Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Скорбота за померлими під час Голодомору
22 листопада о 16:00 в Україні буде оголошено хвилину мовчання в пам’ять про жертви Голодомору 1932–1933 років. Про це йдеться в указі Президента України Віктора Ющенка. О цій годині має зупинитися рух усього громадського та приватного транспорту, робота в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, а також на підприємствах, де це можливо згідно з технологією виробництва. Також будуть приспущені українські державні прапори та проведено Всеукраїнську акцію «Запали свічку». До 22 листопада в Києві мають відкрити першу чергу Меморіального комплексу пам’яти жертв Голодомору в Україні, презентувати Національну книгу пам’яти жертв Голодомору 1932–1933 років, показати фільм і презентувати виставки на тему Голодомору. Окрім того, до 22 листопада щосуботи і щонеділі на Михайлівській площі столиці буде проводитися акція пам’яти жертв Голодомору «33 хвилини».
Психологічна допомога...насильнику
25 вересня Верховна Рада прийняла в цілому Закон України «Про попередження насильства в сім’ї». Відповідно до нього, відтепер в Україні запроваджується примусове проходження корекційних програм особами, які вчинили насильство в сім’ї. Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко повідомив, що корекційна робота буде проводитись з особою, яка вчинила насильство в сім’ї, з метою зміни деструктивної поведінки та формування ненасильницької моделі поведінки. Організовуватиме ці програми Міністерство у справах сім’ї молоді та спорту. На думку міністра, запровадження таких підходів допоможе значно покращити ситуації у сім’ях і зменшить відсоток повторних випадків насильства. Раніше допомогу отримували тільки жертви насильства, а з особами, які вчиняли насильство, проводили роботу лише правоохоронні органи.
На Вінниччині — антиалкогольна кампанія
Вінницька обласна рада затвердила програму профілактики впливу і протидії проявам пияцтва й алкоголізму серед населення Вінницької області на 2008–2011 роки вартістю понад 33 мільйони гривень (26 мільйонів — з обласного бюджету, 7 — з державного), повідомляє УНІАН. Мета програми — створити цілісну систему діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, організацій та громадськості у сфері запобігання поширенню алкоголізму; формувати у населення розуміння пріоритету здорового способу життя, необхідності зниження рівня споживання алкогольних напоїв. Програма передбачає організацію превентивної роботи зі всебічного інформування, антиалкогольного виховання, освіти і консультування населення, а також створення системи лікувально-профілактичних установ і служб для надання особам, які зловживають алкоголем, своєчасної допомоги. Також передбачено створення обласної та районних координаційних рад, а також місцевих (районних, міських, селищних і сільських) громадських рад із питань профілактики і протидії пияцтву й алкоголізму. На них покладається реалізація програми. Населення Вінницької області становить близько 1,7 млн. осіб, з яких 53,4% проживають у сільській місцевості.
На розвиток освіти ЮНЕСКО пропонує виділити $4,5 мільярда
Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура вітає наміри виділити на цілі програми «Освіти для всіх» $4,5 млрд. і назвав їх вирішальним кроком уперед. За його словами, дві третини цих коштів буде виділено на підтримку базової освіти, повідомляє «Лигабизнесинформ» із посиланням на прес-службу ЮНЕСКО. К. Мацуура також закликав уряди країн, що розвиваються, «виділяти на освіту не менше 20% від загального державного бюджету». Крім того, він радить країнам-донорам «дотримувати взятих в минулому зобов’язань, зосередити зусилля на найбільш нужденних країнах і пам’ятати про домовленості із країнами, що розвиваються, досягнуті 2000 року». За оцінками ЮНЕСКО, буде додатково потрібно $7 млрд. на рік для того, щоб цілі «Освіти для всіх» були досягнуті до 2015 року в країнах із низьким доходом на душу населення. «Школа до 2015 року: Освіта для всіх» об’єднує уряди, добродійні організації, приватні компанії, релігійні об’єднання, приватних осіб, які виступають на підтримку освіти. До завдань НПО входитиме тісна співпраця з політичними діячами у сфері досягнення цілей освіти, а також у сфері виконання світовими лідерами даного ними зобов’язання про забезпечення загального доступу до шкільної освіти до 2015 року.
Iсландія — найсприятливіша країна Європи
Експерти Берлінського інституту народонаселення та розвитку дійшли до висновку, що саме ця країна є у Європі найсприятливішою для життя: багата й високорозвинена, з високим рівнем освіти й народжуваності, попри не найсприятливіші кліматичні умови. Берлінський інститут видав нове дослідження «Демографічне майбутнє Європи. Як міняються регіони», в якому проаналізував 285 регіонів ЄС, Ісландії, Норвегії та Швейцарії з 24 демографічних, економічних і соціальних показників. Окрім Ісландії, серед лідерів опинилися регіони Північної Європи. Особливо високий результат за рівнем життя й демографічними показниками — у північних столиць Осло та Стокгольма. У десятку кращих потрапили також шість із семи регіонів Швейцарії. Доволі високий рейтинг у Ірландії та Великої Британії, у країн Бенілюкс, Франції, Австрії, південної Німеччини, північної Італії та північно-східної Іспанії. Натомість найбільш несприятливі демографічні показники спостерігаються в сільськогосподарських регіонах південної Італії та Греції, а також у Болгарії, Румунії та Польщі. Це дуже низький рівень народжуваності, масовий відтік молоді за кордон, і в результаті — різке старіння населення, передає ІТАР-ТАРС.
Випуск газети №:
№175, (2008)Рубрика
Суспільство