Коротко / СУСПІЛЬСТВО
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20040211/423-6-3.jpg)
Слов’янськ перегляне «сміттєву» політику
У Слов’янську на Донеччині активно реалізується проект «Удосконалення системи управління твердими побутовими відходами (ТПВ) у Донецької області України». А в рамках проекту Tacis проведено опитування громадської думки щодо проблеми твердих побутових відходів і ставлення жителів до експерименту з роздільного збирання сміття.
Як виявилося, в основному жителі Слов’янська не вважають проблему сміття важливою. І на їхню думку, нею повинні займатися виключно місцеві власті. Як розказали «Дню» в Центрі стійкого розвитку «Роза вітрів», жителі міста в принципі дуже мало знають про ТПВ. Більшість із них навіть не мають уявлення про те, яким чином в їхньому населеному пункті розв’язується проблема побутових відходів — яке підприємство обслуговує їхню вулицю або двір, хто відповідає за вивезення сміття тощо. Для зміни поведінки жителів щодо ТПВ, вищезазначеним проектом запропоновано застосовувати санкції — запровадити систему штрафів і покарань, провести інформаційно-роз’яснювальні роботи, повідомляє Ірина МАЛИНОВСЬКА, Донецьк.
Історію Вінниці перепишуть
Минає рік, як 11 істориків Вінниці та працівників місцевого архіву пишуть нариси з історії обласного центру. Книга буде називатись «Вінниця: історичний нарис».. Такий збірник різних авторів уже є, але він випущений у 1964 році.
— На той час багато документів історикам не були доступні, — каже один з укладачів майбутньої книги, кандидат історичних наук Анатолій Лисий, — тому в новому збірнику по-новому подаватиметься революція 1917 року, голодомор та репресії. Дещо іншого змісту набуде трактування подій Вітчизняної війни. Зокрема, знайдено документи, які підтверджують існування різних рухів опору окупаційним військам, а не лише прорадянський.
У процесі роботи вчені відкрили нові, навіть для них несподівані повороти в історії Вінниці, що також знайде відображення на сторінках нового літопису. Він охопить епоху від археологічного минулого до теперішніх часів. Останній розділ пишуть працівники мерії. Кожен відділ — про свою роботу. Мерія Вінниці також взяла на себе фінансування створення цієї книги та її друк. Про суму та наклад поки що мовчать, але роботу підганяють так, щоб наприкінці весни завершити, а у вересні, на день міста, презентувати цей збірник, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Україну чекає дефіцит шахтарів
Кількість шахтарів, які працюють на підприємствах Донецької області, порівняно з 1995 роком, скоротилася вдвічі. З початку реалізації програми закриття неперспективних шахт у регіоні з вугільних підприємств звільнилося приблизно 25 тисяч осіб. Проте на сьогоднішній день серед працівників вугільної промисловості зберігається найбільша питома вага пенсіонерів — понад 46%. Уже тепер фахівці прогнозують, що вже найближчим часом вугільні підприємства відчують гостру потребу в нових працівниках. 2010 року дефіцит кадрів у вугільній промисловості становитиме 20 тисяч працівників, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Нові акцизи теж підробляють
На Вінниччині місцева податкова міліція спільно з працівниками ДАІ затримала 22 тис. пляшок фальсифікованої горілки «Пшенична» на суму 115 500 грн. Вантаж везли в Хмельницький, а продукція належить донецькій фірмі ТОВ «Аква-Дон». Дослідження спиртного показало, що воно не відповідає стандарту, хоча й вироблене заводським способом. За цим фактом порушено кримінальну справу. Всього на цей час на Вінниччині порушено 15 кримінальних справ, серед них десять за виготовлення, використання та збут підроблених акцизних марок.
Тільки в Могилів-Подільському районі області податкова міліція вилучила 34 тис. штук підроблених акцизних марок старого та майже 9 тис. штук нового зразка. За словами першого заступника голови ДПА у Вінницькій області, начальника управління податкової міліції генерал-майора Миколи Грищука, найчастіше вінницькі фальсифікатори підробляють горілку місцевого лікеро-горілчаного та одеського заводу продтоварів, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.
Облдержадміністрацію обдурити не вдалося
Управлінням СБУ в Закарпатській області викрито аферу, яку здійснили посадові особи одного з товариств із обмеженою відповідальністю. На початку 2002 року ця структура уклала із Закарпатською обласною державною адміністрацією договір про реалізацію інвестиційного проекту на території пріоритетного розвитку. Умовами проекту для його суб’єктів передбачені певні пільги при тому, що всі працюють у рамках договору, не порушуючи його. Та всупереч угоді ввезене з-за кордону в Закарпатську область інвестиційне обладнання та інші матеріальні цінності недобросовісні підприємці не розмістили на території регіону, а передали в експлуатацію закритому акціонерному товариству з Київщини. Прес-служба УСБУ в Закарпатті повідомила для «Дня», що незаконне використання пільг призвело до ненадходження до бюджету коштів на загальну суму 1 млн. 492 тис. гривень. За даним фактом прокуратурою Закарпатської області порушено кримінальну справу, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Харківський мер став віце-президентом
Наприкінці минулого року в Москві проходили вибори керівництва Міжнародної асоціації «Породненные города» (МАПГ). Ця недержавна громадська організація представляє в міжнародних колах інтереси своїх членів — муніципальних утворень Російської Федерації та ряду країн СНД. На цьому тижні стало відомо, що віце-президентом МАПГ було обрано мера Харкова Володимира Шумилкіна. Разом із Шумилкіним до віце-президентів «потрапили» голова гомельського міськвиконкому М. Барабанова, мер Казані К. Ісхаков та глава адміністрації Волгограда Є. Іщенко. Першочерговим завданням звітно-виборні збори постановили вважати закріплення співпраці з Білоруською асоціацією споріднених міст та Асоціацією міст України. Секретаріату МАПГ доручено взяти участь у організації першої тристоронньої зустрічі споріднених міст у травні цього року в Чернігові, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Вилучено 200 тисяч пляшок фальсифікату
Наприкінці січня в Тернопільській області працювала бригада МВС України. Спільно зі співробітниками обласної міліції вони перевірили 1274 суб’єкти господарювання у сфері виробництва та обігу спирту й алкогольних напоїв. Правоохоронці припинили діяльність шести підпільних цехів з виготовлення фальсифікованої та з підробленими товарними знаками алкогольної продукції.
Упродовж операцій «Акциз» і «Підробка» вдалося вилучити понад 200 тисяч пляшок фальсифікату, вартість яких складає понад два мільйони шістсот тисяч гривень.
Тернопільщина, яка має потужні спиртові заводи — кожен четвертий літр державного спирту України виготовляється саме тут — нині не може сповна реалізовувати свою продукцію тому, що на ринку «популярні» дешеві, несертифіковані горілчані вироби. Зворотний бік реалізації цього фальсифікату — підрив економіки, бо до бюджету не надходять мільйони гривень, а ще численні отруєння етиловим спиртом громадян України, інформує Тетяна БОЙКО, Тернопіль.
Випуск газети №:
№23, (2004)Рубрика
Суспільство