Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

08 липня, 00:00

Крим готується до 1 вересня

Темпи будівництва нових шкіл у Криму збільшуються. Якщо у 2003 році було здано дві загальноосвітні школи — у Джанкої та Первомайському районі, то сьогодні на півострові готуються до здачі трьох нових загальноосвітніх шкіл з українською, російською та кримськотатарською мовами навчання, — повідомили «Дню» у прес-службі Ради міністрів Криму. До початку нового навчального року планується завершити будівництво Української школи-гімназії у Сімферополі, розрахованої на 720 учнівських місць. Будівельники планують до 15 липня повністю закінчити будівництво навчальних корпусів і перейти до опорядження будівель. За словами керівників будівництва всі технологічні процеси виконуються за гранично щільним графіком. Єдиною перешкодою, що стримує темпи робіт, залишається дощова погода, що не дозволяє приступити до благоустрою території гімназії. На початок року планується відкрити школу у селищі Кам’янка на околиці Сімферополя. Перша черга нової школи на 500 місць відкриється до нового навчального року. Другу чергу комплексу, що включає корпус на 200 місць і спортивний зал, планують відкрити у 2005 році. Загальна кошторисна вартість трьох об’єктів перевищує 57 мільйонів гривень. Будівництво ведеться за рахунок пайового фінансування державного та республіканського бюджетів за участю міського бюджету кримської столиці, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь

На Хмельниччині не вистачає чоловіків

На днях найстаршій за віком мешканці Славутського району (Хмельницька область) Мар’яні Ходаківській виповнилося 104 роки. Мар’яна Йосипівна народилася і доживає свого віку біля дітей та онуків у Дятилівці. Найбільше місто, яке їй довелося бачити, – Славута, райцентр. Жвава бабуся пережила всі катаклізми ХХ століття — дві війни, революцію, колективізацію, голод 1933-го, повоєнну відбудову народного господарства. Пам’ятає пісні. які співала, «коли дівкою була», не забула й, як на вечорниці ходила.

За словами заступника голови райдержадміністрації Всеволода Смоляра .в районі проживає ще дві жінки, яким за сто років: «Це – Надія Захарівна Кривенок із Миньковець і Любов Мойсеївна Подзерук із села Колом’є. У них – така ж доля, як і в Мар’яни Йосипівни. Серед 37,4 тисячі славутського населення 67 осіб, кому 90 років і більше, з них чоловіків – лише дев’ять. На початку минулого століття найпопулярнішими жіночими іменами у цьому краї були: Текля, Ганна та Пелагея. А в наші дні – Анастасія, Анна і Вікторія. Продовжуючи про молоде покоління, Всеволод Смоляр зазначив, що «тих, кому від 1 до 18 років, у районі – 8207». І ще він каже, що треба берегти чоловіків, бо поки що жоден не дожив до 100 років, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

«Гречна пані» проти «Міс»

У Тульчинському районному будинку культури, що на Вінниччині кинули виклик традиційним змаганням на звання «Міс». Викладач місцевого училища культури Микола Джига взяв сценарій альтернативного конкурсу під назвою «Гречна пані» з дипломної роботи четвертокурсниці Ірини Вікулової та зробив районне свято.

— Звання «Міс» — безглузде для українок, — каже Микола Джига. — Ці конкурси, особливо навесні, охоплюють всю країну. Свою «Міс» обирають чи не в кожному селі. У той час, коли наші жінки гарні й мудрі в будь-яку пору року, а зміст шаблонного «свята» не тільки не український, а й не щирий, надуманий і не сприяє розквіту нашої нації. Тому ми вирішили влаштувати інше свято, з іншою назвою, номінаціями і конкурсами.

Щоб стати «Гречною пані» Тульчина жінки з числа місцевої інтелігенції купували ужиткові вироби народних умільців, презентували своє рукоділля. А наостанок їм обов’язково треба було щось спекти або зварити, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , «День»

Монета до 350-річчя

До 350-річчя Харкова Національний банк України випустив ювілейну монету. З першого липня грошовий символ міста надійшов в обіг. А напередодні мер міста Володимир Шумилкін особисто презентував монету.

Мер міста Володимир Шумилкін задумав випустити монету, присвячену 350-річчю Харкова, ще рік тому, і коли в березні 2003 го року до Харкова приїхав голова Національного банку Сергій Тігіпко, розповів йому про свою ідею. Ідея сподобалася, і от з першого липня цього року монету випущено в обіг. Її тираж — тридцять тисяч штук. Номінал — п’ять гривень. Вага ювілейного сувеніра понад 16 грамів. Кращі дизайнери харківщини «ламали голови» над тим, що буде зображено на монеті. З реверсом сумнівів майже не було — на ньому візитна картка міста — Держпром. А от для аверса було зроблено кілька ескізів. Вирішили, що це буде зображення одного з храмів Слобожанщини. Вибір упав на дзвіницю Успенського собору — шедевр архітектури і найвищу будівлю міста.

Після прибуття до Харкова ювілейної монети мер міста ділився своїми враженнями з пресою, відзначивши, що це — п’ята монета, поки щоправда білого металу, але впевнений, що у Харкова все ще попереду. Зараз монета знайшла своє місце серед сувенірів та нагород у кабінеті мера. Можливість похвалитися красивою монетою має будь-який бажаючий, який може придбати такий сувенір. Монета вже надійшла у продаж, а купити її можна у відділенні Національного банку або в комерційних банках Харкова, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати