Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

04 листопада, 00:00

Стипендія — тільки для відмінників?

Міністерство фінансів України наполягає та тому, що студентську стипендію повинні отримувати тільки відмінники або пільгові категорії студентів (чорнобильці, інваліди, студентські сім’ї з дітьми тощо), повідомляє УНІАН. Як зазначив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних, Міністерство освіти і науки України не підтримує пропозиції Мінфіну призначати стипендії тільки за особливі досягнення в навчанні або тільки з урахуванням матеріального становища. «Подібні ініціативи і раніше ініціювалися Міністерством фінансів України, але були «заблоковані» студентськими громадськими організаціями», — підкреслює Черних. «Студентський захист» вимагає від уряду офіційної позиції щодо ініціатив Міністерства фінансів України зі скорочення категорій стипендіатів і заявляє, що буде й надалі «всіма законними засобами боротися з подібними ініціативами».

Українські гирьовики здобули 50 нагород

Збірна України з гирьового спорту виборола 50 нагород на цьогорічному чемпіонаті світу, п’ятий рік поспіль вона підтверджує звання найсильнішої команди планети, повідомляє прес-служба Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту. На чемпіонаті світу, який проходив 23 — 25 жовтня цього року в Хмельницькому, представники збірної команди України здобули 18 золотих (п’ять — у чоловіків та сім — у юніорів, три медал і- в жінок, три — в юніорок), 17 срібних (сім — у чоловіків та п’ять — у юніорів, дві — у жінок, три — в юніорок) та 15 бронзових нагород (шість — у чоловіків та п’ять — у юніорів, три — у жінок, одна — у юніорок). Президент Міжнародної федерації гирьового спорту Юрій Щербина повідомив, що збірна команда України з гирьового спорту п’ять років поспіль виборювала перемогу на чемпіонатах світу (у змаганнях з двоборства і поштовху) в Німеччині (2004 р. та 2006 р.), Латвії (2006 р.), США (2007 р.), Італії (2008 р.) та Росії (2009 р.). Директор департаменту Олександр Артем’єв зазначив, що держава підтримує розвиток неолімпійських видів спорту та спортивних діячів з цих видів. Зокрема, 10 вересня 2009 року головному тренерові збірної команди України з гирьового спорту, президентові Міжнародної федерації гирьового спорту та федерації гирьового спорту України Юрію Щербині указом Президента України присвоєно звання заслуженого працівника фізичної культури та спорту України. Олександр Артем’єв також наголосив, що на всьому пострадянському просторі лише в Україні та Росії здійснюється фінансування неолімпійських видів спорту з державного бюджету. В інших країнах кошти вкладають меценати. Сьогодні гирьовий спорт є в усіх регіонах України, у 21-му з них створено осередки федерації. Цей вид спорту розвивається у 39 відділеннях дитячо-юнацьких спортивних шкіл, двох спортивних клубах та школі вищої спортивної майстерності. За сім років існування Федерації гирьового спорту України кількість українців, які займаються цим видом спорту, зросла із двох тисяч до понад восьми тисяч.

Наші шахісти — кращі в Європі

У сербському місті Новий Сад завершується командний чемпіонат Європи з шахів. У сьомому турі обидві українські збірні здобули перемоги. Жінки змусили капітулювати команду Угорщини — 2,5:1,5, а чоловіки впевнено обіграли чехів — 3,5:0,5. Турнірна позиція лідерів у жінок: Росія, Грузія — по 12 очок, Вірменія, Чехія, Україна — по 10, Азербайджан — 9. Турнірна позиція лідерів у чоловіків: Росія, Вірменія, Азербайджан — по 11 очок, Україна, Польща, Голландія — по 10, Угорщина, Іспанія, Грузія, Швейцарія, Ізраїль — по 9. У передостанньому, 8-му турі суперниками українських чоловічої та жіночої збірних будуть відповідно шахісти Голландії та Вірменії. Чемпіонат Європи проходить за швейцарською системою у 9 турів. У чоловічому турнірі беруть участь 38 збірних, у жіночому — 28.

Черкащан готують до реформ житлово-комунального господарства

Уже протягом місяця в Черкасах новопризначені начальники ремонтно-експлуатаційних управлінь (РЕУ) спільно з керівниками комунальних служб міста, представниками від міської влади та органів самоорганізації населення влаштовують зустрічі з мешканцями, аби в безпосередньому спілкуванні розповісти про зміни в житлово-комунальному комплексі, а також дізнатись про проблеми й негаразди жителів конкретного району. Зустрічі тривають щоденно — проходять по кілька паралельно в різних мікрорайонах обласного центру. До кінця листопада заплановано провести близько 130 зустрічей. «Моя вимога до нових керівників РЕУ — йти й дізнаватися про проблеми людей. Адже коли директори на зустрічах чують звернення городян, то проблеми вирішуються впродовж найближчих одного-двох днів, — говорить міський голова Черкас Сергій Одарич. — Закликаю мешканців будинків, спільно з керівниками комунальних служб, органами самоорганізації населення дбати про благоустрій прибудинкових територій: упорядкувати зелені насадження, знести бур’яни, поприбирати сміття та опале листя тощо». Реорганізація РЕУ — це перший етап реформи житлово-комунального господарства. Так, із 1 листопада в Черкасах буде діяти три служби утримання будинків, завдяки чому місто очікує кращої організації роботи комунальних підприємств, зменшення накладних витрат за рахунок скорочення адмінперсоналу. Загальна економія від такої реорганізації становитиме приблизно 300 тисяч гривень щомісяця. Відповідно, на рік ця сума сягатиме майже 4 млн. грн. На зекономлені кошти міська влада планує збудувати дитячі та спортивні майданчики, облаштувати місця відпочинку у дворах будинків, повідомляє Анатолій БАБАК, Черкаси.

Львів — одне з найпривабливіших міст світу

Львів може поповнити список міжнародної асоціації European Cities Marketing і стане 133 містом серед найпривабливіших туристичних міст світу. Про це йде мова на першій львівській туристичній конференції «Перемагай з Левом!», повідомляє «Радіо «Свобода». Фахівці туристичного бізнесу з Австрії, Великої Британії, Швеції, Польщі діляться з львів’янами своїм досвідом: що потрібно для того, щоб місто стало привабливим для туристів. Протягом року Львів відвідує мільйон туристів. Половина з них — з України. Власне, економічна криза сприяла розвиткові внутрішнього туризму. З іноземців найбільше число гостей з Польщі, Німеччини, Білорусі, США і Росії. В середньому іноземець за день у Львові залишає 100 євро, тому європейські туристи називають місто недорогим, зі смачною кухнею, великим вибором готелів і цікавими історичними пам’ятками. Це й робить місто привабливим, а ще важливо, щоб місто поповнило список Міжнародної асоціації знаних туристичних міст. З 1998 року історична частина Львова, а це понад 360 пам’ятників архітектури, перебуває під захистом ЮНЕСКО. Львів має великий потенціал, але не вміє ним скористатися, зазначають фахівці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати