Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Кабмін скасував платні послуги у медустановах
Український уряд скасував дію свого розпорядження №420 від 14 квітня 2009 року «Про деякі заходи для покращення медичного обслуговування громадян», повідомляє «Кореспондент». Як повідомили в Кабміні, дію документу скасовано розпорядженням №1232 від 21 жовтня. Раніше Президент України зупинив дію окремих положень постанов Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2009 року про розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися у державних і комунальних установах охорони здоров’я, вищих медичних навчальних закладах і науково-дослідних установах, і про розширення переліку платних послуг, які можуть надаватися державними навчальними закладами. Тоді ж глава держави направив до Конституційного суду подання з приводу цих постанов уряду. Розпорядження №420-р «Про деякі заходи для покращення медичного обслуговування громадян» надавало державним і комунальним установам охорони здоров’я право забезпечувати громадянам, за їхнім власним бажанням, за відповідну плату, виділення ліжкомісць підвищеної комфортності та медпрацівника для персонального догляду, створення належних соціально-побутових умов й ін. На переконання Президента, це не відповідає статті 49 Конституції України, відповідно до якої в державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безкоштовно.
У Києві відбувся фестиваль родинної культури «Родовід»
Співаки Гелаші, музиканти Сікорські, клоуни Шершуни та багато інших творчих родин столиці зібралися з ініціативи Київського міського центру сім’ї «Родинний дім» на фестивалі «Родовід». Тут було все: танці, театральні вистави, вірші, документальні розвідки про предків. Родина Наталії Терещенко і Тараса Дяченка привезла на фестивальну виставку зроблені власноруч прикраси: букети із штучних квітів, традиційні українські обереги, декоративний посуд. «Наші діти люблять різні види творчості. Ось Влад обмотує пляшки, а Сашко робить дрібні деталі, — розповідає Наталія Терещенко, мати семи власних і чотирьох усиновлених дітей. — Але все ми робимо разом, це чудова нагода зібратися». Спільна творчість у цій сім’ї — не тільки дозвілля, а й щось на зразок психологічної реабілітації для прийомних дітлахів. «Через травми з минулого цим малюкам іноді важко звикнути до звичайного людського спілкування, — каже Наталія. — Але за спільною цікавою роботою долаються всі труднощі». Так, трирічна Ангеліна раніше жила в жахливих умовах і значно відставала у розвитку. А за рік у новій родині вона майже перестала відрізнятися від своїх однолітків.
Вишивальниця Тетяна Протчева прийшла на виставку без родини, проте її проект «Україна — єдина країна» цілком відповідає фестивальному лейтмотиву єднання сімей і відродження традицій. На карті України Протчева пропонує різним людям вишити орнаменти, свій для кожного регіону. «Таким чином учасники проекту не тільки дізнаються про різні види вишивки, а й самі долучаються до відродження українських звичаїв», — каже Тетяна. Окрім творчих династій організатори запросили і звичайні родини, аби ті перейнялися ідеєю сімейних традицій. Однак через брак коштів на повноцінну рекламу про захід дізналося небагато людей — зал був напівпорожнім. Ті ж, хто все-таки прийшли, на перевірку виявлялися родичами чи знайомими сімей, що виступали. Через проблеми із фінансуванням цьогорічний фестиваль проходив скромніше за попередні — не в Українському домі (як торік), а в значно меншому Центрі культури СБУ. За таких умов організаторам усе ж вдалося приготувати для гостей «приманку» — безкоштовний концерт українських музикантів: гуртів «АтмАсфера» та «Диверсанти», Лері Вінна та інших виконавців, повідомляє Альона МЕЛЬНИК.
ВООЗ наголошує на необхідності імунізації
Згідно з оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Світового банку, рівень охоплення населення програмами імунізації дітей у світі має найвищі показники, також ведеться активна розробка нових вакцин. Такі дані містяться у глобальній доповіді «Вакцини та імунізація: становище у світі», яка була представлена міжнародними експертами нещодавно у Вашингтоні. 24 мільйони дітей з найбільш незахищених країн не мають наразі змоги отримати щеплення. 1 млрд. доларів необхідний для допомоги дітям, яким загрожує небезпека інфекційних захворювань. Відповідно до доповіді, кількість дітей, які отримують вакцинацію, становить 106 млн. за 2008 рік. У той же час експерти звертають увагу на недостатній рівень фінансування вакцинопрофілактики, зокрема, у бідних країнах, що ставить під загрозу життя мільйонів дітей, і закликають держави-донори посилити підтримку програм імунізації у цих країнах. Адже рівень смертності від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцинації, у таких державах є найвищим. Нові факти, що підтверджують успішність імунізації у світовому масштабі, оприлюднено одночасно з проведенням національних кампаній з вакцинації населення проти пандемічного грипу А(H1N1), і підкреслюють виключну роль щеплень у профілактиці інфекційних захворювань.
Наші більярдисти — найкращі в Європі
Повний комплект нагород здобули українські більярдисти-чоловіки на чемпіонаті Європи з вільної піраміди, який проходив 22—25 жовтня у Мінську (Білорусь), повідомляє Укрінформ. У фіналі змагань за перемогу боролися двоє спортсменів з України — Олександр Паламар та Ярослав Тарновецький. Чемпіонський титул вже втретє виборов Олександр Паламар, який обіграв суперника з рахунком 7:2. Бронзовим призером змагань став українець Ярослав Винокур, який поділив третє місце з росіянином Ейнаром Замалеєвим. Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко привітав українських більярдистів та їхніх тренерів зі здобуттям високих нагород на чемпіонаті Європи й побажав успішних виступів на чемпіонаті світу з вільної піраміди, який відбудеться з 18 по 21 листопада цього року в Новосибірську (Росія). Нагадаємо, що за перемогу на чемпіонаті Європи змагалися представники 12 країн: 62 чоловіки та 31 жінка. Збірну команду України представляли десять чоловіків та п’ять жінок.
Випуск газети №:
№194, (2009)Рубрика
Суспільство