Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Мер Києва не проти дніпропетровської прописки

27 вересня, 00:00

Минулої суботи мери Києва і Дніпропетровська — Олександр Омельченко та Іван Куличенко — підписали меморандум про цивільне партнерство між двома найбільшими містами України. Дорогого гостя зі столиці, що прибув з цього приводу до Дніпропетровська, біля мерії зустрічали з піснями. Як виявилося, зовсім не випадково — після підписання документа, на прес-конференції сам Олександр Омельченко повідомив, що приїхав поділитися з колегами досвідом, напрацьованим у столиці за останні роки. А саме: програмою інвестування будівництва житла за рахунок коштів населення. Цю програму, за його словами, схвалив Президент України і рекомендував до впровадження в регіонах України. Першим на черзі стало «не перше, але й не друге» місто України, потенціал якого Олександр Омельченко оцінив високо.

Розповідаючи про успіхи будівельної програми у столиці, мер Києва повідомив, що за останні п’ять років площа житла, яка щорічно здається в експлуатацію, збільшилася вдвічі, а в 2001 році цей показник повинен вийти на позначку 1 млн. квадратних метрів. На її будівництві сьогодні зайнято 40 тис. фахівців, які ще недавно сиділи без роботи. Їхня середня зарплата стала вища, ніж у металургії. Забезпечити «будівельний бум» вдалося шляхом залучення коштів населення. За рахунок продуманої системи кредитування, що дає можливість виплачувати розстрочку за побудоване житло до тридцяти років. Основним виконавцем програми є холдингова компанія «Київміськбуд», у капіталі якої 80% акцій належать столичній мерії, а 20% — трудовому колективу. За словами Олександра Омельченка, здешевити житло до прийнятних для рядових киян цін вдається завдяки тому, що будівництво всієї інфраструктури — систем водопостачання, каналізації, електрики, зв’язку — взяла на себе міська влада. Однак найскладніше в цій програмі було повернути довіру громадян, наляканих діяльністю «трастів». Вони не поспішали вкладати в житлове будівництво свої гроші, побоюючись чергової каверзи. Тепер же ситуація за наявності реальних результатів у вигляді квартир змінилася, і за рахунок приватних вкладень у Києві будується значна частина житла. Міський голова висловив упевненість у тому, що «обкачана» у столиці програма легко приживеться і в інших регіонах України.

Потрібно відзначити, що в Дніпропетровську, де впродовж останніх років будувалися в основному елітні будинки, вже давно придивлялися до досвіду не тільки Києва, але й, скажімо, Москви. До російської столиці неодноразово їздили фахівці вивчати фінансовий і технічний бік справи. Проте, зрештою, вибір було зроблено на користь «київської» системи житлового будівництва, яка видалася гнучкішою і «демократичнішою» — розрахованою на можливості та потреби громадян із середнім достатком. Виконавцем програми в Дніпропетровську була призначена відома будівельна фірма НПО «Созидатель», яка сама займалася розробкою власної програми будівництва житла, шляхом залучення коштів населення і має певний досвід. Її керівник Леонід Турчин, очевидно, бажаючи показати, що дніпропетровці також «не ликом шиті», прямо на прес-конференції вручив Олександрові Омельченку сертифікат на володіння одним квадратним метром нового житла. У відповідь мер Києва, користуючись нагодою, запитав заодно й дніпропетровську прописку — мовляв, якщо вже товаришувати будинками, то щоб усе було честь по честі!

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати