Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На часі — профілактика грипу

З початку жовтня на грип та ГРЗ в Україні захворіли 42 тисячі осіб
11 жовтня, 00:00
ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

За даними МОЗ, епідемічна ситуація з грипу та ГРІ поки що відповідає критеріям сезонного епідемічного підйому. Лікарі застерігають, що у зв’язку із похолоданням можливе зростання кількості гострих респіраторних захворювань уже найближчим часом. За даними Українського центру грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ України, протягом першого тижня жовтня в жодному з 10 контрольних міст захворюваність на респіраторні інфекції не досягла та не перевищила рівня епідемічних порогів: за цей період на грип в Україні захворіло 42,5 тисяч осіб, більшість з яких — діти до 14 років (40% з яких склала група дітей від 3 до 6 років).

Фахівці зазначають, що грип і гострі респіраторні інфекції є найпоширенішими захворюваннями не тільки в Україні, але і у всьому світі. Щорічно у нашій державі за медичною допомогою звертаються 8—10 мільйонів чоловік, половина з них — діти.

Поширеність інфекції викликана мінливістю штамів вірусу, головним чином — вірусу А. Швидкість розмноження вірусу дуже висока: від моменту попадання його в організм до прояву перших ознак захворювання проходить всього 1,5—2 доби.

Поширенню захворювання сприяє відсутність імунітету у населення до нових варіантів вірусу. Тому фахівці рекомендують застосовувати з профілактичною метою індуктори інтерферону, інтерферон (білок, який виробляється організмом людини для боротьби з інфекціями) та загальнозміцнюючі і антивірусні препарати. Їжа повинна містити вітаміни, насамперед вітамін С. У раціоні має бути багато овочів, необхідно збільшити вживання тих, що містять фітонциди — цибулі і часнику.

Також медики радять постійно проводити комплекс загартовуючих процедур — самомасаж, гімнастику. Народна медицина також має чимало корисних рекомендацій для профілактики цих захворювань (йдеться про гомеопатичні препарати). Основний захист від грипу у світі здійснюється способами специфічної профілактики —насамперед вакцинації населення. За даними МОЗ України, досвід вакцинації колишніх епідемічних сезонів свідчить про високу ефективність цього профілактичного способу.

ДОВІДКА МОЗ

Минулого сезону грип у нашій країні поширювався особливо активно. У січні кожного тижня в країні реєстрували до 50 тисяч нових випадків захворювання. У лютому було закрито більше 2 тисяч шкіл. Найбільш тривожні епідеміологічні показники спостерігалися на початку року в Луганській і Закарпатській областях, потім — у Черкаській, Кіровоградській, Донецькій, Волинській областях і в Києві. За січень і лютий 2007 року грипом і гострими респіраторно- вірусними інфекціями в Україні перехворіло 107 301 людина, за останній тиждень зими — 5 436. Було зареєстровано чотири летальних випадки.

За прогнозами фахівців, у сезоні 2007- 2008 років в Україні циркулюватимуть три штами вірусу грипу: два типу А під назвами «Соломонові острови» та «Вісконсін» і один типу В, який називається «Малайзія». Один з них, а саме «Соломонові острови», є відносно новим, оскільки протягом кількох останніх років не циркулював в Україні, однак усі три штами входять до протигрипозних вакцин, які застосовуються в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати