Перейти до основного вмісту

Корупція «відштовхує» інвесторів від Львівщини

04 липня, 00:00

За даними Фонду «Ефективне управління» у партнерстві з Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ) у Давосі, Львівщина — четверта за конкурентоспроможністю в Україні. Випереджають західну столицю лише Київ, Дніпропетровщина та Закарпаття. Попри це Донеччина, яка — аж на сьомому місці, випереджає регіон за кількiстю залучених інвестицій.

Найболючішою проблемою, яка відштовхує інвесторів з регіону, на думку експертів, є надзвичайно високий рівень корупції. Серйозними перешкодами підприємці також називають регулювання оподаткування, політичну нестабільність, а також нелегкий доступ до фінансування.

Хоча, з іншого боку, область займає перше місце за показником макроекономічної стабільності, одне з перших місць — за розвитком інноваційного потенціалу та забезпеченню інноваційними технологіями. Водночас цей потенціал використовується менш ніж наполовину. Також Львівська область випереджає більшість регіонів за рівнем вищої освіти — проте не може подолати міграції висококваліфікованих кадрів. А от рівень охорони здоров’я і початкової освіти в області відповідає рівню Перу.

У рейтингу ж міжнародної конкурентоспроможності регіон посідає 63 є місце, відразу ж після Росії. При цьому Львівщина випереджає Грецію та Ямайку. Україна загалом в цьому рейтингу — лише 75-та.

Як розповіла Наталія Ізосимова, директор Фонду «Ефективне управління», в проекті проведено оцінку конкурентоспроможності України в цілому та дванадцяти ії регіонів. За словами Ізосимової, цей всебiчний аналіз 12 регіонів є першим такого типу дослідженням для України. Воно дозволяє зрозуміти суть слабких і сильних сторін конкурентоспроможності кожного регіону.

«Львів у цьому рейтингу виглядає дуже достойно. Такий підхід здатний допомогти виробленню регіональної державної політики, а також допомогти кожному регіону визначити пріоритетні галузі свого розвитку. Зрозуміти, що на рівні регіону можна робити вже сьогодні, щоб життя в ньому стало кращим», — зазначила вона.

Наприкінці дослідження Фонд планує обрати одне або два міста чи регіони, для яких у партнерстві з місцевою владою створюватиме, а потім — і реалізовуватиме середньотермінову стратегію розвитку, розраховану на 20—30 років. До створення цієї Стратегії буде залучена одна з провідних у світі консалтингових фірм. Міста чи регіони, в яких реалізовуватиметься цей проект, буде обрано Фондом опісля круглих столів в них.

«Це буде наче бізнес-план, де в найдрібніших деталях зазначатиметься, що, коли, як треба робити. Але це має робитися в тісній співпраці з владою. Якщо ж це буде більше потрібно Фонду, ніж владі, нічого не вийде», — додає Наталія Ізосимова.

ДОВIДКА «Дня»:

Фонд «Ефективне Управління» створений у 2007 році за кошти Рината Ахметова для розробки та втілення проектів і програм, спрямованих на довгостроковий розвиток української економіки. Принцип Фонду зводиться до того, що тільки довгострокове економічне зростання покращить добробут громадян, дасть країні кошти на освіту, охорону здоров’я, пенсії. Засновник та спонсори Фонду забезпечують фінансову підтримку Фонду, залишаючи за ним повну незалежність дій у рамках його місії. Фонду виділено 50 млн. дол. на п’ять років.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати