Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Україна пам’ятає — світ визнає
1 квітня поточного року в Австралії почнеться міжнародна акція «Незгасаюча свічка», повідомляє ЛігаБізнесІнформ. Як заявив керівник прес-служби МЗС України Василь Кирилич, метою проведення акції є залучення світового українства до міжнародних та державних заходів щодо відзначення у 2007—2008 роках 75-ї річниці геноциду українського народу. Зазначена акція ініційована Міжнародним координаційним комітетом Всесвітнього конгресу українців по відзначенню 75-ї річниці Голодомору 32—33 років в Україні та підтримана Секретаріатом Президента України, Міністерством закордонних справ, українською всесвітньою координаційною радою. Протягом 2008 року, відповідно до заздалегідь визначеного графіка, символічна свічка буде передаватися, як естафета, з країни в країну — усього у 33 країнах. У цих державах зарубіжні дипломатичні установи України разом із місцевими українськими громадами будуть проводити заходи, основним змістовним елементом яких стане вшанування пам’яті жертв Голодомору — поминальне богослужіння, траурні ходи, вечори-реквієми та інші. У листопаді символічна акція прибуде до Києва, де будуть проводитися державні заходи із вшановування пам’яті жертв Голодомору. Символічна «незгасаюча свічка», буде мати форму факела із написом: «Україна пам’ятає — світ визнає» мовою тієї країни, в якій буде проводитися ця акція.
Кращим плавцем Європи став українець
На чемпіонаті Європи в Ейндховені українець Олег Лисогор виграв золото, повідомляє «АМИ Новини — Україна». Він виявився найшвидшим на дистанції 50 метрів брасом. У фінал Лисогор вийшов з другим часом, однак у вирішальному запливі був поза конкуренцією — 27,43 секунди. Це друга медаль для Олега на чемпіонаті Європи — раніше він відзначився бронзою на 100-метрівці брасом. Друге місце зайняв представник Норвегії Александер Дале Оен (27,53 секунди), а бронза дісталася італійцю Алессандро Терріну, який показав час 27,64 секунди. У фінальному запливі брав участь іще один українець — Ігор Борисик — прийшов до фінішу сьомим, із часом 28,21 секунди. Також за підсумками чемпіонату п’ять медалей на рахунку українських стрибунів у воду — золото, два срібла та дві бронзи. Після Іллі Кваші, який, нагадаємо, став кращим на метровому трампліні, Юлія Прокопчук спочатку була другою на 10-метровій вежі в індивідуальних стрибках, а потім разом з Аліною Чапленко виграли срібло в синхроні. Бронзу в стрибках із триметрового трампліна взяла Олена Федорова та дует Лисенко/Захаров на триметровому трампліні.
На Миколаївщині ділять ландшафтний парк
Лісгосп, заповідник та сільрада по-різному бачать майбутнє землі Тилигульського ландшафтного парку, повідомляє ЛігаБізнесІнформ. На територію регіонального ландшафтного парку «Тилигульський» претендує лісгосп. Заповідник створили 13 років тому, але влада тоді не затвердила його кордонів. «Територія 8100 гектарів наша. У парку не узгоджено 3,5 тисячі гектарів. Це в основному увесь район сільради Ташино», — зазначив директор регіонального ландшафтного парку «Тилигульський», Олександр Новокрещенов. Землю, яку парк вважав своєю, сільрада передала лісгоспу. Засадивши унікальну степову територію, планують збільшити лісосмугу області. А селяни отримають 50 робочих місць у лісництві. «Вони пропонують значні поліпшення і у соціальній сфері. Це й дорога до села, і ремонт цієї будівлі. Це будинок культури. Другий поверх є порожнім», — говорить Ташинський сільський голова Наталія Гончаренко.
Учені обурені: парк створювався заради збереження унікального природного комплексу. Тут росте 160 видів рослин, сім видів — із світової Червоної книги. Тилигульский лиман із затоками — місце гніздування та міграції тисяч птахів. Екологи не виключають зловживань із землею. Розв’язанням питання могло б бути оголошення у парку природоохоронного режиму господарювання, де лісгосп став би лише користувачем землі. Але лісники проти компромісів. «Якщо наші землі, 2,6 тисячі гектарів, підпадуть під ландшафтний парк, то ми взагалі відмовимося від створення там лісництва», — пригрозив начальник Миколаївського обласного управління лісового господарства Петро Паламарюк. Миколаївська обласна рада вивчає пропозиції сторін. А поки що на заповідній території місцеві жителі незаконно косять очерет.
Випуск газети №:
№56, (2008)Рубрика
Суспільство