Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Нелегали і контрабанда йдуть через Білорусь
Протидія незаконній міграції залишається одним iз пріоритетних завдань прикордонників, підкреслив учора в Житомирі на зустрічі із пресою командувач Північного напряму Прикордонних військ України генерал-майор Віктор Мишаковський. І хоча у першому півріччі нинішнього року на ділянках кордону названого напряму затримано трохи менше нелегальних вояжерів, ніж за ті ж місяці року минулого, а саме 417 проти 426, названі цифри, за словами генерала, важко співставляти як абсолютні. Найбільше мігрантів, кінцевою метою більшості з яких є країни Західної Європи, потрапило на нашу територію через кордон з Білоруссю — виявлено 9 випадків, коли від північних сусідів прибуло незаконно загалом 153 громадянина далеких країн. Дану тенденцію, на прохання «Дня», В. Мишаковський пояснив з одного боку посиленням роботи підпорядкованих йому підрозділів на цьому напрямку і, зокрема, створенням два роки тому Житомирського прикордонного загону, а з іншого — кон’юнктурою тіньового бізнесу з переправки мігрантів, пов’язаного з великими грошима і разом з тим зі схемами взаємодії його організаторів разом з посередниками і виконавцями, маршрутами переміщення нелегалів, які можуть бути довшими, але дешевше обходитись зацікавленим ділкам.
Говорячи про боротьбу із контрабандою, командувач прикордонників навів цифри, що за перше півріччя було вилучено товарів, які незаконно намагалися «просунути» через кордон, на суму понад 2 мільйони гривень. До серйозного успіху вояків у зелених погонах він відніс недавнє затримання в Шацькому районі Волинської області вантажівки із 600-ма рулонами поліетиленової плівки, переправленої із тієї ж Білорусі — контрабандний товар, вартість якого оцінюється у 150 тисяч гривень, прикордонникам довелося перехоплювати із застосуванням вогнепальної зброї, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Замiсть вчителів — студенти
За словами начальника рівненського міського управління освіти Віталія Новака, у поточному навчальному році зі шкіл звільнилося 184 педагоги, причому 80 відсотків з них зробили це за власним бажанням. На 32 тисячі школярів у Рівному припадає майже 3 тисячі педагогів, щороку влітку 150 з яких залишають освітянську ниву. За власним бажанням звільняються зі шкіл зовсім не пенсіонери, а вчителі, які могли б іще працювати й працювати. Причина проста — низький рівень заробітної платні і майже повна соціальна незахищеність педагогічних працівників. Неукомплектованість вчителями призвела до того, що проблему спробували вирішити за рахунок запрошення на роботу студентів 4 — 5 курсів Рівненського державного гуманітарного університету та Рівненського економіко-гуманітарного інституту (нині серед усіх педагогів Рівного студентство складає 2 відсотки). Однак виникла інша загроза — залишити учнів без належної освіти, адже студентам бракує не лише досвіду, але, як виявилося, й основних базових знань. При цьому особливо слабка підготовка у тієї частини студентів, які проходять курс на платній формі навчання, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
Донецьк: акцент на малий бізнес
На кінець 2004 року в Донецькій області буде діяти 30 тисяч малих підприємств, тобто на кожних десять тисяч чоловік припаде по 63 підприємства. Середня чисельність працюючих на малих підприємствах досягне 180 тисяч чоловік, а кількість підприємців — фізичних осіб — 130 тисяч. Такі показники будуть досягнуті внаслідок реалізації Регіональної Програми розвитку малого підприємництва в Донецькій області на 2003 — 2004 роки. Вищевикладений прогноз було озвучено начальником управління розвитку ринкового середовища Головного управління економіки Людмилою Дегліною в ході роботи круглого стола «Пошук ефективних механізмів прискорення розвитку підприємництва і подолання бар’єрів у системі «бізнес-влада», що відбувся в Донецьку. До речі, 86,5% загальної кількості господарських суб’єктів у Донецькій області — підприємства малого бізнесу. За станом на початок 2003 року в Донецькій області діяло 25 тисяч 354 підприємства малого бізнесу. В основній масі малі підприємства зосереджені у великих містах області: в Донецьку — 44,7%, Маріуполі — 11,1%, Макіївці — 6,9 %, повідомляє Сергій КУЗІН , Донецьк.
Випуск газети №:
№114, (2003)Рубрика
Суспільство