Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

15 жовтня, 00:00

Полювання на... мобілки

З початку нинішнього року майже 100 рівнян позбулися своїх мобільних телефонів, причому у 29 випадках — лише через власну легковажність. Тобто, надавши зловмисникам можливість висмикнути «мобілку» прямо з рук під час вуличної розмови. Ще 19 разів «Мотороли», «Нокіа» й «Сіменси» міняли власників під час пограбувань. Подібна «війна за мобільність» змусила начальника УМВС України у Рівненській області генерал-майора Михайла Цимбалюка оголосити про проведення на теренах краю операції «Мобільний телефон». Невдовзі правоохоронці про свої надбання розповіли журналістам, поділившись спостереженнями про те, хто і у який спосіб найчастіше стає жертвами зловмисників. Виявилося, що найчастіше мобільних телефонів позбуваються школярі та нетверезі чоловіки, яких підстерігають біля кафе та барів. Втім, окрім такого застереження міліціонери повідомили і про те, що оперативними заходами було встановлено 8 осіб, які продавали крадені апарати на центральному продовольчому ринку Рівного, а 12 мобільних телефонів повернулися до своїх законних власників, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.

У Донецьку виховують автовлаcників

Останнім часом жителі Донецька все частіше висловлюють своє обурення з приводу функціонування незаконних автостоянок на подвір’ях і мікрорайонах міста. Воно й зрозуміло: порівняно з даними минулих років у місті різко зросла кількість автомобільного транспорту. Притому, що це явище є позитивним, для багатьох жителів міста безліч машин у дворах створює багато незручностей. Та й самі автовласники ризикують, залишаючи свої транспортні засоби без догляду на вулицях.

З цих причин донецький міський виконавчий комітет почав цілеспрямовану роботу з обліку всіх зареєстрованих автостоянок міста, а також ліквідації стихійно створених парковок.

Першим результатом цієї роботи стало прийняття положення про грошову оцінку землі. Згідно з ним орендна плата має сплачуватися всіма громадянами, яким відведено ту чи іншу площу землі. Окрім того, при видачі дозволу на відкриття автомобільної стоянки компетентні міські служби враховують санітарні й екологічні норми, а також інтереси мешканців, які проживають поряд зі стоянкою, яка має відкритися. І це не просто голослівне твердження, оскільки жителів міста мають намір залучити до роботи не на словах. Як повідомив перший заступник донецького міського голови Микола Волков, законодавство дозволяє заснувати товариство співвласників багатоквартирного житлового будинку, яке наводитиме порядок на своїй території, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.

«Юридична клініка»: ліки від безнадії

Сьогодні послуги кваліфікованого юриста, будемо відверті, по кишені далеко не кожному. А вже коли йдеться про людей одиноких, незаможних, престарілих — то й поготів. Саме тому започатковану на базі юридичного факультету Української академії банківської справи (УАБС), що в Сумах, «Юридичну клініку» можна назвати формуванням у своєму роді унікальним. Її послуги не коштують клієнтам ні копійки, бо і саме призначення її — надавати правову допомогу найменш захищеним верствам населення. Переважно ця допомога полягає у наданні безкоштовних консультацій. Як грамотно оформити документи, як краще вчинити у тій чи іншій конкретній ситуації, до кого звертатися і у якій формі — підкажуть майбутні правники, старшокурсники юрфаку. Для них це чудова практика, нагода не просто застосувати та поглибити свої знання, а й принести конкретну користь людям. З фаховим рівнем — усе гаразд. Тут працюють кращі студенти, ті, хто добре навчається і серйозно думає про перспективу.

Молодіжна «Юридична клініка» — спільний проект юридичного факультету УАБС та обласної організації Національної спілки журналістів України (ОО НСЖУ), котрий уже вдруге підтриманий грантом Міжнародного фонду «Відродження» як справа перспективна і варта розвитку. Послугами «Юридичної клініки» вже скористалися сотні сумчан — переважно безробітні та малозабезпечені громадяни, що потребували консультацій з питань трудового, сімейного, спадкового та житлового права. Для багатьох з них поради майбутніх юристів стали по суті ліками від безнадії. Тепер уже майже нікого не дивує ситуація, коли студента-консультанта починають розшукувати прямо в аудиторії, під час занять, бо «дуже потрібно». Молоді допомагають досвідчені наставники: здебільшого координатори проекту Жанна Завальна і Дмитро Лук’янець — обоє заступники декана юридичного факультету УАБС і кандидати юридичних наук. До роботи також залучено суддю з величезним досвідом і чудовою репутацією — Галину Наконечну, яка вже 12 років очолює громадську приймальню при ОО НСЖУ, здійснюючи правову допублікаційну експертизу журналістських матеріалів, повідомляє Алла АКІМЕНКО , Суми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати