«Київзеленбуд»: мітингувальники витоптали на Майдані газонів на 800 тисяч гривень...
Експерти зауважують: ця служба не зацікавлена в тому, щоб зберігати насадженняНа мітингувальників Євромайдану скаржаться у КО «Київзеленбуд»: через те, що смітять, ламають урни та лавочки, а найгірше — витоптують газони. Якщо з елементами благоустрою зрозуміло — вони справді пішли на побудову барикад мітингувальників, аби захиститись від провокаторів та бійців «Беркуту», то претензія щодо пошкодження газонів у розпал зими видається щонайменше дивною. Комунальники навіть підрахували, яких матеріальних збитків зазнав від цього міський бюджет. Йдеться про 800 тисяч гривень.
На сайті «Київзеленбуду» очільник Михайло Царенко пише: «...За деякий час емоції відійдуть на задній план. Згодом за заявами містян ми маємо відновити пошкодження за кошти, що були киянами відраховані податком у бюджет столиці». Наостанок він закликає учасників Євромайдану дбайливо ставитися до навколишнього середовища у місті. Контраргумент — Київ вважають найзеленішим містом Європи. Проте Царенко, певно, забув: за останні кілька років площа зелених насаджень у Києві скоротилася із понад шести тисяч гектарів до трьох.
До речі, деякі кияни, котрі мешкають в урядовому кварталі, теж невдоволені мітингом, оскільки через нього «псується міський пейзаж та руйнуються елементи благоустрою». Однак майданівці переконують, що намагаються дбати про площу, як про власний дім. Уже самостійно відновили у КМДА пошкоджені двері та засклили частину вікон (після подій 1 грудня). А під час першого снігопаду тут протестувальники власноруч розчищали сніг краще, ніж комунальні служби на столичних дорогах.
У той же час директор ГО «Інститут міста» Олександр Сергієнко такі заяви «Київзеленбуду» вважає інформаційним тиском проти мітингувальників. «Щорічно у Києві засіюють маси газонів, а потім кидають їх напризволяще. Часто вони неогороджені... Наприклад, бачив, як поблизу станції метро «Академмістечко» люди протоптували стежини по свіжих газонах. У таких випадках «Київзеленбуд» не реагує. Зараз ця служба працює за принципом: що більше кущів, дерев та газонів замінять, то більше у них буде фінансування наступного року. Вони не зацікавлені в тому, щоб зберігати насадження. Щорічно щось висаджують, і якби все зберігалося, то весь Київ був би зеленим, як сад», — говорить пан Сергієнко.
Звідки взялася така велика сума, у «Київзеленбуді» не пояснюють. На думку Олександра Сергієнка, вона неправдоподібна і може включати пошкоджені елементи благоустрою по всьому місту, а не лише на майдані Незалежності. «У цій службі давно немає ефективного контролю за витратами коштів. Міська влада, якій комунальне підприємство підпорядковано, отримує колосальні кошти за утримання прибудинкових територій. Але на що їх витрачає — незрозуміло. Де ж той мільйон троянд, який обіцяв Попов, або ж крапельний полив? Я спостерігав, як поблизу одного з пам’ятників міста провели крапельний полив, а кущі троянд так і не висадили», — продовжує Сергієнко.
До речі, мітинги на підтримку чинної влади теж відбуваються у зеленій зоні — Маріїнському парку, де є ті ж газони, лавки та урни для сміття. Якби комунальні служби дійсно хотіли убезпечити зелені насадження від витоптування, то вже давно мали поставити у таких місцях спеціальні огорожі.