Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 березня, 00:00

У Києві з’явиться студентське містечко

Президент України Віктор Ющенко у неділю взяв участь у церемонії закладання першого каменя на місці майбутнього студентського містечка вищих навчальних закладів Києва. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави, В. Ющенко зазначив, що, крім житла для студентів і сімейних студентів та аспірантів, на території містечка площею 15 га заплановане будівництво культурно-розважального центру на чотири тисячі місць, стадіону, спорткомплексу, лікарні, оздоровчого центру, бібліотеки, церкви та пологового будинку. Містечко здатне вмістити близько семи тисяч студентів. Житлоплоща на одну людину становитиме 16 кв. м. На будівництво з бюджету виділені 20 млн. грн.

Президент наголосив, що пріоритетом для влади є забезпечення доступності вищої школи. «Цього року ми приблизно на 25% збільшили наявний обсяг держзамовлення на фахівців вищої освіти. У деяких вищих навчальних закладах рівень замовлень досягає 80%. Це відповідь, як дати можливість понад 15 тисячам нових студентів отримати за допомогою політики державного замовлення місця у вищій школі», — сказав В. Ющенко, додавши, що «це лише початок».

Крим — батьківщина комбайнів і тролейбусів

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Анатолій Кінах минулої суботи в Сімферополі вручив ключі від перших 12 комбайнів, зібраних у Криму, керівникам сільськогосподарських регіонів автономії. Як розповів міністр аграрної політики Криму Олег Русецький, комбайни вартістю 480 тис. грн. зроблено «викрутковим складанням» на відомому кримському заводі «Продмаш» і за рахунок тих запасних частин, які виробляються на території автономії. Міністр повідомив, що, згідно з республіканською програмою підтримки агропромислового комплексу, кримські сільськогосподарські підприємства матимуть можливість брати безвідсотковий кредит на придбання кримських комбайнів і тракторів, які складатимуться на майданчику «Продмашу» за замовленнями без попередньої оплати. За його словами, ці кредити сільгосппідприємства повертатимуть самі, однак відсотки за ними погашатимуться урядом за рахунок коштів із республіканського бюджету. За інформацією міністерства АПК, в період літнього збирання врожаю Крим приймає з інших областей України близько 600 комбайнів, які після жнив «вивозять» з автономії 40 — 45 мільйонів гривень, які не були б зайві й самим кримським аграріям. До кінця року в Криму планується зібрати 340 тракторів потужністю від 35 до 70 кінських сил і 25 комбайнів.

А перший кримський тролейбус здійснив маршрут, на якому він постійно працюватиме: «Аеропорт «Сімферополь» — Ялта». Виробництво кримських тролейбусів організоване так, що майбутні машини на 85 відсотків складаються з деталей вітчизняного виробництва. З Чехії поставлені тільки двигун і енергоустаткування, а інші понад 560 деталей — кримські. Кримський тролейбус власного складання обходиться підприємству в 300 тисяч гривень. Складанням першого кримського тролейбуса займалися вiсiм чоловік, які пройшли перепідготовку в Чехії, і впоралися із завданням за три тижні. Надалі термін складання скорочуватиметься. Випуск власних машин дасть можливість оновити парк кримських тролейбусів. Внаслідок багаторічної експлуатації він уже зношений на 98,9 відсотка. Сьогодні маршрути на півострові обслуговують 90 машин, у той час як для нормальної двозмінної роботи потрібно не менше 200 тролейбусів. А повна потреба Криму в тролейбусах обчислюється не менше, ніж 500-ми машинами. Для організації виробництва власних тролейбусів Рада міністрів Криму виділила 2,4 мільйона гривень. Цих коштів вистачить, щоб до кінця року поставити на лінію 10 нових машин, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Від мігрені врятує операція

За даними британських учених, існує статистично встановлений зв’язок між важкими формами мігрені та вродженим пороком серця — незарощуванні овального вікна. Овальне вікно є отвором у перегородці між передсердями, який залишається відкритим у період внутрішньоутробного розвитку, проте швидко заростає протягом перших місяців життя дитини. У дослідженні, проведеному британськими вченими з провідних кардіологічних центрів Великої Британії, взяли участь 432 пацієнти, які страждають важкими мігренями, що супроводжуються так званою аурою (зоровими, слуховими чи психічними розладами). Незарощування овального вікна різного ступеню було виявлене у 24% хворих, що вшестеро перевищує частоту випадкiв цього дефекту серед людей, які не страждають мігренями. Хворим із вродженим пороком серця була проведена операція по закриттю овального вікна. Через шість місяців інтенсивність мігреней, згідно з даними опитування пацієнтів, скоротилася на 37%.

В Ужгороді реконструюють інфекційну лікарню

Цієї п’ятниці ужгородські інфекціоністи святкували значну для них подію — голова облдержадміністрації Олег Гаваші відкрив першу чергу капітально реконструйованої обласної інфекційної лікарні, що розташована на території Ужгородської міської клінічної лікарні. За короткий час повністю реконструйовано половину корпусу ОІЛ: проведено роботи по монтажу та наладці систем опалення, водопостачання та каналізації, зроблено капремонт покрівлі прибудови і половини корпусу лікарні, виконано роботи по електропостачанню, встановленню пожежної сигналізації, замінено на металопластикові вікна і двері тощо. Всього, як повідомив начальник Управління охорони здоров’я ОДА Михайло Турянчик, витрачено понад два мільйони гривень — це кошти обласного бюджету.

Медики і хворі отримали не тільки чудові умови, але і нову апаратуру. Зараз відкриються палати інтенсивної терапії для дітей і дорослих, а в планах, каже головний лікар ОІЛ Михайло Поляк, відкриття реанімаційного відділення. Але це буде, коли відремонтують другу половину лікарні. На ці роботи потрібно ще, як мінімум, 3,5 мільйона. Два мільйони гривень закладено в цьогорічний обласний бюджет, повідомив Олег Гаваші, тож до кінця року реконструкція другої половини має бути завершена. Наразі ж уже за тиждень-два почнуть «переселяти» хворих у нові палати і одразу ж візьмуться за реконструкцію другої черги лікарні, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ, Ужгород.

Відмова від м’яса допомагає зберегти вагу в нормі

Люди, які відмовилися від м’яса та перейшли на вегетаріанську дієту, набирають зайві кілограми значно повільніше, ніж любителі м’ясних і рибних блюд, повідомляє Lenta.ru. Дослідники протягом п’яти років відстежували зміни в гастрономічних перевагах 22 тис. вегетаріанців і прихильників традиційної кухні, зафіксували тенденції до збільшення ваги в усіх групах. Однак найповільніше за звітний період товстішали люди, які відмовилися від м’яса і перейшли на вегетаріанство. «Всупереч традиційним уявленням про здатність бідної вуглеводами й багатої протеїнами дієти підтримувати вагу в нормі, ми зафіксували найменше збільшення ваги в групі людей, які віддавали перевагу багатiй на вуглеводи рослинній їжі, — відзначив координатор дослідницького проекту професор Тім Кей. За даними EPIC, неправильне харчування посідає друге місце після паління в списку головних причин онкологічних захворювань у розвинених країнах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати