Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Донеччина воює з хабарами
Понад 30 кримiнальних справ, пов’язаних із корупцією та хабарництвом, було порушено на початку поточного року підрозділами Управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС України в Донецькій області. При цьому, як зазначають правоохоронці, загалом протягом цього періоду було зафіксовано близько 70 злочинів за цими фактами. Як повідомляє прес-служба УБОЗ, особливо злісними можна вважати шість злочинів: за трьома із них було виявлено хабарі на суму понад десять тис. грн., а ще за трьома — на суму більше ніж 30 тис. грн. Загальний же збиток тільки за цими кримiнальними справами становив понад 5 млн. грн.
Крім того, в рамках оперативної роботи проти корупції та хабарництва в області було виявлено кілька організованих злочинних груп, до складу яких входили навіть керівники й перші посадові особи міст і районів Донбасу. Так, наприклад, особливо резонансним стало затримання злочинної групи із трьох осіб, у складі якої перебували державні службовці-керівники мерії одного з міст: колишній мер цього населеного пункту, його заступник (голова житлової комісії) та фахівець обліку та розподілу житла. Під час проведення розслідування було встановлено, що протягом 2005 року вказані вище особи здійснили розкрадання державного майна на суму понад 170 тис. грн. Зокрема, вони без жодних на те причин передали одному з депутатів міської ради квартиру, яку було придбано за бюджетні кошти у відповідності з програмою поліпшення житла для військовослужбовців. Нинi за цим фактом порушено кримiнальну справу, ведеться слідство. Паралельно з цим розслідуванням у регіоні порушено ще кримiнальні справи, які пов’язані зi злочинною діяльністю організованих утворень хабарників, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Погода зробила зайців дефіцитом
Вінницькі мисливці переживають, що зайців на всіх не вистачить. Принаймі вони впевнені, що тварин в лісах поменшало. І нині немає, на кого полювати. А от у місцевому товаристві мисливців переконані — тварин на Вінниччині вдосталь. Тільки погода заважає. І щоб вистежити зайця в полі — йому треба на вуха наступити. Втім, щойно впаде сніг — ситуація зміниться. Тварин буде навалом в усіх лісах Вінниччини, адже з популяцією все гаразд. Хоча фахівці й визнають, що кількість зайця на Вінниччині все ж зменшилась.
— Щільність зайця впала,— розповідає головний мисливствознавець Вінницької обласної організації УТМР Василь Вівсяний. — Але водночас кожного року зайців стає на 25% більше. Відстрілюють же не більш як 15%. Тому зайці «вийдуть» з дефіциту разом з першим снігом.
Проте не зайцями єдиними жива фауна Вінниччини. Цього року в регіоні достатньо і кабанів, і лисиць і козуль. І спеціалізовані господарства сьогодні готові приймати мисливців iз закордону, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».
Горілчаний «заводик» ліквідовано
Підпільний цех з виробництва підробної алкогольної продукції, що мiстився на одній iз околиць шахтарської столиці, днями був виявлений правоохоронними органами Донецька. За словами заступника начальника слідчого відділення Петровського райвідділу міліції Романа Лисих, виробництвом «паленої» горілки займався непрацюючий, раніше не судимий 30 рiчний чоловік, який виготовляв сурогат у сараї в напівпокинутому приватному секторі. За словами самого ж виробника, своєю злочинною діяльністю він зайнявся, щоб «заробити на життя». При цьому сильно «фахівець» не утруднявся: готував горілку на звичайній воді з-під крана, яку змішував зі спиртом та оцтом (оцет був потрібен для того, щоб рідина, розлита в пляшки, згодом не мутніла). Потім усі вказані компоненти зливалися в одну 200-літрову бочку, де й перемішувалися... старою дерев’яною шваброю, а потім фільтрувалися простою шерстяною ганчіркою. Після цього пляшки закатувалися спеціальною машинкою, а зверху на пробки клеїлася фальшива акцизна марка. За словами Лисих, усього в ході огляду підпільного «заводика» правоохоронці виявили 58 ящиків готової продукції, а також сировину й нехитре обладнання виробника. На даний час злочинець затриманий і йому вже пред’явлені обвинувачення не тільки в організації підпільного горілчаного цеху, а й у використанні неякісної сировини, що загрожувало життю й здоров’ю потенційних покупців, про це свідчить висновок криміналістичної експертизи. При цьому, за словами правоохоронців, дуже добре, що готова «продукція» ще не встигла потрапити на прилавки, хоч вона була до цього вже готова — в іншому випадку на лікарняному ліжку опинилося б дуже багато людей, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , «День».
Протест по-вінницьки
Називати своїх улюблених кіз іменами політиків вінницький пенсіонер Анатолій Григор’єв почав рік тому. Кучеряву кізоньку на честь Тимошенко — Юлею, козлика-хазяїна — Домбровчиком(на честь губернатора регіону Олександра Домбровського ), а наймолодшого — Вовчиком (мер Вінниці — Володимир Гройсман). Проте нещодавно господар влаштував козам перейменування.
— Начальники не заслужили, щоб кликати їхнiми іменами моїх кіз,— розповідає Анатолій Григор’єв.— У яр, де паслися кози, запустили екскаватори. А згодом там заклали фундамент під нову багатоповерхівку.
Захопивши яр, планують відібрати у пенсіонера і город. Будівельникам, що нагледіли собі місце під хатою, не вистачає землі, тому вирішили трохи взяти в чоловіка. Анатолій Григор’єв щиро сумує: це ж його батьківщина. Ще у післявоєнні роки гуляв він зі своєю нареченою у садку,біля своєї хати.
Тепер від садка та города родині Григор’євих залишиться тільки невеличка ділянка землі біля хлівчика з козами. Коли поряд iз садибою почали зводити багатоповерхівки, навколо хати насипали піщані гори, а під вікнами провели газопровід. Тепер, коли йдуть дощі чи рве каналізація, стару хатину заливає водою. Чоловік, коли взнав, що поряд будуватимуть знову, звернувся до мерії з проханням знайти для нього нове житло, а хату знести. Бо тепер не буде яру, до якого б стікала вода, і пенсіонерів заллє геть. Проте у мерії у наданні нової квартири відмовили, не віддали і шматок землі, де Анатолій Григор’єв гуляв з козами. Пенсіонер впевнений — начальникам козячі імена не сподобались, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День».
Сімферополь воює із забудовниками
Парк по вулиці Лермонтова столиці Криму в черговий раз перетворився на арену боротьби між мешканцями сусідніх будинків і представниками фірми, яка має намір побудувати на ньому багатоповерховий житлово-торговельний комплекс. Як повідомляє obkom.net.ua із посиланням на «Свіжу газету», протягом ранку минулого понеділка з території зеленої зони зникло 58 дерев, яким налічується по 25 років, а також лавки та дитячий ігровий майданчик. Місце будівництва почали огороджувати високим дерев’яним парканом. Вже з самого ранку минулого понеділка мешканці п’яти будинків почали всіляко перешкоджати будівельним роботам. Для запобiгання можливим сутичкам на місце забудови був направлений наряд міліції. Але це не допомогло. У ході конфлікту постраждали дві жінки: одній поранили голову, а інший — руку. Одного з лідерів ініціативної групи мешканців співробітники охорони будівництва схопили та відвезли на машині подалі від місця конфлікту, відпустивши пізніше.
— Це просто якесь свавілля, будівництво суперечить усім санітарним нормам, — обурюється учасниця ініціативної групи Наталія Овсейко. — Це ділянка загального користування, і вона по праву належить мешканцям. Боротьба за неї триває вже тринадцять років. Спочатку тут мала намір побудувати будинок одна з міських фірм для своїх співробітників. Але ми виступили на захист своєї території, й вони відступилися. Тепер тут хочуть звести багатоповерховий будинок. Ми не раз зверталися до прокуратури міста, збирали підписи мешканців з тим, щоб заборонили будівництво, подали позов проти забудовників, намагалися винести розгляд питання на сесію міськради. Але нам повідомили, що сесія не розглядатиме цього питання, оскільки справа перебуває в суді. А суд ухвалив рішення на користь забудовника без нашої участі. Нам надіслали повістки заднім числом. Вийшло так, нібито ми не з’явилися до суду.
Крім того, обурення мешканців викликало і те, що будівельники загородили тротуар. Тепер городянам доводиться обходити цю ділянку по проїзній частині.
Громадяни вирішили діяти більш рішучими методами. Для початку — зібрати з кожного будинку по 1000 гривень на рекламну кампанію, з метою привернути увагу громадськості до проблеми. Потім — звернутися по допомогу до Юлії Тимошенко та інших державних діячів, а також на знак протесту проти незаконного будівництва створити наметове містечко у центрі Сімферополя.
Випуск газети №:
№227, (2006)Рубрика
Суспільство