Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Людина року» залишилася без статуеток

17 січня, 00:00

Головною інтригою нинішньої акції «Людина року» ще напередодні прес-конференції з її керівниками було питання: чи вирішена багатомісячна позовна справа між загальнонаціональною програмою і скульптором Олегом Пінчуком відносно порушень авторських прав останнього. Нагадаємо, що вся каша заварилася через скульптурний твір «Прометей- Престиж», статуетки якого вручаються переможцям і є брендом всієї акції. Як з’ясувалося, поширення статуеток в рамках «Людини року» було незаконним, а всі права на їх виробництво і подальшу долю належать виключно Олегу Пінчуку. Незважаючи на те, що президент програми Аркадій Райцин спробував уникнути делікатної теми, пообіцявши розповісти про неї пізніше, київські журналісти такої можливості йому не дали і буквально закидали пана Райцина запитаннями, які, однак, натрапили на стримано-дипломатичні відповіді одного з «відповідачів» з позову скульптора. Вдалося з’ясувати, що буквально напередодні прес-конференції (15 січня. — Авт. ) юристи обох сторін домовилися. На яких умовах і чи були виплачені Пінчуку необхідні їм гроші, а це не багато не мало — 2 млн. грн., не повідомлялося. У результаті помітно нервуючий Райцин попросив не нагнітати пристрастей навколо «скандалу, якого не було» і заявив, що «вторгнення в юридичні аспекти справи нині недоцільно». Так чи інакше, замість звичного оку «стегенця» логотип нинішньої акції вже змінили.

Напередодні генеральна дирекція загальнонаціональної програми «Людина року» підбила остаточні підсумки експертного опитування Вищої академічної ради за 2002 рік і представила імена своїх фаворитів широкій громадськості. Номінацій у цьому році 17, по три претенденти в кожній. Відразу варто підкреслити, що вже відомі імена деяких лауреатів. Так, Валерію Васильовичу Лобановському посмертно присуджено спеціальну премію «За видатні заслуги перед Україною». (Чому на загальнонаціональному моніторингу «академіків» ім’я великого тренера з’явилося тільки сьогодні, коли його вже не стало, незрозуміло.) Загальновизнаного «Адвоката України» — Польщу, в особі її президента Олександра Квасневського, відзначили у сфері дипломатії, Тамару Гвердцителі — у мистецтві.

У цьому році з претендентів на трофей найбільший «конкурс» спостерігався в номінації «Діяч мистецтв року» — 97 чоловік. Очевидно, переможцем тут стане Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Іван Марчук. Ознаки економіки, що видужує, — значне представництво брендів у номінації «Національна торгова марка». Їх тут зібралося аж 59. А переможе, швидше за все, найщедріший.

І останнє. Наймолодшим кандидатом у лауреати став Сергій Карякін. У свої 12 років він уже міжнародний гросмейстер (наймолодший за всю історію шахів) і справжня гроза визнаних шахових авторитетів. Наскільки цього досить для перемоги в «Людині року — 2002», побачимо 9 березня у Палаці «Україна», де відбудеться фінал програми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати