Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

07 жовтня, 00:00

У Тернопільській області з’явився пам’ятник Iвану Павлу II

У Тернопільській області відкрили пам’ятник Папі Івану Павлу II. Бюст із бронзи встановили біля римо-католицького костьолу Різдва Діви Марії в місті Бережани. Як повідомляє телеканал ICTV, після урочистої літургії монумент освятили священики двох традиційних християнських конфесій міста. До встановлення пам’ятника долучилася римо-католицька громада Бережан і мешканці Ключборга, що є побратимом Бережан. Виготовили бюсти у Польщі. На пам’ятному знаку українською та польською мовами вигравіювано напис: «Українська земле, дякую тобі за приклад вірності Євангелію. Іван Павло ІІ. Київ. 24 червня 2001 року».

Луческу збирається залишити «Шахтар» узимку

Головний тренер донецького «Шахтаря» Мірча Луческу взимку покине Донецьк. Про це повідомляє «Спорт-Експрес». «Із січня 2009 року мене в українському клубі не буде. Я втомився. Мені потрібен відпочинок після всього цього. Я маю пропозиції з Румунії, Туреччини й інших країн, але я хочу відпочити», — сказав Луческу. Під цими словами 63-річний тренер, швидше за все, має на увазі викликану невдалим виступом «Шахтаря» у чемпіонаті України жорстку критику вболівальників і преси, з чим Луческу зіткнувся вперше за чотири з половиною роки роботи в Донецьку. «До грудня я не можу залишити «Шахтар», навіть якщо дуже захочу. Мене не відпускає президент клубу Ринат Ахметов, усе залежить від нього. І я мушу виконувати умови контракту», — підкреслив тренер. Нагадаємо, раніше президент клубу Ринат Ахметов заявив, що Луческу буде звільнений, якщо «Шахтар» не пройде груповий раунд Ліги чемпіонів.

Польща та Україна разом боротимуться з футбольними хуліганами

Польща пропонує Україні обмінюватися інформацією про осіб, причетних до заворушень на стадіонах під час футбольних матчів у рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Таку пропозицію було зроблено в ході робочої зустрічі представників міністерств юстиції двох країн, яка відбулася в Києві, повідомляє ЛігаБізнесІнформ із посиланням на прес-службу Мін’юсту. Польська сторона пропонує розробити механізм обміну інформацією між Польщею та Україною з метою особливого контролю за футбольними хуліганами під час чемпіонату Європи з футболу 2012 року. У ході зустрічі також обговорювалося питання запровадження в Україні процедури прискореного судочинства щодо осіб, яких було затримано під час футбольних матчів. Нагадаємо, в рамках підготовки до чемпіонату Європи з футболу 2012 року Міністерство внутрішніх справ пропонує законодавчо закріпити обмеження доступу на стадіони фанів, які неодноразово порушували громадський порядок.

До боротьби з алкоголізмом підключається інтернет

Алкоголь є однією з основних причин смертності й захворювань серед населення багатьох країн світу. Щоб змінити дану ситуацію Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) організувала дискусію через інтернет, в якій можуть взяти участь представники урядів, громадянського суспільства, приватного бізнесу, а також окремі особи. Така дискусія, за даними ВООЗ, відбудеться з 3 по 31 жовтня. Як повідомляє Центр новин ООН, свою думку з цього приводу можна викласти на спеціальному сайті ВООЗ будь-якою з шести офіційних мов ООН — англійською, арабською, іспанською, китайською, російською і французькою. Текст не повинен перевищувати 2 тис. слів. Ті, хто не мають доступу до інтернету можуть надіслати свою думку по факсу 41 22 791 4851. Результати обговорення доведуть до відома учасників розробки стратегії боротьби з алкоголізмом ВООЗ. Очікується, що ця стратегія буде подана на схвалення Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в травні 2010 року. Нагадаємо, за даними ВООЗ, кожний рік від хвороб і травм, пов’язаних з пияцтвом, вмирає близько 2,3 млн. чоловік.

Екологи просять Мінприроди вберегти Карпати від промислової вирубки

Екологи та громадяни України звертаються до Міністерства охорони навколишнього середовища із закликом не узгоджувати вирубки головного користування (промислові вирубки) на території чотирьох областей — Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької. З такою ініціативою виступила дружина охорони природи Києва «Зелене Майбутнє». У Національному екологічному центрі України вважають, що, згідно з чинним законодавством, матеріали вирубок в обов’язковому порядку погоджуються з Мінприроди. За словами екологів, не зважаючи на порівняно велику площу лісів у Карпатському регіоні, «вона не досягає оптимуму навіть тут». «Площа так званого достиглого лісу, в якому дозволено проводити промислові вирубки, становить усього 10%. Зараз у Карпатах працює близько 700 лісопилок», — уточнили екологи. У зв’язку з цим вони звернулися до міністра охорони навколишнього середовища Г. Філіпчука з вимогою захищати й охороняти природу, зокрема, заборонити цілковиті й поступові вирубки у Карпатському регіоні, оскільки ті мають найбільший негативний вплив на ліси; не затверджувати цілковитих і поступових вирубок у науково-розрахунковій лісосіці на 2009 рік у Карпатському регіоні; узгоджувати всі види вирубок з органами Мінприроди в Карпатському регіоні; збільшити суми штрафів за порушення лісового законодавства. Нагадаємо, раніше Президент України Віктор Ющенко звернув особливу увагу на важливість вирішення питання ефективної організації лісового господарства, запобігання несанкціонованої вирубки лісу в потерпілих від повені 23—27 липня регіонах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати