Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

07 жовтня, 00:00

Вернадський і Крим

У Сімферополі відбулася презентація книжки «В.І. Вернадський і Крим: люди, місця, події…», яку підготували та видали вчені Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського (ТНУ). Як відзначив на презентації ректор ТНУ Микола Багров, «книжка — досконале незвичайне видання, рівнозначного якому, принаймні на пострадянському просторі немає... — Це спроба вивчення та донесення до читачів усієї тієї роботи, яку Вернадський проробив у Криму як вчений, громадський діяч, керівник Таврійського університету».

Зі слів одного з авторів книжки Василя Ени, авторський колектив спробував створити ауру того часу, в якому жив і працював Вернадський у Криму, показати людей, із якими він спілкувався. Працюючи над книжкою, вчені ТНУ широко використовували невідомі раніше матеріали архіву Російської академії наук, Державного архіву Російської Федерації, Інституту рукописів Національної академії наук України тощо. Книжка вийшла в київському видавництві «Либідь» накладом 3 тисячі примірників. Видання надійде у провідні бібліотеки України та Росії, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Вода знову виявилася отрутою

До центральної районної лікарні Попільнянського району Житомирської області з діагнозом вірусний гепатит А госпіталізовано 11 учнів загальноосвітньої середньої школи. Як повідомляє korrespondent.net. з посиланням на прес-службу МНС, попередня причина захворювання — вживання неякісної питної води. Навчання у школі припинено. Фахівцями районної санепідемстанції здійснюється комплекс протиепідемічних і санітарно-гігієнічних заходів. За фактом події проводиться розслідування.

Відкрився Музей бойових літаків

У Луганську відкрився музей, в якому зібрано майже всі моделі бойових літаків. На яких літали і літають пілоти Військово-повітряних сил України. Як передає korrespondent.net., ідея створення музею виникла, коли ліквідували Луганське училище штурманів. Бойові літаки, на яких вивчали ази пілотування, стали першими експонатами нового музею просто неба. Їх мали позрізати на лом, але ентузіасти через Міністерство оборони добилися їхнього збереження. Тільки кілька літаків прилетіли у музей. Інші — привезли, оскільки ДАІ не дозволило транспортувати надто великі авіамашини дорогою. Тому на місці їх розрізали автогеном, а у Луганську спеціалисти-авіаремонтники збирали по частинах.

Нічні рейси знову дозволено

Міністерство транспорту і зв’язку відмінило заборону на нічні пасажирські автоперевезення в Україні, передає korrespondent.net. Нагадаємо, Державний департамент автомобільного транспорту «Укравтотранс» з 27 серпня заборонив рейси міжміського та міжнародного сполучення з 22.00 до 6.00 у зв’язку з різким підвищенням аварійності на пасажирському автотранспорті. Автоперевізники заявляли про критичне падіння прибутків і появу великої кількості приватних перевізників, котрі здійснюють нічні рейси, працюючи без ліцензії. 8 вересня Мінтрансзв’язку відмінило заборону стосовно маршрутів регулярного міжнародного автобусного сполучення.

Викрадений автомобіль знайдуть із допомогою SMS

Державтоінспекція України впроваджує у своїх підрозділах нову автоматизовану систему, що дозволяє з допомогою SMS повідомлень за лічені секунди отримати інформацію пробудь-який автомобіль і його власника. Як передають podrobnosti.com, інформацію в рамках системи передаватимуть із допомогою SMS, а як термінали віддаленого доступу планують використовувати стільникові телефони співробітників ДАІ. Автоматизована система «Мобільний користувач» дозволяє екіпажам і постам ДАІ з будь-якої ділянки дороги практично в будь-якій точці країни протягом 15—20 секунд отримати на дисплеї мобільного телефону інформацію про транспортний засіб і його власника. За допомогою нової системи також проводитимуть перевірку даних стосовно осіб, яких розшукують правоохоронці України, країн СНД і Інтерполом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати