Коротко / Суспільство
Черкаська облдержадміністрація підкорюватиме соціальні мережі
Черкаська облдержадміністрація незабаром створить свою сторінку у соціальній мережі Facebook. За словами начальника Управління інформаційної політики Черкаської облдержадміністрації Тетяни Очеретяної, такий крок уже давно на часі. Спочатку буде повністю оновлено сайт облдержадміністрації. «Крім того, ми зараз працюємо над тим, щоб облдержадміністрація була представлена і в соціальних мережах. Зокрема, у Facebook буде офіційна сторінка», — сказала Т. Очеретяна. Вона також повідомила, що всі райдержадміністрації зобов’язали створити власні сайти для інформування громадян. Крім того, є ідея створити комунальне інформаційне агентство. Т. Очеретяна хоче запропонувати керівництву області створити комунальне інформаційне агентство, яке надаватиме інформацію про діяльність обласної влади. «Це буде комунальне підприємство «Інформаційне агентство», яке розповсюджуватиме інформацію для всіх ЗМІ. Гадаю, на сьогоднішній день це буде хорошим рішенням», — сказала Т. Очеретяна, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Вінниччина відкриває для себе індійський живопис
У Хмільнику відкрилася виставка відомого індійського художника Шрі Чинмоя, який є автором понад 15 млн малюнків. Крім того, Шрі Чинмой — ініціатор факельної естафети «Всесвітній біг заради гармонії». Автор ідеї виставки у Хмільнику — подолянка Наталія Глущук (2005 року вона вперше пробігла свій десятиденний нью-йоркський ультрамарафон, стала чемпіонкою світу на цій дистанції, яку затим долала ще тричі). Картини «Джарна-Кала» («Фонтан-Мистецтво») протягом 25 років виставляються в галереях всього світу. Секрет успіху у тому, що за простотою зовнішніх форм прихована глибока внутрішня радість, котра передається глядачеві і слугує джерелом натхнення та позитивних емоцій. Саме завдяки внутрішній радості, яку людина має від перегляду робіт Шрі Чинмоя, ті завоювали визнання і любов на багатьох теренах планети. Картини індійського митця було спеціально досліджено фахівцями Санкт-Петербурзького державного медичного університету ім. І. Павлова. Науковці стверджують, що полотна «Джарна-Кала» вкрай сприятливо впливають, як на фізичний стан людини, так і на її настрій. Їх рекомендовано для розміщення в офісах, кімнатах психологічного розвантаження й житлових приміщеннях. Виставку відвідали та оглянули учні загальноосвітніх шкіл міста-курорту Хмільника та району, пацієнти місцевих оздоровниць, усі охочі. А з початку року ця виставка побувала уже в понад двох десятках українських міст, повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінниця.
В Україні будуть сучасні центри для немовлят та породіль
У нашій країні дитяча смертність у 2,5 разу перевищує показники європейських країн: якщо в Україні на 1000 новонароджених припадає дев’ять смертей, то в країнах з розвинутим медичним забезпеченням, якісною охороною здоров’я, де в лікарнях працює високотехнологічне обладнання, на тисячу нових життів припадає тільки три-пять смертей. Найгірші показники у нас — в Донецькій області: поганий екологічний стан, неякісні продукти харчування — все це призвело до 11 смертельних випадків. «Ми досягли того рівня, який був рекомендований ВООЗ та ЮНІСЕФ, що стосується країн пострадянського простору щодо зниження показника дитячої смертності до 10 і нижче, тепер це нас не влаштовує, бо є до чого тягнутися, до чого прагнути», — сказала перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Мойсеєнко. Покращити ситуацію можуть новітні медичні технології, яких у нас постійно бракує. Так, за словами голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва, 2012 року в державі реалізується Національний проект «Нове життя», завдяки якому у нас створять 12 надсучасних перинатальних центрів. «Проект «Нове життя» є унікальним серед 11 національних проектів, визначених Президентом України, оскільки він є соціальним. На відміну від інших проектів, у яких частка державного фінансування прогнозується на рівні 20 — 25%, фінансування «Нового життя» на 75% надходить із державного бюджету, решта — з благодійних фондів та місцевих бюджетів, — заявив В.Каськів. — Проект уже успішно реалізується в Україні: до нового року планується відкриття чотирьох перинатальних центрів із найбільш сучасним обладнанням, а 2012 року ми плануємо довести цю цифру до 12-ти. Також пан Каськів наголосив, що проект був би реалізований в життя значно швидше, якби не бюрократичні процедури. «До серпня цього року через бюрократію не було змоги профінансувати розроблення ТЕО — основи проекту, без якого його втілення неможливе», — сказав В.Каськів. За словами Раїси Мойсеєнко, перинатальний центр — це не просто пологовий будинок. «Це система, яка піклується про здоров’я жінок від дівчинки до матері: жіноча консультація, кабінети невиношування, кабінети запобігання, вирішення різних проблеми, які стосуються планування сім’ї, також тут вирішуються питання пологів, реанімації, догляд за немовлятами, спостереження, реабілітація немовлят, які народилися передчасно або у хворих пацієнтів», — зауважила вона. Як повідомляв «День» раніше, Національний проект «Нове життя» передбачає створення мережі регіональних перинатальних центрів, забезпечених сучасним обладнанням, із метою охорони дітей та материнства та скорочення показників смертності серед новонароджених та породіль. Оксана МИКОЛЮК, «День»
Випуск газети №:
№223, (2011)Рубрика
Суспільство