Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Україна підтримає впровадження Дня проти смертної кари
Україна запрошена до участі в конференції «Європа проти смертної кари», в ході якої планується підписання Об’єднаної декларації з нагоди впровадження I Європейського Дня проти смертної кари. Під декларацією поставлять підписи Європейський парламент, Президія Європейського Союзу, Європейська комісія і Рада Європи, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України. Як повідомила заступник міністра юстиції України Валерія Лутковська, яка буде представляти Україну під час заходу, зусилля української делегації в ході конференції будуть спрямовані на освітлення позиції відносно активної підтримки Україною заборони смертної кари, а також готовності України сприяти громадським дебатам щодо позиції країн, які відмовляються від скасування смертної кари. В. Лутковська також відзначила, що з 1997 року смертна кара не застосовується в жодній з 47 держав-членів Ради Європи, включаючи 27 держав-членів Європейського Союзу. Відзначимо, що раніше Комітет Міністрів Ради Європи ухвалив рішення оголосити 10 жовтня європейським Днем проти смертної кари. Комітет міністрів вирішив, що цей день буде відзначатися щорічно і висловив надію, що Європейський Союз також встановить День проти смертної кари найближчим часом. Євросоюз поки що не зміг визначитися щодо впровадження Дня проти смертної кари через позицію Польщі, яка виступає проти такого рішення. Нагадаємо, раніше Верховна Рада України зареєструвала проект закону про приєднання України до Другого Факультативного протоколу Міжнародного пакту про цивільні та політичні права, які стосуються скасування смертної кари. Законопроект був внесений на розгляд Президентом України Віктором Ющенком.
Професор із Нігерії закликає масово йодувати українців
В Україні необхідно провести масову йодизацію населення, вважає генеральний директор Національного агентства контролю за ліками й продуктами Нігерії професор Дора Акунілі. Про це вона повідомила на сьогоднішній прес-конференції, яка проходила в рамках III Міжнародної конференції із біоетики, повідомляє УНІАН. Пані Акунілі поділилася досвідом впровадження загальної йодизації в Нігерії й виразила свою занепокоєність щодо ситуації з йододефіцитом у нашій країні. Вона закликала українську владу взяти під свій контроль цю проблему й змусити всіх виробників обов’язково йодувати всю сіль. Пані Акуліні навела також як позитивний приклад Туркменістану, де з 1998 року, за наказом президента Ніязова, йодується 100% солі. Дора Акунілі зазначила, що поголовна йодизація не шкодить здоров’ю людини — його надлишок виводиться з організму. Замість цього доктор біологічних наук імунолог Катерина Гаркава доводить, що йодат калію (КІОЗ), яким планують йодувати сіль, — це токсична отруйна речовина штучного походження й могутній окислювач. Він відразу ж потрапляє в кров, а отже перевищення норми відбувається дуже швидко. Надлишок йодованої солі й безконтрольне використання може призвести до розладів імунної та ендокринної систем, викликати виразку шлунка й дванадцятипалої кишки, аж до утворення в органі дір. Рішення потрібно приймати лише після завершення програми досліджень щодо йодного балансу українського населення, вважає вона.
Оформлення щоденників наших дітей викликають побоювання
Прикарпатські працівники освіти занепокоєні, оскільки уважно роздивилися українські щоденники. Психологів і педагогів лякає не лише яскрава реклама лінків, ігор і рингтонів для мобільного. З видатних людей укладачі знають Тіну Кароль, Віталія Козловського, групу «Авіатор» і багато інших зірок естради, які стали видатнішими за Богдана Хмельницького, Михайла Грушевського або Івана Франка.
Українські щоденники відрізняються один від одного хіба що вигаданим ноу-хау. Ось суперсучасна таблиця Менделєєва з таємним посланням незрозумілою мовою. У цьому можна почитати рекламу хлопавок або пограти в настільну гру. Краще б публікували інформацію про папуг або морських свинок. Тоді, кажуть педагоги, недбалість укладачів була б менш помітною.
Наприклад, до найвищих вершин України щоденник зарахував міфічну гору Стій, замість Стіг. А географічний центр Європи поблизу села Ділове на Закарпатті з Рахівського району перенесли до Ужгородського. Педагоги здивовані, чому серед інформації про світові винаходи немає українців.
Педагоги проти всіляких розмальовок, реклам, сумнівних ігор і пісень. Однак вилучати такі щоденники не мають права, тому готують звернення до Міністерства освіти та науки.
Тривалий робочий день — удар по жіночому здоров’ю
Вчені з Великої Британії з’ясували, що довгі робочі зміни шкідливіші для жінок, ніж для чоловіків, передає job.ukr.net. Унаслідок стресу на роботі жінки викурюють більше цигарок, випивають більше кави, переходять на солодку й жирну їжу. І чоловіки, й жінки п’ють менше алкоголю, коли їм доводиться багато працювати. У жінок надто напружена робота викликає тяжіння до нездорової їжі. Жінки, які довго працюють, з’їдають більше жирної й калорійної їжі, менше займаються фізкультурою. Курящі жінки викурюють більше цигарок. У чоловіків тривалість робочого дня не впливає на заняття спортом, кількість цигарок і чашок кави. Група вчених вивчала вплив стресу на поведінку людей. Виявилося, що події, що спричиняють найбільший стрес (підготовка до виступу, зустріч з начальником, відставання від графіка), призводять до того, що людина частіше перекушує між основною їдою, їсть менше овочів і фруктів. Людей, найбільш схильних до подібної поведінки, вчені назвали «емоційними їдоками». Ці люди надто вразливі й схильні знімати внутрішнє напруження за допомогою їжі. Коли в них виникає тривога, емоційне збудження або відчуття ворожість до себе самого, вони перемикаються на їжу, щоб відволіктися від негативних емоцій.
Тривалість життя залежить від часу, відведеного на сон
Люди, які сплять п’ять і менше годин на добу, живуть менше тих, хто відводить на сон сім годин, стверджують британські вчені,передає Lenta.ru. Шкідливий також надлишок сну: люди, які проводять у ліжку вісім і більше годин, вмирають раніше. Вчені з Уорвикського університету й Лондонського імперського коледжу використовували дані про тривалість сну 10308 державних цивільних службовців, зібрані в 1985— 1988 роках, і оновлені в 1992—1993 роках. Спостереження за учасниками продовжувалося протягом 17 років.
Проаналізувавши отримані дані за вказаний період, дослідники з’ясували, що люди, які відводили на сон п’ять і менше годин на добу, в два рази частіше вмирали від серцево-судинних захворювань. У цілому, рівень смертності в цій групі був у 1,7 разів вище, ніж у групі службовців, які спали по сім годин на добу.
Недолік сну асоціювався з підвищеним ризиком набрати вагу, гіпертонією і цукровим діабетом 2 типу, повідомив один з авторів дослідження Франческо Каппуччіо. «Третина населення Великої Британії та більше 40% жителів США відводять на нічний сон менше п’яти годин. Недивно, що люди значно частіше почали скаржитися на слабкість, стомлення і сонливість протягом дня, — повідомив Каппуччіо.
У той же час учені звернули увагу, що серед тих, хто спав вісім і більше годин, рівень смертності також був у два рази вищим, ніж у людей, що спали сім годин на добу. При цьому збільшення смертності від серцево-судинних захворювань не виділявся. Дослідники не змогли пояснити цю залежність, проте припускають, що тривалий сон може бути ознакою депресії, або, в деяких випадках, свідчити про знесилення, типове для онкологічних захворювань.
Випуск газети №:
№173, (2007)Рубрика
Суспільство