Перейти до основного вмісту

Манекени на службі в ДАI

I це добре — зарплати не вимагають, хабарів не беруть
31 серпня, 00:00

Дійсно, в Західній Європі, а віднедавна й у сусідній Білорусі, такі муляжі використовуються з метою «нагнати страху» на водіїв, які, побачивши синю (білу, чорну) форму «фанерного даішника» (поліцейського, жандарма), як правило, починають старанно стежити за швидкістю, маневруванням тощо.

«Ідея ця дуже корисна, — заявив «Дню» доктор психологічних наук, завідуючий кафедрою соціальної психології Київського університету Микола Корнєв, — щоправда, наші водії, можуть із незвички перший час відволікатися на розглядання «дивини», що може створити ефект, протилежний задуманому». Але все ж головним стимулом до дотримання правил на дорогах, вважає фахівець, має бути тільки глибока повага до законів взагалі, що доводиться на прикладі тієї ж Європи.

Поважають у нас закони відомо як. Те ж саме і з повагою до власності, особливо державної. Однією з ознак цього є повідомлення про неодноразові спроби водіїв завдати «фанерним даішникам» хоча б якоїсь шкоди, починаючи від прицільного кидання яблучних недогризків через вікно машини (в Білорусі доходило до казусів — до манекена, який, по ідеї, дозволяє «зекономити» на живому патрульному, ледве не виділявся наряд для охорони від подібного посягання). У цьому світлі лунає цікава ідея: а чи не оперти «фанерних даішників» на інший зарубіжний досвід? Наприклад, японський. У країні вранішнього сонця деякі фірми у спеціальній кімнаті встановлюють манекени директора, щоб кожний співробітник міг безпечно розрядити гнів на начальника, буквально вдаривши його, нехай по пластмасовому,.. обличчю. Може, нехай і наші водії, палаючи гнівом (нерідко, на жаль, справедливим) після спілкування з патрульним ДАІ, отримають можливість зняти стрес, розрядившись на муляжі у відповідній формі? Дивись, і справді кількість ДТП зменшиться — адже всі проблеми, як відомо, від нервів...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати