Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Розпочато реформу фізико-математичної освіти
Вперше за півстоліття Міністерство освіти та науки з ініціативи міністра Івана Вакарчука розпочало широкомасштабну реформу фізико-математичної освіти, від успіху якої залежатиме майбутня якість життя кожного українця, конкурентоспроможність та національна безпека країни, повідомляє прес-служба відомства. Іван Вакарчук відзначив: «Якість життя людини безпосередньо залежить від рівня використання наукових здобутків. Такі фундаментальні науки, як математика і фізика, продемонстрували свою виняткову роль в радикальній зміні життя людства, коли на успіхах фізичної науки базувалися й політичні рішення лідерів держав». Нині в Україні немає повного циклу ядерної енергетики, немає комплексної програми підготовки фахівців галузі. Потрібна високоякісна освіта спеціалістів, які будуватимуть і обслуговуватимуть ядерні станції, адже якість і рівень забезпеченості енергоресурсами безпосередньо впливають на щоденне життя громадян. А така освіта неможлива без якісного вивчення фізики і математики. «Погіршення якості викладання фізики та математики може мати згубні наслідки для інноваційного розвитку країни. Ми сформулюємо План дій міністерства, бо саме фізико-математична освіта визначає не лише якість життя людей, а й, насамперед, рівень національної безпеки країни», — наголосив Іван Вакарчук. Через це в Міносвіти стартувала робота над розробкою Програми дій щодо поліпшення якості фізико-математичної освіти.
В армію йдуть призовники з дипломами ВНЗ
Серед громадян, які прибувають до військових частин та з’єднань Повітряних сил Збройних сил України в рамках призовної кампанії «Осінь-2008» зростає кількість тих, хто має вищу освіту та пішов до війська за бажанням, повідомляє ЗІК. У рамках цьогорічної осінньої призовної кампанії, що офіційно стартувала в Україні 1 жовтня, до військових частин та з’єднань Повітряних сил Збройних сил України буде призвано 4 160 призовників. Відтак, в усіх областях України та Автономній Республіці Крим функціонують пункти прийому молодого поповнення. За словами старшого офіцера відділу командування Повітряних сил ЗС України підполковника Сергія Грилюка, очікується, що за своїми якісними характеристиками молоде поповнення призову «Осінь-2008» у порівнянні з цьогорічним весняним призовом буде кращим. «Враховуючи досвід попередніх призовних кампаній, фахівці нашого управління провели відповідну роботу як з призначеними для відбору молодого поповнення офіцерами, так і з медичними представниками. Крім того, ми враховуємо той факт, що з кожним призовом кількість призовників зменшується, а кількість юнаків, які перебувають на військовому обліку, навпаки — зростає», — зазначив він. Як наголосив підполковник Сергій Грилюк, восени поточного року на службу до Збройних сил України йде все більше призовників з вищою освітою, а найголовніше — переважна більшість молодого поповнення охоче йде до війська.
Рівень безробіття може піднятися до 7,7%
Для українських працівників може з’явитися реальна загроза звільнень, зниження рівня зарплатні та збільшення заборгованості за нею, повідомляє Лігабізнесінформ. За попередніми оцінками експертів, рівень безробіття наступного року може піднятися до 7,7%. Як заявила Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денисова, незабаром станеться зменшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, відрахувань до Пенсійного фонду і фондів соціального страхування. Таким чином, зменшення прибуткової частини Державного бюджету ставить під загрозу фінансування соціальних програм. Нагадаємо, що за даними Держкомстату, на 1 вересня цього року рівень безробіття (за методологією Міжнародної організації праці) серед українського економічно активного населення у віці 15—70 років становив 6,2%, серед населення працездатного віку — 6,8%.
Створення безбар’єрних умов для інвалідів — проблема
Заступник міністра регіонального розвитку і будівництва В’ячеслав Негода заявляє, що створення безбар’єрних умов для інвалідів в Україні залишається проблематичним, повідомляє УНІАН. «Облаштування пандусами житлових і громадських об’єктів пов’язане із значними матеріальними витратами. Одним із найскладніших завдань є фінансування цих робіт із місцевих бюджетів. Це все менше залежить від Міністерства регіонального розвитку і будівництва і все більше — від місцевих влад і власників цих будівель», — сказав В.Негода. За його словами, в рамках підготовки України до проведення фінального етапу чемпіонату Європи з футболу 2012 року необхідно забезпечити для інвалідів умови безбар’єрності не тільки в містах, де проводитимуться матчі, але й у інших регіонах України. У свою чергу, міністр праці та соціального захисту Людмила Денисова зазначила, що проведення Євро-2012 стане першим практичним іспитом для України щодо імплементації Конвенції ООН про права інвалідів. «Складність цього питання для України полягає також у необхідності пошуку додаткових фінансових ресурсів, що в умовах світової фінансової кризи, яка вже зачепила нашу країну, зробити буде ще складніше», — сказала Л. Денисова. Міністр повідомила, що в Україні на сьогодні налічується 2,6 млн. інвалідів, що становить 5,6% усього населення країни.
Випуск газети №:
№199, (2008)Рубрика
Суспільство