Перейти до основного вмісту

Міліція без мундирів і чобіт?

19 лютого, 00:00

У першому кварталі поточного року Управлінню МВСУ в Житомирській області передбачено виділити з Держбюджету 7,1 млн. грн., що складає трохи більше ніж 44% від потреби, зокрема на оплату праці — 5,8 млн. грн., або 61% від потреби. При цьому загальна заборгованість з фінансування складає майже 4 млн. грн., зосібна по оплаті праці — 1,5 млн. грн. До того ж стаття 59 Закону України «Про Державний бюджет України на 2003 рік» обмежує надання деяких суттєвих пільг працівникам міліції, пожежної безпеки, військовослужбовцям внутрішніх військ (чисельність яких сягає 300 тисяч чоловік), що приведе до зниження їхніх доходів на 150 — 250 грн. щомісячно. Наведена інформація була оприлюднена на прес-конференції, яку провів у четвер заступник начальника УМВСУ полковник Юрій Довгаль. За його словами, в умовах нестачі коштів на оплату праці правоохоронців один міліціонер патрульно-постової служби Житомирщини обслуговує 3 — 3,5 тисячі мешканців міст при нормативі 1,1 — 1,2 тисячі, а навантаженість на співробітників підрозділів карного розшуку і по боротьбі з організованою злочинністю перевищує норми у 2-3 рази. Справа ускладнюється значною плинністю кадрів серед оперативників — внаслідок незадоволення матеріальними умовами службу залишають досвідчені сищики і слідчі.

Коментуючи на прохання «Дня» деякі аспекти матеріально-технічного забезпечення людей, які за родом діяльності мають бути у мундирах, Ю.Довгаль сказав, що через відсутність достатнього фінансування форменим одягом забезпечуються в першу чергу дільничні інспектори, міліціонери постово-патрульної служби і чергових частин, тобто ті працівники, які безпосередньо і найчастіше контактують з громадянами, а інші служби можуть і недочекатися нових мундирів і чобіт або черевиків. Пальне для техніки і навіть гроші на придбання набоїв часто доводиться вишукувати у спонсорів. Якщо спробувати оцінити загальну ситуацію, то, на його переконання, при скороченні фінансування органів МВС їм буде складно виконувати в повному обсязі свої завдання, в результаті чого оперативна обстановка в області може ускладнитися.

Утім, як на автора, деякі цифри, що характеризують фінансування цієї силової структури, викликають запитання (і ці зауваження він висловив на згаданій прес-конференції). Зокрема, правоохоронці стверджують, що сума у 2 млрд. 71 млн. грн., яку Законом «Про Державний бюджет України на 2000 рік» передбачено виділити Міністерству внутрішніх справ (разом з пожежними, яких після Указу Президента повинні перевести до Міністерства з надзвичайних ситуацій), покриває його потреби лише на 26%. Тобто їм необхідно близько 8 млрд. грн. Зрозуміло, що, по- перше, в нинішніх соціально-економічних умовах це нереально, і, по-друге, обґрунтованість даної цифри, зокрема деяких її складових, викликає сумніви. Тим більше, що перевірка витрати бюджетних коштів названим міністерством давно не проводилась (принаймні публічно така інформація не звучала). Не оприлюднюється також загальна сума спонсорської допомоги, що може внести корективи в картину матеріальної забезпеченості МВС.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати