Коротко / СУСПІЛЬСТВО
У розвиток українських аеродромів вкладуть 10 млрд. грн.
Незважаючи на те, що аеропорти в загальній структурі транспорту України займають менше, ніж 1%, ця галузь розвивається дуже стрімко. Найближчим часом транспортне відомство планує інвестувати в модернізацію українських аеродромів близько 10 млрд. грн. Про це заявив міністр транспорту та зв’язку України Йосип Вінський. Як повідомляє прес-служба Мінтрансзв’язку, Й. Вінський наголосив, що для розвитку терміналів необхідно залучати лише приватних інвесторів. За словами голови транспортного відомства, на сьогодні в Україні немає аеропортів відповідного міжнародного рівня, крім аеропорту «Бориспіль».
Й. Вінський також зауважив, що місцева влада на модернізацію й оновлення аеропортів виділила лише 57 млн. грн., у той час як державою заплановано 1,3 млрд. грн. Таким чином, зазначили у прес-службі, Й. Вінський «в черговий раз наголосив на недоліках рішення про передачу аеропортів до комунальної власності».
Нагадаємо, раніше Й. Вінський заявив, що Мінтрансзв’язку, детально вивчивши стан кожного з аеропортів і перспективи їхнього розвитку, визначило генеральний напрямок та конкретні шляхи наведення порядку у аеропортовій мережі держави.
З України щорічно їдуть шiсть тисяч медпрацівників
Україна є країною-донором медичних кадрів. Щорічно виїжджають за кордон більш, ніж шiсть тисяч українських лікарів. Основним джерелом поповнення лікарських кадрів є випускники вищих медичних навчальних закладів. Про це заявив директор Департаменту кадрової політики, освіти та науки Міністерства охорони здоров’я (МОЗ) України Микола Банчук на розширеному засіданні колегії МОЗ. Як повідомили ЛігаБізнесІнформ у прес-службі МОЗ, М. Банчук зазначив, що процесу міграції медиків сприяє низький рівень зарплати, відсутність належних соціально-побутових умов і незавершена інфраструктура населених пунктів. За його словами, особливо проблемним це питання є для прикордонних регіонів. Разом із тим, він заявив, що внаслідок об’єктивних соціально-економічних факторів спостерігається тенденція до зниження престижу професії медичного працівника.
Нагадаємо, у світі не вистачає понад чотирьох мільйонів лікарів і медперсоналу інших категорій. Зокрема, 57 країн світу зазнають гострої нестачі лікарів, медичних сестер, акушерок, адміністраторів та інших працівників охорони здоров’я.
Киян запрошують провести «Ніч у музеї»
26 червня о 19.00 у приміщенні Національного заповідника «Софія Київська» розпочнеться театралізоване дійство «Ніч у музеї», присвячене відкриттю першого у столиці Туристично-інформаційного центру в Шевченківському районі столиці. Акція відбудеться під патронатом і за участю голови Шевченківського району. Як повідомляє прес-служба Шевченківської районної адміністрації, під час свята на вході до музею гостей зустрічатиме почесна варта, всі охочі зможуть приєднатися до екскурсії територією музею, яка супроводжуватиметься театралізованими виставами й музикою. Головним моментом свята буде церемонія у храмі св. Софії за участю акторів, які цього вечора перетворяться на князя Ярослава Мудрого та княжну Анну Ярославну.
На Волині та Чернігівщині відкриються пункти для нелегальних мігрантів
У Україні відкриють два нових пункти для утримання нелегальних мігрантів. Зокрема, вони розміщуватимуться в Волинській і Чернігівській областях, їх уже реконструювали. Як повідомляє «5 канал», дані пункти повинні розпочати роботу вже в липні. Такі ж пункти Міністерство внутрішніх справ України хоче відкрити ще в трьох регіонах — на Львівщині, Дніпропетровщині та Донеччині. Нагадаємо, в Україні створять п’ять центрів для перебування нелегальних мігрантів, яких країни Євросоюзу повертатимуть згідно з угодою про реадмісію. На даний проект Євросоюз виділив 30 млн. євро.
Україна та Латвія обміняються експозиціями національних музеїв
У поточному році Україна та Латвія організують обмін експозиціями своїх провідних національних музеїв, повідомляє Лігабізнесінформ. Про це повідомив Президент України Віктор Ющенко на спільній прес-конференції з президентом Республіки Латвія Валдісом Затлером у рамках його офіційного візиту до України. В. Ющенко підкреслив, це буде зроблене для того, щоб привернути увагу громадськості до національного мистецтва двох країн. Президент також висловив вдячність латвійській державі за рішення сейму Латвії щодо визнання Голодомору 1932—1933 років актом геноциду проти українського народу. «Ми вдячні латвійській державі, депутатам сейму, громадськості за те велике розуміння суті цієї трагедії, за те співчуття, яке адресує українській нації латвійська держава», — підкреслив В. Ющенко.
Випуск газети №:
№111, (2008)Рубрика
Суспільство