Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Бомонд — за немовлят
На спеціальному аукціоні, організованому в Києві Фондом «Сіяння» для допомоги Іванківській районній лікарні, зокрема, відділу інтенсивної терапії для немовлят, вдалося зібрати 28 тисяч гривень. На ці гроші закуплять частину з необхідного обладнання для дітей, яким необхідна інтенсивна терапія в перші хвилини життя — інкубатори, реанімаційні столи, аспіратори, інгалятори, монітори пацієнтів, лампи для фототерапії, пульсоксиметри. Загалом же цьому відділенню потрібно не менше $50 тисяч. «Ми знаходимося на території, що найбільш потерпіла від аварії на ЧАЕС, — розповів Сергій Васильєв, головний лікар Іванківської лікарні. — Тому багато дітей народжуються хворими, недоношеними. Як це не прикро, але у нас є лише одне реанімаційне місце та один інкубатор на двох дітей. Інколи, при народженні двох дітей, перед батьками навіть може стояти вибір — яку дитину рятувати... Але допомагає те, що ми маємо досвідчених лікарів, які люблять свою роботу». Серед запрошених гостей та виконавців вечірки-аукціону були НеДіля, Ольга Сумська, Galina, Наталя Валевська, GoDo, Comedy Club Ua, Віталій Навроцький (ФК «Динамо») та багато інших. «Не важливо що ви купуєте, важливо що ви даєте сьогодні цим дітям!»,— запевняв ведучий вечірки Андрій Джеджула. Аукціон розпочався продажем повного зібрання дитячих книг про Гаррі Поттера за 500 гривень. Серед найцікавіших лотів була ваза 1881року виробництва з Німеччини, м'яч «з-під ноги» воротаря збірної України Олександра Шовковського, бубен Руслани з автографом на бандані. Найдорожчим лотом стала картина з приватної колекції Олександра Кандибко. Її продали за 700 євро, повідомляє Тетяна БРЮСОВА.
Донецьк: в очікуванні соціального житла
У кожному районі шахтарської столиці буде побудоване соціальне житло, яке буде виділятися донеччанам у порядку суворої черги й, передусім, пільговим категоріям, повідомив донецький міський голова Олександр Лук'янченко. За його словами, усього на будівництво такого житла планується витратити близько 20 млн. грн. Щоправда, поки що міська влада не може розпочати процес будівництва — дуже багато аспектів під час розподілу соціального житла будуть прописані тільки в майбутньому Житловому кодексі України. Зокрема, за словами Олександра Лук'янченка, однією з особливостей такого житла, яка буде прописана в новому кодексі, є неможливість його приватизації. При цьому фахівці сподіваються, що завдяки будівництву цього житла в Донецькій області збільшиться загальний показник будівництва житлових будинків, який поки що знаходиться на досить низькому рівні. За даними Головного управління статистики в Донецькій області, 2006 року в шахтарському регіоні було введено в експлуатацію 382,4 тис. кв. метрів площі житлових будинків, що становило всього 4,4% загальної площі житла побудованого в Україні. За цим показником Донбас поки що займає в Україні тільки восьме місце, значно поступаючись Києву, а також Одеській, Львівській, Харківській, Дніпропетровській та Івано-Франківській областям, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Чиновники боротимуться за гендерну рівність
Таке рішення керівництво Запорізької області прийняли на координаційній раді з питань сім'ї, жінок та охорони дитинства. Обласна влада працює над проектом Регіональної угоди на 2007–2009 роки, де йдеться про дотримання ґендерної політики, зокрема, підбір кадрів на посади керівників, їхнiх заступників, фахівців з урахуванням принципів ґендерної рівності. Проте яким чином і хто перевірятиме дотримання угоди, посадовці не вирішили. У самій облдержадміністрації сьогодні більше 70% керівництва — чоловіки. Сьогодні жінки постійно відчувають утиски. Як розповів заступник начальника Управління сім'ї та молоді Ігор Міщан, при складанні графіків відпусток не враховується точка зору, бажання та право жінок на відпустку в літній період року, на додаткову відпустку, а в Запорізькій області мешкає понад один мільйон жінок, що складає 54% від всього населення, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.
Пристрої-контролери
Запорізький вчений-винахідник Григорій Чаусовський зробив подарунок жінкам до 8 березня. Він упевнений, що для того, щоб не набирати вагу, не потрібно дотримуватись дієт, необхідно лише добре пережовувати їжу. Щоб допомогти жінкам, Григорій Чаусовський винайшов пристрій, якій причеплюється на ложку або виделку і нагадує, як правильно їсти. Враховуючи те, що людина наїдається через 20 хвилин після початку прийняття їжі, то час, витрачений на пережовування, зменшить кількість спожитих продуктів. Пристрій надівається на виделку або ложку і загорається синім кольором, «щоб заспокоїти та налаштувати на прийняття їжі», — стверджує винахідник. Потім пристрій починає вібрувати, тим самим змушуючи людину інтенсивно пережовувати. За словами Григорія Чаусовського, такий пристрій допоможе не лише зберегти фігуру, але й їсти лише на користь здоров'ю. Ще одна розробка вченого — для людей, які працюють за комп'ютером. Григорій Чаусовський розробив безпроводову «мишку», яка рухається лише, коли людина робить рухи руками, головою чи ногами. Таким чином виконується так звана промислова гімнастика і навантаження хребта зменшується. При цьому пристрій, який причеплюється до компютера вираховує, коли людина втомлюється. Пристрій самостійно вмикає заспокійливу музику, на екрані з'являється акваріум з рибками. В цей час людина відпочиває, стверджує винахідник. Усі винаходи Григорій Чаусовський вже запатентував. До речі в нього більше 100 розробок. Тепер учений шукає спонсорів, які б допомогли налагодити масове виробництво, повідомляє Юлія ВАСИЛЕНКО, Запоріжжя.
Випуск газети №:
№40, (2007)Рубрика
Суспільство