Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

23 грудня, 00:00

У 2011 році влада почне реконструкцію Андріївського узвозу

Реконструкція Андріївського узвозу розпочнеться навесні наступного року. Про це заявив начальник КО «Інститут генерального плану» Сергій Броневицький, пише «ЛігаБізнесІнформ». «Реконструкцію Андріївського узвозу можемо починати навесні наступного року. Все необхідне для цього зроблено — проектна документація замовлена, проектувальники розпочали роботу й орієнтовно закінчать її до весни»,— сказав він. Броневицький додав,що відразу після цього можна одержувати дозвіл і починати роботи. «З Контрактовою площею складніше. Спочатку її потрібно звільнити від незаконно встановлених кіосків»,— відзначив він, додавши, що в рамках реконструкції на Контрактовій площі й Андріївському узвозі будуть замінені інженерні комунікації, дорожньо-тротуарне покриття, приведені до ладу фасади будинків. Крім того, на Контрактовій площі буде побудовано торговий центр, відтворений за проектом відомого архітектора Гесте початку ХІХ століття.

В Україні з’явився перший журнал для незрячих дітей

З січня 2011 року в Україні виходитиме журнал для незрячих дітей молодшого віку «Ангелятко шрифтом Брайля». Видання із вкладкою рельєфно-крапковим шрифтом виходитиме раз на місяць, повідомляє «Українська правда» з посиланням на редакцію серії дитячих видань «Країна Ангелят». Окрім художніх текстів, у кожному номері наймолодші читачі матимуть змогу вивчати букви та цифри, вчитимуться читати. Наповнювати вкладку рельєфно-крапковим шрифтом будуть із двох журналів: тексти для читання — з «Ангелятка», цифри, букви та вправи — з «Ангеляткової науки». Матеріали для цих журналів готують відомі сучасні дитячі автори, дитячі психологи та вихователі-методисти відповідно до Державної програми з дошкільної підготовки. Крім цього, у журналах є рубрики, які присвячені знайомству дитини з Богом (наприклад, «Святе Письмо» в «Ангелятку»). «В Україні ситуація з дитячою літературою рельєфно-крапковим шрифтом просто катастрофічна!» — поскаржилася вихователь львівської школи-інтернату №100 (для незрячих дітей) Алевтина Козицька. За її словами, «більшість книг для незрячих видавали ще до незалежності України, загалом у бібліотеці школи-інтернату маємо лише 290 книг, і то переважно російською мовою». «За 2010 рік отримали всього дев’ять книг, більшість з яких — доросла поезія. Остання збірка дитячих казок була видана ще 2002 року. Про сучасну дитячу літературу навіть не доводиться говорити. Таких закладів, як наш, в Україні всього п’ять, і ситуація в них аналогічна», — розповіла Алевтина Козицька. Над появою такого видання протягом року працювали дитячі психологи та методисти, педагоги закладів для незрячих дітей, експерти з рельєфно-крапкового шрифту, державні та недержавні організації, що мають справу з незрячими та слабозорими. Журнал «Ангелятко шрифтом Брайля» можна передплатити у будь-якому поштовому відділенні України вже з січня 2011 року. Передплатний індекс у поштовому каталозі 49663.

Компанія «Конті» виступає за зміну маркування продуктів

Жири в раціоні людей, у технологіях приготування та зберігання продуктів харчування, вплив трансжирів на організм людини, стандарти і нормативи вмісту трансжирів — ці питання обговорювалися в ході круглого столу «Здорове харчування в сучасному житті. Міфи і правда про жири в харчовій промисловості», який організувала компанія «Конті», один із основних гравців на ринку кондитерської продукції України. У дискусії взяли участь виробники кондитерських виробів, медики, біологи, представники державних органів влади, вчені з Росії. Трансжири приховують потенційну загрозу здоров’ю споживачів — у великій кількості вони сприяють розвитку серцево-судинних захворювань, діабету, онкозахворювань. В Україні нормативи трансжирів існують лише для спредів і маргаринів (до 8%) та жирів для молочної промисловості (до 8%). Вміст трансжирів у кондитерських виробах не нормується. Компанія «Конті» пропонує вирішувати проблему спільними зусиллями державних органів, виробників сировини і кондитерської продукції, представників громадськості. «Конті» закликає, перш за все, переглянути застарілу нормативну базу, розробити механізм розрахунку трансжирів і ввести чіткі норми їхнього вмісту в продуктах харчування, а також зобов’язати виробників простим і зрозумілим способом інформувати покупця про наявність трансжирів у продукції і вимагати, щоб етикетка доносила до споживача достовірну інформацію.

Для Львова до Євро-2012 почали готувати собак

У Львові під час Євро-2012 працюватимуть шестеро собак-фахівців з пошуку вибухівки й троє — з пошуку наркотиків, котрих готують прикарпатські кінологи. Про це повідомили в ЦГЗ УМВС в Івано-Франківській області. Як передає Інформаційний центр «Україна-2012», після навчання вдома собаки пройдуть тести й отримають сертифікат придатності до роботи в Житомирській школі міліції. Потім їх протестує спеціальна комісія з Києва. За повідомленням начальника кінологічного Центру при УМВС в Івано-Франківській області Руслана Третяка, у прикарпатському кінологічному центрі вперше в Україні до роботи з наркотиками залучають бійцівську породу — пітбуля. Тренувати собак тут починають з піврічного віку. За три місяці пес може навчитися шукати наркотики, за півроку — вибухівку. Зараз на території кінологічного центру при УМВС в Івано-Франківській області працює 13 кінологів, які доглядають 30 собак різних порід: лабрадорів, спанієлів, вівчарок.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати