Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Магічні» числа

Що принесуть молодятам три вісімки?
08 серпня, 00:00

Наталя Набережна, начальник Центрального відділу реєстрації шлюбів міста Києва, каже, що підвищену увагу навколо дати одруження 08.08.08 провокують не наречені, а мас-медіа. На 8 серпня до них подано 75 заяв. Для працівників РАГСів це абсолютно звичайна цифра. Звісно, були пари, які хотіли зареєструвати свій шлюб саме цього числа, і такому бажанню існує багато пояснень. Часто це тривіальні домовленості з фотографом, відеооператором, тамадою і завчасно замовлений зал для бенкету. Хоча трапляються і такі молоді люди, які вірять астрологічним прогнозам, слідують магії чисел. Та вони, швидше, винятки. І це тішить, бо красива дата — це ще не причина для весілля.

У цьому році 8 серпня припало на п’ятницю — переддень вихідних (до речі, розрекламоване 7 липня 2007 р. було у суботу), а тому говорити, що навколо цих дат існує якийсь особливий ажіотаж у порівнянні з іншими вихідними днями, не приходиться. Якби такий цифровий збіг припав на один з будніх днів, коли в Україні святкувати весілля не прийнято, то статистика, швидше за все, була би зовсім іншою, впевнена Наталя Набережна. Приблизно така сама ситуація і з Днем закоханих. Якщо 14 лютого припадає на вихідні, тоді кількість бажаючих побратися одна, а якщо, приміром, на середу — то зовсім інша. І в цьому немає нічого дивного. Адже українці, зазвичай, при виборі дати для такої важливої події все- таки більше уваги приділяють вивченню церковного календаря і робочого графіку близьких людей, а не нумерології та моди. У цьому плані ми є консервативною нацією.

Кількість заяв на «магічні» дні, які пари занесли цього і минулого року, практично не різниться між собою. У 2007 р. їх було 74 (зареєстрували свій шлюб в цей день 72 пари), а цього року — 75. Наприклад, у Львівському міському відділі реєстрації актів громадянського стану ситуація з 8 серпня ще більш буденна — всього 30 заяв від бажаючих поєднати свої долі. У порівнянні з вихідними, особливо після посту, це зовсім невелика кількість. Справа в тому, що у столиці Галичини реєстрація шлюбу та шлюб церковний найчастіше відбуваються в один день. Тому під час Великого посту у Львові, та й загалом у всій Західній Україні — весільне затишшя, а по його закінченню, у перші вихідні, починається весільний бум. Така сама тенденція спостерігається і восени. Адже, як відомо, з давніх-давен періодом для весіль в Україні традиційно були три осінні тижні між святом Покрови Пресвятої Богородиці — 14 жовтня та днем святого Дмитра — 8 листопада, коли вже припинялася робота в полі й можна було гуляти. Звідси і маса народних прислів’їв, приказок та обрядів, пов’язаних із цим періодом. Так, дівчина, яка хотіла одружитися ще цього року, молилася: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку...» А в народі жартували: «Прийшла Свята Покрова — заревіла дівка, як корова», «До Дмитра дівка хитра, а після Дмитра хоч кісся витри»...

До речі, астрологи та нумерологи переконані, що шлюби, укладені 7 числа 7 місяця 2007 року не будуть міцними через несприятливість цього дня для нових починань і ведення любовних справ, а також «недовговічність» сімок. А перед новим ажіотажним збігом 08.08.08, як попередження, були оприлюднені дані про катастрофічну кількість розлучень пар, які зареєстрували свій шлюб цього дня в містах сусідньої Росії. На щастя, в Україні нічого подібного не відбувається. Наталя Набережна повідомила, що Центральний відділ реєстрації шлюбів міста Києва спеціально перевірив статистику за 7 липня... і вона доволі втішна. З 72 пар молодят, що побралися того дня, лише одна розлучилася. Це органічно вписується в загальну тенденцію щодо поступового зменшення кількості українців, що виявляють бажання розірвати свій шлюб. Залишається лише побажати молодятам «усіх дат» щастя у подружньому житті й мудрості усвідомити, що сподіватися треба не на фортуну і магію чисел, а на власне вміння кохати, довіряти і підтримувати одне одного.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати