Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

05 квітня, 00:00

На сто харків’ян — 29 телефонів

У Харківській області нараховується 70 нетелефонізованих населених пунктів, при цьому кількість бажаючих отримати телефонний номер — близько 180 тисяч. За статистикою харківської прес-служби «Укртелекому», у Харкові на 100 жителів припадає близько 29 телефонних апаратів, а в сільській місцевості лише 17. Однак відсоток введених в дію телефонних номерів у селах і селищах регіону невеликий. У 2004 році в області введено 34245 номерів, із них 33918 міських і лише 200 сільських. Відзначаючи гострий дефіцит телефонних апаратів в обласному центрі, дирекція «Укртелекому» має намір цього року встановити якомога більше нових таксофонів у Харкові. Сьогодні у місті лише 46% універсальних таксофонів. У районах області, в селах і селищах їх кількість більша — 50% усіх таксофонів нового формату. Усього в Харківській області встановлено 5,1 тисячі таксофонів, і менше половини з них — 2,5 тисячі універсальні, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

У Криму готується перепис дельфінів

У липні 2006 року вчені шести країн чорноморського басейну — України, Росії, Туреччини, Грузії, Болгарії та Румунії — проведуть облік чисельності дельфінів на всій акваторії Чорного моря. Про це повідомив на брифінгу в Сімферополі науковий керівник проектів Науково-практичної програми вивчення, охорони і відновлення популяцій морських ссавців Чорного та Азовського морів «Дельфін» Олексій Біркун-молодший. Згідно з його інформацією, в підрахунку чисельності чорноморських дельфінів візьмуть участь близько 60-ти фахівців, які протягом місяця мають дослідити всі акваторії Чорного моря. «Загальночорноморський облік дозволить найбільш точно визначити чисельність дельфінів у Чорному морі, — відзначив Олексій Біркун. — Раніше обліки дельфінів проводилися на обмежених акваторіях, і на результати таких досліджень не можна було спиратися». Як повідомляє агенція «Контекст- медіа», згідно з останніми дослідженнями, проведеними кримськими і московськими вченими в територіальних водах Росії та України у 2001— 2003 роках з участю Олексія Біркуна, в Чорному морі є близько 7 тисяч дельфінів-білобочок, від 3,5 до 3,7 тисячі афалін та 1,4 тисячі дельфінів-азовок, яких ще називають морськими свинями. «Два види чорноморських дельфінів — білобочки й афаліни сьогодні благополучні, а ось популяція азовки перебуває в дуже складній ситуації, — зазначає Олексій Біркун. — Причина зрозуміла — по периметру усього Чорного моря є неймовірна кількість донних сіток, які використовуються для лову камбали і осетрових. Азовки потрапляють до них і гинуть, оскільки дельфінам, які, як відомо, дихають не зябрами, а легенями, потрібно періодично спливати і вдихати свіже повітря». У зв’язку з цим українські вчені — учасники Науково-практичної програми вивчення, охорони й відновлення популяцій морських ссавців Чорного та Азовського морів «Дельфін» вважають за необхідне оголосити заповідними акваторії поблизу південно-західного узбережжя Криму між мисами Сарич і Фіолент, — сказав Олексій Біркун. За його словами, створення такого заповідника сприятиме зниженню забруднення екосистеми Чорного моря і збереженню його біологічної різноманітності, зокрема, збереженню чорноморських дельфінів, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Ліки з глибин океану

Є люди, які можуть годинами розповідати про свої хвороби, — в кого де і як коле, ріже, стріляє тощо. Але в переліку людських недуг є такі, про які багатьом соромно признатися не лише близьким людям, а й навіть лікарю. Проте вони існують, і хворий мовчки переносить спричинені ними страждання. А в очікуванні порятунку сказати про них може хіба що пошепки провізору в аптеці.«За даними статистичних досліджень, на геморой страждає кожен четвертий житель Європи. Не оминуло це захворювання й українців. Його часто діагностують у вагітних і жінок, які народжували, професійних водіїв, немолодих людей, тих, хто працює сидячи або має важкі фізичні навантаження, — коментує професор, проктолог Олександр Пойда. — Больові симптоми в ділянці заднього проходу можуть спровокувати розлади шлунково-кишкового тракту, запор, гостра їжа, нераціональне харчування. Щоб уникнути таких неприємних симптомів, як біль, дискомфорт, запалення гемороїдальних вузлів,для лікування геморою своїм пацієнтам ми рекомендуємо натуральний препарат Реліф серії Health Life. Ліки містять масло печінки акули, цілющі властивості якого відомі понад 200 років. Воно наділене здатністю прискорювати процес загоєння тканин, підвищує місцевий імунітет. До складу масла печінки акули входять вітаміни А, D, Е, залізо, цинк, мідь, які в комплексі забезпечують швидке зникнення неприємних симптомів геморою. Масло какао, кукурудзяна та мінеральна олії, які використовують як натуральну основу для свічок і мазі, сприяють загоєнню мікротравм і тріщин. Завдяки такому складу ліки одночасно усувають печіння, знижують інтенсивність запалення, зменшують кровоточивість, стимулюють загоєння тріщин. Сучасне лікування з використанням цього препарату допоможе зупинити розвиток геморою та попередити неприємні симптоми надалі». Ольга КОТОВА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати