Коротко / СУСПIЛЬСТВО
Неповнолітніх киян захистять від алкоголю та сигарет
Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Ірена Кільчицька запропонувала внести питання регулювання продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів неповнолітнім на розгляд постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту, а також після розгляду комісією внести питання на порядок денний чергової сесії Київради. Про це повідомляє прес-служба КМДА. «Ми отримали листа з Комітету Верховної ради з питань національної безпеки та оборони щодо порушень суб’єктами господарювання умов чинного законодавства, яке регламентує продаж алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Йдеться про те, що згадану продукцію продають неповнолітнім», — зазначила І. Кільчицька. За даними начальника Головного управління з питань торгівлі й побуту Василя Щербенка, сьогодні в Києві п’ять виробників алкогольних напоїв, 63 суб’єкти підприємницької діяльності, які мають ліцензії на торгівлю алкогольними напоями. «Майже кожний четвертий об’єкт торгівлі має відповідну ліцензію», — зазначає В. Щербенко. Разом із тим, за його словами, біля навчальних закладів сьогодні нараховується 160 таких торгових точок. «Минулого року ми отримали 317 заяв від громадян, у яких йшлося про реалізацію алкогольних напоїв у заборонених місцях, зокрема біля дошкільних навчальних закладів, шкіл, на прибудинкових територіях і безпосередньо біля житлових будинків. Саме в таких закладах фіксується найбільша кількість порушень щодо продажу алкогольних напоїв неповнолітнім», — говорять у столичній адміністрації. Під час наради були ухвалені рішення про необхідність проведення широкомасштабної рекламної кампанії щодо шкоди вживання алкоголю та тютюнокуріння неповнолітніми.
ДАIІ проти підвищення швидкісного режиму в населених пунктах
Начальник Державтоінспекції Сергій Коломієць заявив, що ДАІ виступає проти підвищення швидкісного режиму на дорогах країни. Він зазначив, що останнім часом активізувалися спроби окремих політиків та громадських організацій збільшити швидкісний режим і що Україна є однією з небагатьох країн Європи, де на сьогодні дозволена в населених пунктах максимальна швидкість становить 60 км/год плюс 20 км перевищення швидкості, за яке не накладають адміністративну відповідальність, повідомляє «Корреспондент». За словами Коломійця, у більшості європейських країн дозволена швидкість в населених пунктах не перевищує 50 км/год. Він також додав, що понад 60% ДТП в межах міст становлять наїзди на пішоходів. Минулого року таких випадків було 17 тисяч, при цьому 20% пішоходів загинуло. «Якщо збільшити дозволену швидкість, то смертельних випадків буде більше», — зазначив глава ДАІ. Водночас Коломієць підтримує збільшення максимальної швидкості на автомагістралях до 130 км/год, на автомобільних дорогах із чотирма смугами і з відбійником — до 110 км/год. Нагадаємо, на початку березня уряд змінив Правила дорожнього руху (ПДР) в частині швидкісних обмежень для автотранспорту. Змінами передбачено, що в населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю 70 км/год (раніше ця цифра становила 60 км/год), у населених пунктах на дорогах, які мають шість і більше смуг в обох напрямках, — 80 км/год, у населених пунктах на дорогах, які мають шість і більше смуг в обох напрямках руху і встановлено бетонний або інший відбійник — 90 км/год. Однак у МВС введення змін до Правил дорожнього руху, які дозволяють їздити на 20—30 км/год швидше, ніж зараз, відклали на невизначений час.
I буханець хліба — безкоштовно
У Дніпропетровську з’явилася мережа соціальних магазинів, призначених для обслуговування малозабезпечених верств населення. І хоча на вході до таких магазинів довідки про прибутки не вимагають, істотної конкуренції великим супермаркетам вони не складають. Скромний асортимент «магазинів для бідних» відповідає набору споживчого кошика, а ціни на товари порівняні з ринковими. Їхній низький рівень зумовлений передусім тим, що «соцмаги» не мають складів. Товари завозяться лише на один день, залежно від попиту, і зберігаються охолодженими у вітринах. Однак головне «ноу-хау» полягає у відсутності тари й упаковки, що істотно позначається на ціні. У такому магазині, як за радянських часів, можна купити сметану на розлив і вагове масло. Незабаром мають намір продавати й розливне молоко — воно надходитиме у продаж за кілька годин після доставки на пункт прийому й обробки. Хліб у дніпропетровських «соцмагах» продається практично за ціною виробника — без торгових надбавок і накруток. Слід зазначити, що соціальні магазини з’явилися також у Кривому Розі, проте там при купівлі товарів на суму понад 20 гривень буханець хліба видають безкоштовно, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
Черв’яків можна ефективно використовувати в медицині
Хробаків варто використовувати в сучасній медицині в процесі лікування ран, стверджують учені з Великої Британії, посилаючись на висновки своїх останніх експериментів. Своє відкриття спеціаліст із загоєння ран Нікі Каллум описує в British Medical Journal, повідомляє «Кореспондент» з посиланням на The Times. Він стверджує: якщо дозволити личинці «пастися» на відмерлих тканинах, рани, що погано загоюються, очищуються в п’ять разів швидше, ніж при застосуванні стандартних методів. Так, із застосуванням цього методу медики вилікували рану за 14 днів, в той час як застосування гелю в аналогічному випадку призвело до позитивного результату тільки через 72 дні. Лікування хробаками було випробувано на пацієнтах з трофічними виразками ніг. Медики дійшли висновку, що силами личинок можна терміново очищати тканини пацієнта перед невідкладними операціями — наприклад, пересадкою шкіри, зазначає видання. Сучасна мікрохірургія використовує і п’явки: вони спритніше відсмоктують надлишки крові з судин, які не вдається з’єднати вчасно. «За один раз п’явка може поглинути в п’ять разів більше крові, ніж важить сама», — пояснює видання. Лікування ран хробаками практикувалося серед індіанців майя і австралійських аборигенів. Головний хірург наполеонівської армії зауважив, що серед солдатів, в чиїх ранах плодяться хробаки, смертність набагато нижча. Метод лікування хробаками вийшов з моди з появою антибіотиків.
Випуск газети №:
№53, (2009)Рубрика
Суспільство