Перейти до основного вмісту

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

04 серпня, 00:00

Ні замовлень, ні польотів

Літаки підприємства «Луга-ЗАНГ» сьогодні стоять без роботи. І справа не стільки у нестачі палива, скільки в нестачі замовлень сільських господарств на проведення обробки посівів із повітря. Словом, головна причина у нестачі коштів. Одна літня година роботи «мотора» обходиться колективним господарствам у тисячу гривень. За цей час літак устигає обробити всього 50 гектарів. Як повідомив начальник авіазагону Володимир Васильківський, селяни і так заборгували авіаторам уже 200 тисяч гривень, а без цих грошей підприємство не може обслужити господарства навіть у рахунок майбутнього урожаю. Авіатори все ж сподіваються, що в серпні ситуація може ще змінитися, оскільки КСП треба обробити соняшник тими речовинами, які зупиняють його ріст і тут уже без авіаторів не обійтися. Сьогодні ж керівництво «Луга-ЗАНГ» зайнялося проблемами обов'язкової сертифікації, домагаючись підтвердження з Києва на право підійматися в повітря, повідомляє кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА.

Золотi вiдзнаки — українському iнтелекту

Вiдразу троє вiнничан повернулися з мiжнародних олiмпiад iз золотими медалями. Кращим математиком на змаганнi юних iнтелектуалiв у Румунiї став вихованець школи-лiцею №7 — Павло Пилявський. Цей успiх його вчитель i тренер, вiдомий задачний композитор В'ячеслав Ясiнський мiг спрогнозувати, адже позаторiк з мiжнародної олiмпiади Павло привiз срiбну медаль, торiк — золоту. А от учнi фiзико-математичної школи-гiмназiї №17 Павло Бойко (вчитель Юрiй Пасiхов) та технiчного лiцею Валерiй Галянт на мiжнароднiй олiмпiадi з фiзики в Італiї високi вiдзнаки здобули вперше. Цiкаво вiдзначити, що тут складається своєрiдна професiйна династiя педагогiв-фiзикiв: вчителька В.Галянта Інна Володiна — колишня учениця Юрiя Пасiхова, повiдомляє кореспондент «Дня» Вiктор МЕЛЬНИК.

Запоріжжя готується до зими

Необхідні 7 млн. грн. для підготовки міста до зими міські власті намагалися «знайти» за рахунок заморожування половини зарплати працівників бюджетних організацій протягом двох місяців. Задля цього і скликалася позачергова сесія міськради на 30 липня. Але «головне питання» було знято з порядку денного: знайдено інші джерела фінансування. Кабмін виділив області 12 млн. грн. дотації, 22% з них — Запоріжжю. Виступивши на сесії міськради, губернатор Євген Карташов сказав: «Я ніколи не погоджуся, щоб за рахунок зарплати лікарів, вчителів вирішувалися господарські питання...». Виділена дотація дасть можливість залатати поетапно діри в бюджеті, забезпечити взимку в квартирах тепло і, що важливо, не обібрати і без того не дуже грошовитих освiтян і працівників охорони здоров'я, повідомляє кореспондент «Дня» Віктор ПУЖАЙЧЕРЕДА.

Дванадцять гектарів лісу замість сотень тонн сміття

У Кривому Розі раз і назавжди перестало смердіти Центральне міське звалище — сотні тонн сміття за сім днів безперервної роботи зарили в грунт комунальники, котрим на допомогу прийшли промислові підприємства, надавши екскаватори, бульдозери, грейдери та іншу техніку. Раніше на 12 гектарах цієї території «паслися» бомжі, а перманентне горіння сміття нерідко ставало причиною отруєння гірників шахти «Батьківщина», у підземні горизонти якої разом з повітрям закачувалося куриво звалища. Сьогодні на цьому місці — гладенька площина, вкрита товстим шаром чорнозему. Як повідомив завідувач відділом комунальної гігієни та гігієни оточуючого середовища міської санепідемстанції Володимир Грунь, сміття захоронено відповідно до чинних правил. На місці колишнього звалища восени будуть висаджені дерева, повідомляє кореспондент Володимир ГОНЧАР.

Міжнародний біосферний заповідник відродився

У польському місті Устшикі Гурне урочисто відкрито перший в світі міжнародний біосферний заповідник «Східні Карпати». Українську делегацію очолював начальник головного управління національних парків Мінекобезпеки України М.Стеценко. Польські, словацькі та українські Карпати поєдналися правічним парком, створеним задля збереження реліктової природи. Від України до заповідника ввійшов регіональний парк «Стужиці», розміщений на території Великоберезнянського району в Закарпатті, повідомляє кореспондент «Дня» Василь ЗУБАЧ . Цікаво, що рух за охорону пам'яток природи зародився в Західній Європі 100 років тому. В 1900 році австро-угорське міністерство землеробства видало циркуляр про охорону природних урочищ і вікових дерев, а також доручило науковцям знайти в Карпатах праліси для створення заповідника. Так і з'явилася «Стужиця» на теренах трьох держав-сусідів.

Тварин також лікують травами

Відсутність коштів на придбання різних препаратів для лікування худоби змушує керівників колективних сільгосппідприємств звертатися до нетрадиційних методів. У Троїцькому районі вирішили зайнятися збором лікарських рослин, і як завжди в таких випадках на допомогу прийшли школярі. Відпочинок на літніх канікулах вони об'єднали з роботою в лісопосадках, лугах та на інших територіях, де росте пижмо, подорожник, звіробій та інші дикорослі трави й квіти, корисні не лише для людини, але й для тварин. Зібрані «медпрепарати» дітвора здає ветеринарним лікарям своїх КСП. Їх буде використано для лікування молодняка й великої рогатої худоби, інформує кореспондент «Дня» Алла АНТИПОВА .

В Івано-Франківську розігнали зграю «скінхедів»

В Івано-Франківську правоохоронні органи припинили спробу створення неонацистської групи «скінхедів» — одного з новітніх радикальних відгалужень молодіжного неформального руху — з двох десятків місцевих підлітків, натхненником яких був 30-літній мешканець міста з вищою освітою. Діти під його проводом читали відповідну літературу, відзначили річницю народження фюрера і т. п., копіюючи політичну спрямованість і зовнішній вигляд західних неонацистів. Однією з останніх їхніх спроб стала демонстрація м'язів, після чого правоохоронні органи провели з підлітками відповідну профілактичну роботу, повідомляє кореспондент Петро ПАРИПА.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати