Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

05 вересня, 00:00

Школярі розпочали навчальний рік у переповнених класах

Стартував новий навчальний рік. Проте не всі школи гідно підготувалися до зустрічі зі своїми учнями. Як повідомляють експерти Центру політичних студій та аналітики, наразі на безпосередній розвиток закладів освіти кошти виділяються в недостатній кількості. Зокрема, це стосується галузі інформатизації, передає RegioNews. Як зазначено в Бюджетному кодексі України, фактично повна відповідальність за фінансування всіх загальноосвітніх навчальних закладів лежить на місцевому самоврядуванні. 31 серпня під час прес-конференції на тему: «Рівень готовності освітянської галузі до 2012—2013 навчального року в регіональному розрізі» ЦПСА представив результати моніторингового дослідження. Відповідно до результатів дослідження, експерти констатують диспропорцію в коштах на підготовку до нового навчального року в різних регіонах України. В одних місцевих бюджетах закладаються кошти обсягом у мільйон, в інших — у декілька мільйонів. Аби дізнатися про підготовку до навчального року, експерти відправляли інформаційні запити до всіх обласних державних адміністрацій, обласних та міських рад та ВР АР Крим. «На жаль, органи місцевої влади у своїй більшості є закритими, від них дуже важко отримати інформацію про бюджет та розвиток», — зазначила експерт ЦПСА Дарія Слизьконіс, додавши, що таким чином органи місцевої влади вдаються до головного порушення Закону «Про доступ». Аналітикам стало відомо, що наразі Україна потребує нових шкіл, адже загальна кількість навчальних закладів в Україні знову зменшилася порівняно з минулим роком і становить уже менше 20 000 шкіл. Водночас у 2012 році в Україні було побудовано та відкрито до нового навчального року вдвічі менше нових шкіл порівняно з 2011 роком. «У перші класи в цьому році мають піти 430 000 учнів, на 10 000 більше порівняно з минулим роком. До того ж минулого року було відкрито 21 школу, в цьому — лише 9. Відбувається навантаження, класи переповнені, й говорити про якість надання знань у такій ситуації важко», — зазначив аналітик ЦПСА Віктор Таран.

Регулярна фізична активність має протизапальний ефект

Такий висновок зробила Британська серцева фундація та Університетський коледж Лондона. У спостереженні брало участь 4000 громадян Великобританії, середній вік яких — 49 років, пише «Німецька хвиля». «Попередні дослідженя щодо впливу фізичних вправ на здоров’я не охоплювали тривалого проміжку часу, — каже керівник дослідження доктор Марк Гамер. — Наше 10-річне спостереження показало, що провадження активного способу життя справді зменшує ризик виникнення запальних процесів та серцевих хвороб», — зазначає дослідник. З віком запальні процеси в організмі дедалі частішають, що є однією з причин виникнення атеросклерозу — закупорки артерій, смертельно небезпечної хвороби. Тому лікарі заоохочують кожного займатися спортом або бодай провадити активний спосіб життя. Навіть робота по господарству вважається корисною активністю. Організатори нинішніх ігор у Лондоні сподіваються, що по завершенні змагань мільйони людей по всьому світу заходяться робити вправи тричі на тиждень. Утім, дані, оприлюднені британським урядом, свідчать, що відсоток людей, котрі займаються спортом, постійно падає. За словами дослідника Британського незалежного центру ідей у галузі спорту Семе Томліна, «універсального рецепту» заохочення до спорту не існує, тому ключовою має бути мотивація. Привернути увагу громадськості до необхідності ведення здорового способу життя можуть великі спортивні події. Дослідження, проведене спільно Німецькою асоціацією сприяння спорту і Кельнським спортивним університетом, показало, що Олімпійські ігри чи спортивні першості мотивують близько 23% німців зайнятися спортом. Ще понад 80% опитаних вважає спортсменів хорошим прикладом для наслідування, коли йдеться про чесність, працелюбність і вміння працювати в команді.

Зникнення дітей — болісна тема для міліції

Упродовж літа в Україні зникло безвісти понад тисячу дітей. Про це повідомив начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України Олексій Лазаренко, передає Укрінформ. «За три місяці до органів внутрішніх справ надійшло 1526 заяв про зникнення дітей. Наразі нерозшуканими залишаються 33 дитини», — сказав Лазаренко. Він зазначив, що зникнення неповнолітніх є болісною темою для міліції, оскільки може бути пов’язане зі скоєнням злочинів стосовно них. «МВС прийняло рішення у першу ж добу після отримання заяви про те, що дитина зникла безвісти, порушувати кримінальну справу за статтею про вбивство, яка надає можливість вживати максимум оперативно-розшукових заходів для встановлення місцезнаходження», — поінформував посадовець. Згідно з наведеними ним даними, лише за червень—липень 2075 дітей стали жертвами злочинів, стосовно 707 із них скоєно тяжкі та особливо тяжкі злочини. «Діти потерпають здебільшого від крадіжок, грабежів, розбоїв та шахрайства. Але чимало — відповідно по 10% — стає жертвами сексуального насильства і ДТП», — сказав Лазаренко. Він висловив сподівання, що із запровадженням нової концепції профілактики правопорушень, вчинених дітьми і стосовно них, яку розробляє МВС, ситуація зміниться на краще. Зокрема, планується запровадити територіально-зональний принцип, коли за інспектором, як за дільничним, закріплюється певна територія зі школами, місцем мешкання неблагополучних сімей тощо.

Прогнози Міжнародної організації з міграції щодо Євро-2012 не справдилися

Чемпіонат Європи з футболу Євро-2012 не призвів до сплеску торгівлі людьми з метою сексуальної чи трудової експлуатації, зазначає представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, спираючись на висновки свого дослідження. «Детальний моніторинг ситуації, аналіз даних МОМ, правоохоронців, неурядових організацій і гарячих ліній із протидії торгівлі людьми не дав жодних доказів зростання обсягів сучасного рабства в Україні напередодні чи під час Євро-2012», — зазначає пані Рут Крчмар, координатор Програми із протидії торгівлі людьми представництва МОМ в Україні. «Досі існує плутанина у використанні термінів «проституція» й «торгівля людьми». Їхнє взаємозамінне вживання ЗМІ та деякими експертами призвело до нагнітання атмосфери навколо сексуальної експлуатації і до того, що нові загрози торгівлі людьми, такі як зростаюча кількість випадків примусової праці, частково залишаються поза увагою», — каже пані Крчмар. Результати дослідження МОМ свідчать, що збільшення кількості постраждалих від сексуальної, трудової експлуатації чи примусового дитячого жебрацтва, яке можна було б пов’язати з Євро, не було. Гарячі лінії з протидії торгівлі людьми — як МОМ, так і інших організацій — під час Євро працювали довше, ніж звичайно, до того ж найняли англомовних операторів, утім, не отримали жодного сигналу SOS від постраждалих чи їхніх родичів. Згідно з попередніми висновками МОМ, прогнози зростання торгівлі людьми під час Євро-2012 не справдилися з кількох причин. Насамперед ідеться про вже згадане змішування цього явища із проституцією й перебільшення попиту фанів на сексуальні послуги. Крім того, певний ефект мали підвищена увага, висока готовність і попереджувальні заходи з боку правоохоронних органів. Зусилля громадянського суспільства й повідомлення ЗМІ також допомогли зупинити потенційних клієнтів і жертв.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати