МОЗАЇКА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20071109/4194-24-1.jpg)
Кримський погляд
У галереї «Грифон» відкрилася персональна виставка Володимира Сорокового. Сімферопольський художник включив до експозиції картини різних жанрів — портрети («Жінка, яка поливає квіти», «Автопортрет»), пейзажі, натюрморти. Саме натюрморти виявилися на нинішній виставці найефектнішими й найвиразнішими («Натюрморт з айвою», «Натюрморт із мідним чайником і сливами», «Натюрморт із білим молочником»). До речі, вони переважають і кількісно. У підборі предметів можна побачити деяку символіку («Натюрморт зі свічкою», «Натюрморт з античним глеком»), але, як здається, з тією ж підставою можна й нічого такого не побачити, тим більше, що сам Володимир Сороковий іноді майже іронізує над «списком дійових осіб» своїх натюрмортів («Куман, кошик персиків і 22 черешні»). Безсумнівне одне — як натюрморист, сімферопольський майстер наслідує традиції не стільки голландських художників, скільки француза Шардена, а то й іспанця Сурбарана («Натюрморт із персиками», «Натюрморт із срібною цукорницею», «Натюрморт із бронзовою ступкою»). А ось пейзажі Володимира Сорокового зазвичай лаконічні. Головне ж у них — вірність настрою, переданому через колір («Кільйос», «Вечір на Босфорі в районі Сар’єру», «Зимовий вечір в Ялті»), передає Оксана ЛАМОНОВА.
Пиво корисне?!
Іспанські вчені стверджують, що вживання пива після гри в футбол або довгої пробіжки може бути корисним для організму, оскільки відновлює водний баланс у збезводненому організмі краще, ніж вода. Професор Мануель Гарсон із Університету Гранади також стверджує, що пивні бульбашки допомагають втамувати спрагу, а вуглеводи, що містяться в цьому напої, дозволяють відновити втрачені калорії, пише inopressa.ru. Професор Гарсон пропонував студентам робити виснажливі вправи при температурі повітря близько 40 градусів Цельсія. Потім половині групи дали по пінті пива, а решта отримали такий самий об’єм води. Результати експерименту професор оприлюднив на прес- конференції в Гранаді, сидячи під банером із написом «Пиво, спорт, здоров’я». За його словами, відновлення водного балансу відбувалося «дещо краще» в тих, хто пив пиво. Він додав, що вже давно радить професійним спортсменам після тренувань вживати ячмінні напої. Дослідження, що проводилися раніше, показали, що більшість алкогольних напоїв діють як сечогінний засіб, тобто збільшують кількість вологи, яку організм втрачає під час сечовипускання. Лікар Джеймс Беттс, експерт з питань засвоєння поживних речовин і метаболізму з Університету Бата, сказав, що в помірних кількостях пиво, можливо, відновлює водний баланс так само добре, як і вода, але навряд чи воно робить це краще, ніж вода.
Зуби юрського періоду
Дивовижну знахідку відкрили вчені. Зуби комахоїдного ссавця юрського періоду Pseudotribos robustus, знайденого китайськими й американськими вченими на півночі Китаю, мають не таке взаємне розташування ріжучої поверхні й поверхні, що тре, як у інших ссавців, повідомляє Національний науковий фонд США. Структура зубів у ссавців дуже різноманітна й залежить насамперед від раціону й способу харчування, пише lenta.ru. Встановлено, що більшість предків сучасних ссавців — мезозойських сучасників динозаврів — мала так звані трибосфенічні зуби («трибо» — від грецького «розтираю», «сфено» — «ріжу»), спроможні й різати їжу, й роздавлювати, розтирати її (схожу будову в людини мають моляри — корінні жувальні зуби). Універсальність трибосфенічних зубів дозволяла викопним тваринам мати великий вибір раціону й тим самим, iмовірно, стала одним із чинників, що згодом забезпечили різноманітність видів ссавців. У таких зубів ріжуча поверхня завжди розташована перед тією, що тре. Комахоїдний Pseudotribos robustus, уперше виявлений у 2004 році в озерних відкладеннях віком 165 мільйонів років, мав скелет завдовжки близько 12 сантиметрів, важив 20—30 грамів, мав сильні кінцівки і, хоч і жив на поверхні, вмів добре копати землю. Найцікавіше, що він мав псевдотрибосфенічні зуби, в яких ріжуча поверхня розташована за тією, що тре. Викопних ссавців із псевдотрибосфенічними зубами знаходили й раніше, але це велика рідкість. Такі знахідки показують, що еволюція зубів у ссавців проходила в складний спосіб: невірно, що всі просто мали спільного предка з трибосфенічними зубами, як вважалося колись, — еволюція випробовувала різні варіанти. Схожість цих варіантів (трибо- й псевдотрибосфенічні зуби відрізняються будовою, але однакові в головному, — універсальності функцій) iмовірно пояснюється конвергентною еволюцією: появою схожих рис у неспоріднених груп за рахунок впливу однакових зовнішніх умов.
Достоєвський на індійський манер
У Болівуді зняли фільм за мотивами повісті російського класика Федора Достоєвського «Білі ночі». Романтичний мюзикл «Кохана» оповідає історію про те, як випадкова зустріч дівчини й юнака приводить до появи величезної, але не взаємної любові, що розбиває серце одного з героїв, повідомляє Reuters. Режисер стрічки Санджей Ліла Бхансаліа. Його картині пророчать великий касовий успіх і називають її блокбастером. У сюжетну канву фільму його автори вплели зворушливу історію любові, що обірвалася, про яку оповів у своїй сентиментальній повісті Достоєвський, передає ІТАР-ТАРС. Хочa в індійській стрічці не буде магії петербурзьких білих ночей, проте в ній залишиться зворушлива чистота почуттів героїв, а це зробить персонажі фільму пізнаваними для кожного, знайомого з їхніми літературними прообразами. Головні ролі в «Коханій» зіграли діти зірок індійського кіно. Юного мрійника-коханого зіграв Ранбір Капур, представник однієї з найвідоміших в Індії кінематографічних династій, а образ «індійської Настеньки» втілила на екрані представниця іншого акторського клану Капурів — Сонам. Вихід «Коханої» в прокат приурочений до індійського фестивалю вогнів «Дівалі», кульмінацією якого стане феєрверк.
Випуск газети №:
№194, (2007)Рубрика
Суспільство