Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Найменше дітей народжують у східних областях України
За рівнем народжуваності області України поділяються на три групи. Перша — це депресивна щодо дітородної активності, до якої належать східні області. Для них характерна наднизька народжуваність, яка й наполовину не забезпечує відновлення кількості населення. Це — Донецька, Луганська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та Полтавська області, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я. Друга група — це західні регіони, де відносно високі показники народжуваності. Для них характерні порівняно високі сумарні коефіцієнти народжуваності — 1,2—1,6 дитини на одну жінку. У МОЗ підкреслили, що в західних областях ще зберігаються традиції дводітності, найменші в Україні показники поширеності абортів, удвічі нижча (як на загальноукраїнський рівень) частка позашлюбної народжуваності. До третьої групи, наголошують у відомстві, належать демографічно старі області Центру та Півночі, в яких показники народжуваності та відтворення населення — на рівні середньоукраїнських. У МОЗ також пояснили, що зниження народжуваності, втрата традицій багатодітності — фундаментальна тенденція сучасності. Демографічна ситуація в економічно розвинутих країнах теж характеризується падінням народжуваності до низького рівня, але воно супроводжується значним підвищенням середньої тривалості життя, що стримує депопуляцію, пояснили у відомстві. У МОЗ наголошують, що Україна ж втрачає щодо подовження життя людини навіть уже завойовані позиції. Основним чинником скорочення числа народжених в Україні стало помітне зниження показників дітородної активності жінок, переконані у МОЗ. У відомстві поінформували, що 2011 року дітей народилося на 29,9 тис. більше, ніж 2007-го. Загальний коефіцієнт народжуваності населення збільшився: від 10,2% у 2007 р. до 11,0% у 2011 р.
Україна сподівається на допомогу Німеччини у підготовці медкадрів
Україна сподівається на допомогу Німеччини у підготовці медичних кадрів, повідомляє УНІАН. Як заявив Надзвичайний та Повноважний Посол ФРН Ганс-Юрген Гамзьот на зустрічі віце-прем’єр-міністра України — міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової з виконавчим директором Східного комітету німецької економіки Райнером Лінднером, «в об’єднанні наших спільних можливостей все ще залишається надзвичайно величезний потенціал, який ми маємо задіяти». Говорячи про можливість надання допомоги Україні з боку Німеччини у підготовці медичних кадрів, в тому числі для роботи в перинатальних центрах, Раїса Богатирьова висловила впевненість у тому, що акцент, який українська влада робить саме на розбудові мережі перинатальних центрів, абсолютно виправданий. Адже здоров’я матері та дитини є основою розвитку цивілізованої країни. Саме тому гостро стоїть питання щодо організації відповідної практики лікарів та середнього медичного персоналу таких центрів, підтримки професійних навичок і постійного підвищення кваліфікації протягом всього періоду їхньої професійної діяльності. За словами посла Ганса-Юргена Гамзьота, також плануються спільні українсько-німецькі наукові дослідження в цій галузі медицини, довгострокове співробітництво між українськими та німецькими клініками.
Київ виділить на гуманну програму відловлювання собак 108 мільйонів
Київрада затвердила «Київську міську програму контролю над утриманням домашніх тварин і регулювання чисельності бездомних тварин гуманними методами на 2012—2016 роки», повідомляє прес-служба КМДА. Документом передбачено «зменшення кількості бездомних тварин у місті лише гуманними методами, зокрема йдеться про відловлювання бездомних тварин, їхню стерилізацію, вакцинацію і повернення на попереднє місце перебування під опіку фізичних/юридичних осіб або утримання в притулку». Коментуючи рішення депутатів, секретар Київради Галина Герега відзначила, що чинна правова база «поверхнево регулює питання утримання бездомних тварин і регулювання їх чисельності», а прийнятий документ може допомогти вирішити вказані проблеми на місцевому рівні. Передбачені програмою заходи стосуються не лише бездомних тварин, але й домашніх вихованців, які мають господарів. Зокрема, в Києві створюватимуть дресирувальні майданчики, зони для вигулювання собак, упроваджуватимуть соціальну рекламу, виділятимуть гроші на вакцинацію домашніх тварин. Фінансування п’ятирічної програми становитиме 117 млн грн, у тому числі 108 млн грн — із міського бюджету. За словами Гереги, Київрада також розгляне проект рішення про надання земельної ділянки площею 2,65 га (по вул. Автопарковій у Дарницькому районі) комунальному підприємству «Притулок для тварин» для будівництва центру захисту тварин.
Випуск газети №:
№63, (2012)Рубрика
Суспільство