Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У Києві відкриється фотовиставка «Планета Земля. Iнші світи»
12 — 24 квітня 2010 року в галереї «Мистець» пройде фотовиставка «Планета Земля. Інші світи». Виставка проводиться, аби привернути увагу до навколишнього світу, до існування інших мешканців планети; аби ознайомити аудиторію з різними країнами, континентами, їхніми мешканцями; ще раз підняти питання про місце і роль людини в цьому багатогранному ланцюжку. Будуть представлені роботи талановитого фотохудожника-анімаліста Віталія Гутниченка, анонсуватиметься вихід на український ринок принципово нових DVD програм «Discovery-Atlas». На виставці буде представлено першу з 10 програм — «ПАР». Фотовиставка «Планета Земля. Інші світи» організовується на підтримку виходу програми «ПАР» із серії «Discovery-Atlas». На виставці будуть представлені роботи «Африка». В рамках виставки заплановано проведення дитячої екскурсії на тему «Планета Земля. Інші світи», мета якої — викликати інтерес до живого світу, мотивувати дбайливе ставлення до природи і розповісти про мистецтво світлини зсередини. Унікальним є те, що екскурсію проводитиме сам фотограф і організатор виставки В.Гутниченко.
Національний олімпійський комітет роздав «спортивні оскари»
У Києві на сцені Міжнародного центру культури і мистецтв (Жовтневий палац) герої 2009-го спортивного року отримали заслужені нагороди, повідомляє УКРІНФОРМ. Всеукраїнська урочиста церемонія «Герої спортивного року» — український «спортивний Оскар», — яка організована Національним олімпійським комітетом спільно з Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту і Комітетом Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму та проведена під патронатом Президента України Віктора Януковича, цьогоріч стала вже четвертою в історії. Лауреатами кожної з 11-ти номінацій були обрані ті, хто 2009 року підкорював найвищі сходинки світових спортивних подіумів та затверджував імідж України як спортивної держави на міжнародному рівні. Це провідні спортсмени, їхні наставники, спортивні організатори та надійні меценати вітчизняного спорту. Кожен з них отримав цінні подарунки від спонсорів та ексклюзивні статуетки, виготовлені компанією «Горант». Переможцями в номінаціях стали: «Найкращий спортсмен року» — Василь Ломаченко, «Найкраща спортсменка року» — Ольга Харлан, «Найкращий тренер року» — Анатолій Ломаченко, «Найкраща команда року» — жіноча збірна України з фехтування на шаблях (Ольга Харлан, Олена Хомрова, Галина Пундик, Ольга Жовнір), «Сенсація року» — Георгій Зантарая, «Найкращий спортивний організатор року» — Рінат Ахметов, «Сильні духом (паралімпійські види спорту)» — Ганна Литвиненко, «Меценат спортивного року» — компанія «Bosco Sport», «Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)» — Рустам Бабаєв, «Спортивна слава України» — Зінаїда Турчина та Володимир Голубничий; спеціальну нагороду «За відданість справі» отримав Сергій Міщенко.
Київське метро обладнають для зручного проїзду інвалідів
Київський метрополітен до кінця року планує придбати 10 сучасних вагонів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу метрополітену, запевнивши, робота із забезпечення належного рівня обслуговування інвалідів у метро триває. Окрім того, планується обладнати відео-інформаційними системами 135 вагонів та 11 станцій метрополітену, влаштувати 76 попереджувальних рельєфних смуг на 38 станціях, влаштувати 173 попереджувальні рельєфні смуги на першій та останній сходинках сходових маршів пересадних вузлів, станцій та підземних переходів. Як також зазначили в Київському метрополітені, впродовж I кварталу поточного року для осіб з обмеженими фізичними можливостями влаштовано вісім додаткових металевих поручнів поруч із існуючими колясочними з’їздами. До кінця року планується встановити ще три таких поручні. Окрім цього, на станції «Святошин» виконано заміну існуючого металевого колясочного з’їзду на гранітний.
Черкаську площу Леніна перейменували на Соборну
Днями центральній площі Черкас було повернуто стару історичну назву — Соборна площа. Із 70-х років і до цього часу вона називалась площею Леніна. Рішення про повернення площі її колишньої назви було прийнято на останній сесії Черкаської міськради. У ході поіменного голосування «за» перейменування площі висловилося 34 черкаські обранці, «протии» — 3, а 6 депутатів утримались. Питання повернення площі Леніна колишньої назви викликало істотні дискусії у сесійній залі, причому цей проект двічі виносився на розсуд депутатів. Попередній варіант, що розглядався місяць тому, був відправлений на узгодження з громадою міста. Тому перейменування площі було обговорено на громадських слуханнях та на засіданні архітектурної містобудівної ради. За словами головного архітектора Черкас Миколи Упиря, більшість городян позитивно сприйняли пропозицію повернути площі Леніна її колишню назву. Аналогічну думку висловила й архітектурна містобудівна рада, одноголосно погодивши рішення про перейменування площі Леніна на Соборну. Проти перейменування висловилися представники фракції КПУ, з усіх сил захищаючи комуністичну минувшину та пов’язані з нею атрибути. Саме обласний комітет КПУ на початку 70-х років, не спитавши нікого з городян, самовільно змінив назву центральної площі Черкас на Леніна. Як зауважила депутат Черкаської міської ради від фракції «Справедливість» Ольга Швець, назва Соборна для Центральної площі Черкас є абсолютно виправданою, яка виконує об’єднавчу функцію. Крім того, свого часу окрасою цієї площі був Свято-Миколаївський собор. Тому, за словами пані Швець, повернувши її колишню назву, встановлюється історична справедливість. Анатолій БАБАК.
Випуск газети №:
№64, (2010)Рубрика
Суспільство