У Львові зараз є багато можливостей для якісного вивчення іноземних мов, але через високу вартість вони для більшості недоступні, — додає начальник управління внутрішньої політики ЛМР Володимир Шнайдер. — Тому допомога «Хелен Дорон» дуже потрібна львів’янам». Нагадаємо, що проект «Добрі справи» — це соціальна кампанія, яку з грудня 2009 втілює управління внутрішньої політики Львівської міської ради. «Добрі справи» вже підтримали 68 підприємців, які допомогли 286-ти львівським сім’ям. Йдеться про продукти харчування, одяг, взуття, побутову техніку, книжки, канцтовари, посуд, меблі тощо. Крім того, кожного тижня багатодітним та малозабезпеченим родинам надають безкоштовні запрошення до театрів, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Понад п’ять тисяч дніпропетровців відвідали свято музею
Минулих вихідних Дніпропетровський національний історичний музей ім. Д. Яворницького провів просто неба музейне свято «Чисті джерела». За традицією, починаючи з 1989 року, свято присвячується Міжнародному дню музеїв. Цього дня біля будівлі музею на Жовтневому майдані збираються народні умільці та фольклорні колективи. Цього року свої заявки на участь у святі надіслало понад 100 майстрів, які займаються гончарним і ковальським ремеслом, різьбленням на металі та дереві, плетінням виробів із соломи та лози, виготовленням прикрас і ляльок, а також знаменитим петриківським розписом. Їхня мета — показати свої вироби та прийоми народних ремесел, коріння яких сягає вглиб сторіч. Хто бажає, може не лише спостерігати за роботою майстра, а й спробувати свої сили. Разом із відомими майстрами в святі беруть участь вихованці Будинків творчості дітей та юнацтва. Спостерігаючи за роботою народних умільців, вони переймають український народний стиль, формують власні навички. Біля будівлі музею продавалася історична література, книги з мистецтва і народних промислів. Працювали різні атракціони, проводилися ігри, а фольклорні колективи співали й танцювали. Щороку музей прагне додати до свята нову деталь, залучаючи запорізьких козаків на конях, театральні колективи з інсценуваннями або військово-спортивні клуби, які займаються національними видами бойового мистецтва. Цього року велику увагу відвідувачів свята привернув лицарський турнір «Творчого об’єднання реконструкторів» — поєдинки на мечах, битва в строю, стрільба з арбалетів і луків. Усього, за оцінками музейників, їхнє свято відвідало понад п’ять тисяч осіб, а майстри приїхали не лише у усієї Дніпропетровщини, а й із сусідніх областей. «Популярність «Чистих джерел» зростає — цього року біля музею вже забракло місця, сказала «Дню» директор Надія Капустіна. — Наступного року ми проситимемо міську владу хоча б на декілька годин перекрити автомобільний рух проспектом перед будівлею музею, щоб діяла пішохідна зона. Адже в неділю городяни з дітьми йшли до нас цілісінький день, до самого вечора», повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
У Чернівцях запрацювала студентська біржа праці
Сьогодні непросто знайти роботу навіть фахівцеві, а студенту — й поготів. Допомогти в цих пошуках зголосилася профспілка студентів Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. З її ініціативи запрацював проект «Студентський центр зайнятості». Завдяки йому студенти можуть працевлаштуватися, незалежно від курсу навчання, каже профспілковий лідер студентства ЧНУ Віталій Кінздерський. Охочі пишуть заяву та заповнюють анкету. Потім їм пропонують вакансії, котрі акумулює студентський центр зайнятості. Вакантні місця шукають представники студпрофкому ЧНУ. Спочатку було непросто, каже Віталій. Деякі підприємці попервах плутали студентську біржу із державною, інші не приховували скепсису. Однак тепер нерідко самі пропонують роботу студентам. «Нещодавно одна поважна фірма звернулася до нас із проханням знайти випускника ЧНУ, спеціаліста із напівпровідників, — не приховує гордості В. Кіндзерський. — Власне, це вперше студентові запропонували солідну вакансію із перспективою, бо зазвичай їх запрошують на некваліфіковану тимчасову роботу». За майже два місяці роботи студентської біржі праці до неї звернулося 60 охочих, знайдено 25 вакантних місць, майже десяток студентів працевлаштовано. Вони працюють пакувальниками, вантажниками, менеджерами з продажу, консультантами тощо. Тобто виконують роботу, на яку інші навряд чи погодилися б через малу платню, повідомляє Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
На Волині відкрили фабрику іграшок
Підприємство, яке виношує амбітні плани у майбутньому завоювати щонайменше 40% українського ринку, цікаве і тим, що це — бізнес однієї родини. Корпорація «Тигрес» стала сімейною справою подружжя Сергія та Галини Падуків, працює ще з 1995 року. Останні десять років орендували приміщення у спільного підприємства «Модерн-Експо», а це спромоглися на власні корпуси. На фабриці має працювати тисяча чоловік, нині зайнято 500. Це цілий комплекс, на котрому, запевняють власники, іграшки виготовлятимуть від «а» до «я»: від ідеї і розробки дизайнерів до готового виробу. Щомісяця на підприємстві готуються випускати до 100 тисяч м’яконабивних іграшок, а також шитимуть дитячий одяг і постільну білизну, виготовлятимуть пластмасові іграшки. Власники стверджують, що використовують виключно сертифіковані матеріали і дотримуються держстандартів, бо хочуть сконкурувати низькоякісні китайські вироби. І вже нині фабрика має партнерів у Польщі та Росії. Голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук зазначає, що це серйозний бізнес із новими робочими місцями і податками у місцевий бюджет, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.
Випуск газети №:
№88, (2011)Рубрика
Суспільство