Коротко / СУСПІЛЬСТВО
МОЗ складає «чорний» список ліків
В українській аптечній мережі в обігу перебувають медичні препарати, що можуть бути небезпечні для здоров’я людини, повідомляє «Сегодня», посилаючись на дані Держфармцентру. Зокрема, зазначає видання, фармакологічний центр Міністерства охорони здоров’я нині створює «чорний» список препаратів, що зараз вільно продаються в аптеках, але можуть бути небезпечними для українців. Список може містити до 100 препаратів, у тому числі тих, які FDA (Державне управління з контролю за продуктами харчування та лікарськими препаратами американського Держдепартаменту здоров’я і сфери послуг) внесло до свого «чорного» списку як заборонені в усьому світі. Зокрема, повідомляє видання, до списку входить препарат для лікування шизофренії Abilify (aripiprazole) виробництва американської компанії Bristol Myers Squibb Co. Дослідження показали, що він має високий токсичний вплив на печінку. До несприятливого списку також потрапив препарат для схуднення Xenical (Roche Holding AG), оскільки під час його використання дуже високий ризик кровотечі; Lamisil (швейцарської фармкомпанії Novartis AG) — протигрибкова мазь (високий ризик психічних розладів), Diovan (Novartis AG), препарат, що знижує тиск (сприяє розвитку анемії), оральні контрацептиви Plan B (в Україні під назвою Postinor і Escapelle) від ізраїльської компанії Teva Pharmaceutical Industries через високий ризик втрати свідомості. Виробники поки що не коментують звинувачення, — пише газета.
Пам’ятки Тернопільщини реставрують до Євро-2012
Органи влади та місцевого самоврядування на Тернопільщині у зв’язку з проведенням в Україні Євро-2012 розробили комплекс заходів із реставрації та відновлення пам’яток історії та культури, повідомляє Укрінформ. Як зазначив заступник голови Тернопільської обласної ради Мирослав Білик, у Тернопільській області налічується 1315 пам’яток містобудування та архітектури, серед них 180 — національного значення. В рамках підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року обласна рада підготувала і подала до Мінрегіонбуду України пропозиції щодо виділення необхідних коштів на реставрацію об’єктів культурної спадщини. В області утворені та діють два державні історико-архітектурні заповідники — Кременецько-Почаївський та в місті Бережани, а також Національний заповідник «Замки Тернопілля». За останній рік, розповів Мирослав Білик, до складу заповідника передано ще сім замків. Зараз направлено до Мінкультури України пропозиції щодо утворення державних історико-культурних заповідників у містах Бучач та Підгайці. Зважаючи на те, що Тернопільщина — туристично привабливий край як для вітчизняних, так і для зарубіжних туристів, фахівці активно з’ясовують технічний стан пам’яток старовини. Спеціалісти формують і поповнюють перелік історичних об’єктів. Тільки за останній рік виготовлено паспорти на 15 пам’яток архітектури місцевого значення, підготовлено та видано близько півсотні архітектурно-реставраційних завдань на реконструкцію пам’яток старовини. Також, сказав Мирослав Білик, до Мінкультури та Мінрегіонбуду України подано пропозиції до проектів державних програм збереження і використання замків, а також об’єктів дерев’яної сакральної архітектури.
В Україні розсекретять ще понад 150 тис. носіїв таємної інформації
Державні архіви України мають розсекретити ще понад 150 тис. матеріальних носіїв секретної інформації, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-центр Служби безпеки України. СБУ встановлено, що архівні установи не забезпечують повною мірою виконання Указу Президента України «Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні». Зокрема, у ряді регіональних архівних установ виявлено на зберіганні матеріали, створені ще в ХІХ — на початку ХХ століть, гриф секретності яким надано за часів колишнього СРСР. Так, в Державному архіві Тернопільської області зберігається архівний фонд «Колекція карт Тернопільського воєводства (військово-топографічні)». Карти польською, німецькою та російською мовами було створено в Європі ще у 1883—1937 роках і засекречено у 60-х. У Державному архіві Рівненської області на зберіганні перебуває 1482 одиниці секретних матеріалів «польського періоду» (1920—1930 рр.), серед них матеріали щодо українського національно-визвольного руху. Перевіркою також встановлено численні порушення вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 року № 1561-12 з боку працівників Державного комітету архівів України та 11-ти обласних архівних установ. На підставі матеріалів Служби безпеки скасовано спеціальні дозволи на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, чотирьом обласним архівним установам.
Випуск газети №:
№40, (2009)Рубрика
Суспільство