Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

06 вересня, 00:00

Відреставровано унікальний літак

У Києві реставрували літак, на якому людина вперше долетіла до Північного полюса. Роботу виконали ентузіасти Національного авіауніверситету та авіаремонтного заводу. Як передає ForUM, подібного експонату на території колишнього СРСР немає. Не збереглося навіть креслень літака-рекордсмена. Враховуючи таку унікальність, американські колекціонери свого часу за уламки АНТ-7 пропонували півтонни золота. Оцінюючи сьогоднішню вартість літака, фахівці відповідають коротко — безцінний. Літак АНТ-7, який першим долетів до полюса, прославився випадково, стверджують дослідники. У переддень висадки експедиції Папаніна, у 1936-му, літак просто розвідував шлях для криголамів. Зусиллями ентузіастів удалося відновити оригінальну обшивку з кольчуго-алюмінію, двигуни і навіть забарвлення.

У планах музею — до кінця осені поповнити свою колекцію 18 тьма літаками. Працівники поспішають: кожен день гаяння часузбільшує загрозу того, що колись грізні крилаті машини залишаться хіба що на фото.

У Маріуполі омолоджували без ліцензії

Правоохоронні органи України виявили факти незаконної трансплантації і торгівлі стволовими клітинами в Маріупольській районній лікарні Донецької області. За даним фактом порушено кримінальну справу, в якій фігурують поки два лікарі. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі. Як передає obozrevatel.com, операціями з підшиття плацентарної тканини та введення ін’єкцій біологічних препаратів займалися в Маріуполі на базі однієї з лікарень. Правоохоронні органи провели контрольну закупівлю, а експертиза показала, що лікарі використали мертві клітини людини. Також у досліджених матеріалах знаходилася плацента терміном близько 12 тижнів. Лікарі-підприємці стверджують, що займалися омолодженням організмів клієнтів.

Як повідомив прокурор Донецької області Олексій Баганець: «У медичній установі було проведено близько 100 таких операцій з імплантації цієї плацентарної тканини. Це не лікування, а бізнес, оскільки вартість однієї такої операції близько 300 доларів». При цьому лікарі не мали ліцензії на проведення таких робіт. Займатися клінічними дослідженнями і трансплантаціями, згідно з українським законодавством, можуть лише державні установи.

Слідство зараз з’ясовує, звідки лікарі брали матеріал для омолоджування. Прокуратура зазначає, що в їхній практиці таких справ не було, і до суду вони не доходили. За неофіційними даними, таких приватних фірм, які займаються трансплантацією і торгівлею ствовборовими клітинами, в Україні не один десяток.

Скільки українців живуть із ВІЛ

Українська молодь недостатньо ознайомлена з проблематикою ВІЛ-СНІД. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного фондом народонаселення ООН в Україні, передає Інтерфакс-Україна. Зокрема, за даними соціологічного дослідження, які представив координатор проектів фонду Олександр Терещенко, лише 30% опитаних молодих українців змогли правильно розшифрувати скорочення ВІЛ, і лише 50% — СНІД. Як передає korrespondent.net, 54% опитаних не відчувають реальної небезпеки вірусу в повсякденному житті, а також вважають, що їхні близькі не можуть заразитися цим вірусом. 65% молодих українців зазначають, що їхні батьки ніколи не обговорювали з ними питання, пов’язані з ВІЛ та СНІД. О. Терещенко підкреслив, що, крім досить низького рівня обізнаності з проблематики у сфері поширення та профілактики ВІЛ-інфекції, послуги з тестування та консультування ВІЛ/СНІД не завжди доступні молодим людям. Зокрема майже половина учасників опитування назвали такі послуги неефективними. За словами Терещенка, українське законодавство у сфері профілактики ВІЛ інфекції та лікування СНІДу в цілому відповідає міжнароднимстандартам. Водночас воно часто не виконується, й іноді носить лише декларативний характер.

На сьогодні точна кількість ВІЛ-інфікованих в Україні невідома. Водночас, на початок 2005 року, за оцінними розрахунками, кількість ВІЛ-інфікованих могла становити 448—491 тис. чоловік (близько 1,8% населення віком від 15 до 49 років). Такі результати дослідження «Соціально-економічний прогноз наслідків епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», проведеного Міністерством охорони здоров’я спільно зі Світовим банком. У 2014 році загальна кількість ВІЛ-інфікованих становитиме 479 тис. чоловік за оптимістичним сценарієм, який передбачає доступність антиретровірусної терапії для 50% тих, хто її потребує, а також за умови успішного виконання національної програми протидії ВІЛ/СНІД. Водночас, за песимістичним сценарієм, антиретровірусна терапія буде доступна лише 5% тих, хто її потребує. За прогнозами, у 2014 році це призведе до 820 тис. ВІЛ-інфікованих, що становитиме 3,5% дорослого населення.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати