Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

20 серпня, 00:00

Наближається ще дев’ять Суходольськів?

Луганська облдержадміністрація виступила з пропозицією до Держкомітету з питань ЖКХ відкрити спеціальний рахунок для накопичення каналізаційного господарства та екологічної безпеки. Облдержадміністрація постійно контролює ситуацію, щоб не допустити відключення об’єктів життєзабезпечення не тільки в Суходольську, але і по всій області. Для зниження собівартості послуг водопостачання в області планується здійснити організаційно-технічні заходи, що при незначних витратах забезпечать економію електроенергії у водопостачальних організаціях регіону. Проте Програму поліпшення водопостачання населених пунктів Луганської області на 2002—2005 роки профінансовано державою торік тільки на 30%, а 20,56 млн. грн., заплановані на 2003 рік, досі не виділено. Луганський губернатор Олександр Єфремов на зустрічі з членами робочої групи Кабінету Міністрів звернувся до державних відомств iз проханням про сприяння в розв’язанні проблем Луганської області, що пов’язані з реструктуризацією вугільної галузі і передачею відомчих об’єктів соціальної сфери в розпорядження гірницьких міст і селищ. За словами Єфремова, закладені за проектами закриття шахт кошти на відновлення ЖКХ виділяються не в повному обсязі. Зараз цілі території області стикаються зі складнощями в роботі житлово-комунального господарства. «Є ряд територій, де є потреба вживати екстрених заходів для ремонту ЖКХ», — сказав Єфремов. За його словами, в Луганській області є 7 міст і 2 райони, подібних Суходольську. «У зв’язку з цим є прохання до міністерств зрозуміти проблеми нашого регіону», — сказав губернатор. Повiдомляє Олена ПРIВЕН , Луганськ.

На Харківщині — ще одна жертва грибної лихоманки

Уже четверта у нинішньому році. Цього разу дворічну дівчинку з райцентру Нова Водолага почастувала грибами матуся. Їла їх сама, скуштували блідої поганки її подруги та батьки. У підсумку наступного дня всі опинилися на лікарняному ліжку. Дівчинку врятувати не вдалося. Віднині медики в сільських районах Харківської області будуть обходити всі оселі й проводити роз’яснювальну роботу. А лісники перевірятимуть кошики у любителів грибного полювання. Наприкінці ж серпня в Харкові відбудеться всеукраїнський семінар зі штучного вирощування лісових делікатесів, повідомляє Микола СУХОМЛИН , Харків

90-ліття відзначили з «Кобзарем»

Віра Петрівна Козева з малого села Філянівка Новоушицького району (Хмельницька область) скромно відзначила своє 90-ліття. У колі дочок, зятів, онуків і правнуків вона читала Шевченка — «Заповіт», «Садок вишневий коло хати...», уривки з поем «Єретик», «Варнак»... Напам’ять! «Наша мама знають увесь «Кобзар» напам’ять», — говорить дочка Марія, до якої Віра Петрівна «на старість голову прихилила». Іменинниця згадала, що «Кобзар» — то «подарунок від дорогого чоловіка Прохора на моє 25-ліття, до війни було». Її Прохор «до війни вчителював у школі, повернувся калікою і вже не зміг давати дітям уроки, то сторожував у колгоспі». Як до війни, так і після неї Віра Петрівна трудилася у колгоспі — «обробляла вручну буряки, тютюн і кукурудзу». А подарунок до її 25-ліття — на полиці у шафі в кімнаті довгожительки, серед давно виданих творів Панаса Мирного, Квітки-Основ’яненка, Котляревського, Кобилянської, інших класиків української літератури. Вважає, що народилася з любов’ю до поезії Тараса Григоровича, якого пропагувала, як могла. Довгі літа була серед найактивніших учасників художньої самодіяльності — «читала вірші та поеми Шевченка зі сцени сільського будинку культури». Люди слухали, аплодували. Роль довгожительки у популяризації класика серед переважно літнього населення Філянівки поки що не досліджена. Однак достеменно знаємо, що вся велика рідня Віри Петрівни також знає напам’ять багато віршів і поем Тараса Григоровича, повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Ощадбанк продовжить виплату компенсацій

Державний ощадний банк України (Ощадбанк, Київ) отримав iз Державної скарбниці 12-й цього року транш бюджетних коштів у розмірі 25,5 млн. грн. для виплати компенсацій вкладникам і їхнiм спадкоємцям в установах Ощадного банку СРСР, які діяли на території України, повідомила учора прес-служба банку. З указаної суми 22,695 млн. грн. буде виплачено вкладникам, 2,805 млн. грн. — їхнiм спадкоємцям. Як повідомило агентство Інтерфакс-Україна, ощадний банк вже перерахував вилучені кошти у свої регіональні управління для здійснення компенсаційних виплат. Поточного року передбачено виплатити 500 млн. грн. компенсації за втрачені заощадження, а також 120 млн. грн. спадкоємцям, тобто родичам осіб — колишніх вкладників Ощадбанку, що померли до моменту виплати. Зокрема, передбачено виділити державну допомогу на поховання в розмірі 150 грн.

Подвійне вбивство

Ревнощі до добра не доведуть. Ця давня істина отримала ще одне підтвердження, коли в селі Більська Воля Володимирецького району Рівненської області минулого тижня сталося подвійне вбивство. Цього нещасливого дня 38-річний Михайло К. спочатку зайшов до будинку, в якому мешкав його ровесник Михайло Л. (вiн нещодавно перебував на заробітках у східній Україні разом iз його законною дружиною). Очевидно, саме ця обставина стала для господаря помешкання фатальною: вiн помер вiдразу, коли ніж простромив йому горло. Після скоєного вбивця рушив до мосту через річку Стир, де в присутності людей, пояснивши їм, що йому не жити, бо він убив чоловіка, роздягнувся й стрибнув у воду. Надія присутніх на те, що це лише жарт, не справдилася — труп самогубця знайшли наступного дня. Зараз розслідуються обставини цієї подвійної трагедії, але кримінальну справу порушувати не будуть, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати