Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Якби мером був я…
Напередодні 190-річчя з дня заснування міста Стаханова на Луганщині, з ініціативи міськвиконкому, оголошено конкурс на кращий твір-роздум на теми «Я і моє місто», «Якщо б я був міським головою міста Стаханова…», повідомила завідуюча відділом внутрішньої політики Стахановської міської ради Світлана Орлова. За її словами, такі теми запропоновано старшокласникам і учням середніх спеціальних і вищих навчальних закладів м. Стаханова з метою активізації життєвої позиції серед учнівської молоді, патріотичного та духовного виховання підростаючого покоління, розвитку небайдужого ставлення молоді до соціально-економічних процесів, які відбуваються в суспільстві, формування суспільно-політичних і громадянських поглядів. Старшокласники та студенти на деякий час зможуть уявити себе в ролі глави міста, дати оцінку нинішньому соціально-економічному становищу Стаханова і праці, яка проводиться сьогодні органами виконавчої влади. Переможці конкурсу при урочистому підбитті підсумків «Один день в органах місцевого самоврядування» візьмуть безпосередню участь у роботі виконавчого комітету Стахановської міської ради, зустрінуться з міським головою Сергієм Жевлаковим і поділяться своїми враженнями, роздумами, пропозиціями з дорослими людьми, від яких залежить їхнє майбутнє і майбутнє рідного міста, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
«Вибухнуло» на 100 тисяч гривень
В Сумах в недобудованому приватному житловому будинку стався вибух, яким було зруйновано будівлю та розташований на першому поверсі гараж. У пожежі, яку спричинив вибух, згоріли три мікроавтобуси, задіяні на перевезенні пасажирів на маршрутах міста. Внаслідок інциденту постраждали і люди. Зокрема із закритим переломом стегна до ортопедичного відділення центральної міської лікарні була доставлена 24-річна дівчина, а до реанімаційного відділення обласної лікарні госпіталізовано водія одного з мікроавтобусів, який отримав легеневий опік II ступеня. Стан потерпілих лікарі оцінюють як задовільний. Орієнтовний збиток становить близько 100 тисяч гривень. Причини вибуху встановлюються, повідомляє Сергій ХАНІН , Суми.
Цінова лихоманка
Якби хворий із стародавнього Ізяслава почув, яку торговельну «накрутку» зробили у приватній аптеці «Ірина-2», то це його остаточно добило б. «Закупивши нітросорбіт по 2,255 гривні, в оцій аптеці продавали препарат по 4,6 гривні, піроксин збували по 12 гривень, на 5,57 гривні дорожче, ніж самі придбали. Так само — по інших препаратах», — повідомив для «Дня» начальник держінспекції по цінах у Хмельницькій області Йосип Веселовський. «На медпрепарати, на які запроваджено державне регулювання цін, у переважній більшості перевірених аптек застосовується максимальний граничний розмір торговельної надбавки — 35 відсотків», — продовжив він. Додав, що цінова лихоманка не обминула навіть комунальну аптеку «Лік-Фарм» в обласному госпіталі для інвалідів Великої Вітчизняної війни, де за бюджетні гроші закуповують ліки державні і комунальні заклади охорони здоров’я: «Тут застосовували вищу від граничної 10-відсоткової надбавки. Зокрема, придбавши глюкозу по 7,62 гривні, продавали гуртовими партіями і вроздріб інвалідам за 10,5 гривні», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
З селянами розрахуються цього року
Борги з заробітної платні в сільському господарстві Харківської області за станом на листопад минулого року становили 6,2 мільйона гривень, повідомив журналістам заступник голови Харківської облдержадміністрації Степан Масельський. Виплата всіх боргів повинна здійснитися 2004 року. За словами заступника голови, на сьогодні середня платня в сільському господарстві регіону становить 301 гривню. Цього року першочерговим питанням, над яким сушитиме собі голову місцева влада, стане удосконалення кормової бази, зокрема, збільшення посівів високобілкових культур — гороху та сої, які дозволяють забезпечити приріст і продуктивність. Степан Масельський також зазначив, що силосом сільгосппідприємства області забезпечено повністю, а ось сіном і сінажем лише на 40%, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків.
У Хмельницькому «взяли» торговця зброєю
Наприкінці минулого тижня 42-річний Х. із обласного центру продав громадянинові, що виявився оперативним співробітником, вогнепальну зброю. «У ході купівлі-продажу торговця зброєю взяли в кайдани. Певний період він перебував у оперативній розробці. Операцію з його затримання провели спільно два відомства — служби безпеки та міліцейське», — повідомила для «Дня» референт прес-групи управління СБУ в Хмельницькій області Людмила Чаплинська. На місці події та в автомобілі торговця виявили револьвер, два пістолети — «Марголіна» і «ASTRA» (Іспанія), 30 набоїв до них і багато холодної зброї. На понятих справили враження результати обшуку за місцем проживання підозрюваного. «Виявлено та вилучено ще чотири пістолети, два запали до гранат, до двох тисяч набоїв різного калібру», — продовжила Людмила Чаплинська. На першому допиті Х. згадав, що віддав для реставрації 41-річному «майстрові» карабін. Так воно й було. У процесі розслідування кримінальної справи, порушеної за ознаками ч.1 ст.263 КК України, встановлять «походження» цієї зброї, чи не була вона використана в кримінальних «розборках», як удосконалював свою майстерність реставратор карабіна й таке інше, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
У «салонах краси» — антисанітарія
Про незадовільний санітарний стан більшості сумських перукарень розповів на недавній зустрічі з журналістами заступник головного державного санітарного лікаря області Олександр Черняк. Під час рейдової перевірки цих закладів працівники санепідслужби оглянули 178 перукарень та салонів краси на предмет дотримання санітарно-гігієнічних норм. Виявилося, що майже скрізь існують серйозні порушення. У зв’язку з цим у містах Суми та Ромни на винних накладено 93 штрафи. Роботу 35-ти перукарень взагалі тимчасово призупинено. Антисанітарні умови, в яких місцевим жителям надаються послуги, Олександр Черняк вважає, зокрема, однією з причин деякого підвищення рівня захворюваності на гепатит В і С, що нині спостерігається в області, інформує Алла АКІМЕНКО , Суми.
«Допомога на благо сердець»
Добродійний фонд «Третє тисячоліття» передав Національній Спілці кінематографістів України ліків для лікування ішемічної хвороби серця на суму біля $15 тис. Як повідомив президент фонду, народний депутат Сергій Кіроянц на церемонії вручення препаратів, ця партія розрахована на лікування 50 чоловік протягом року. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, в ході церемонії він передав 50 комплектів препаратів по 6 упаковок в кожному кіноакторам і режисерам Аді Роговцевій, Богдану Ступці і Роману Балаяну. С. Кіроянц відмітив, що це вже друга акція в рамках проекту співпраці з гуманітарною програмою «Допомога на благо сердець» міжнародного фонду Project Hope (США).
Згідно з даними МОЗ, щорічно в Україні переносять інфаркт 50 тис. громадян, а інсульт — більше за 140 тис. При цьому смертність від інсульту серед осіб старше за 45 років складає в Україні 606 чоловік на 100 тис. населення, що в 12 раз вище, ніж в Швейцарії,ив два рази вище, ніж в Росії.
У колоніях налагоджується побут
Житлово-побутові умови ув’язнених в Україні значно покращаться у зв’язку з набуттям чинності з 1 січня 2004 року Кримінально-виправного кодексу, заявив голова Держдепартаменту з питань виконання покарань Володимир Льовочкін. Насамперед кодекс спрямований на покращення матеріальної сторони утримання ув’язнених. Зокрема, кодекс передбачає, що норма житлової площі на одного осудженого у виправних колоніях не може бути меншою за 3 м 2 (раніше — не менш 2-х м 2 ), у виховних колоніях і колоніях, призначених для утримання жінок, — 4 м 2 (раніше — 2,5 та 2 м 2 відповідно), в лікувальних закладах при виправних колоніях, призначених для утримання та лікування хворих на туберкульоз — 5 м 2 . (раніше — не менше 4 м 2 ). Крім того, відзначив В. Льовочкін, відтепер у в’язницях скасовано види режимів. Згідно з Кримінально-виконавчим кодексом, виправні заклади з цього року розрізнюються за рівнями безпеки: мінімальний із полегшеними умовами утримання, мінімальний із загальними умовами утримання, середній і максимальний — «залежно від складності утримуваного контингенту». Неповнолітні осуджені відбуватимуть покарання в спеціальних виховних закладах. Раніше в країні діяли три режими утримання ув’язнених — суворий, загальний та виправні заклади відкритого типу.
Сума коштів, які в’язні можуть тратити щомісяця, а також заробіток, який надходить на рахунок осудженого, в новому кодексі також трохи збільшені.
На 1 січня 2004 року в 181 виправному закладі України перебували близько 200 тисяч осуджених. У 2003 році з закладів із виконання покарань звільнено майже 60 тисяч ув’язнених, із них 4,62 тис. — за амністією, 411 — помилувані.
Випуск газети №:
№14, (2004)Рубрика
Суспільство