Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Напрацьовані нові правила гри у вітчизняного виробника

17 травня, 00:00
Михайло БІДЕНКО, "День"

2920 перевірок підприємств, що виробляють і реалізують продукти харчування, здійснили минулого року контролюючі організації Харківщини. У 1141 випадку було виявлено різні порушення. Найтиповіше - обважування покупця (923 випадки).

Проте з'являються й нові тенденції, які по-своєму радують. Почали поширюватися підробки під товари вітчизняного виробництва. Так доволі популярний майонез із маркою "Харківський жировий комбінат" роблять уже в примітивних підпільних цехах. Зустрічалися фальшиві "київські" макаронні вироби, богодухівська ковбаса й таке інше. Це свідчить як про гідну марку українського виробника продуктів харчування, так і про недосконалість контролю за цією маркою. На останній обставині час ставити хрест.

Саме на Хрещення голова обласної адміністрації Олег Дьомін підписав розпорядження "Про посилення контролю якості й безпеки харчових продуктів, що реалізовуються в Харківській області". Створено робочу групу з контролю, куди увійшли керівники всіх контролюючих органів, від управління економіки до міліції й митниці. Цим документом встановлюються деякі правила гри на ринку продовольства. Наприклад, якщо розпорядження виконуватимуть буквально всі, то продати палку ковбаси без етикетки, на якій вказується назва, маса, склад продуктів, калорійність, адреса виробника й інші дані, буде абсолютно неможливо. З'являться труднощі й з продажем крупи, борошна...

Начальник обласного управління в справах захисту прав споживача Леонід Щербина сказав, що влада налаштована проти піратів ринку дуже жорстко. За порушення суворо штрафуватимуть і відбиратимуть ліцензії. Так один магазин, що повторно порушив рішення про заборону продажу петард, було оштрафовано на 10 тисяч гривень, що звело нанівець увесь прибуток від новорічних свят.

Проте злі язики кажуть, що тепер найціннішим товаром як для виробника харчових продуктів, так і для "пірата", що підробляється під нього, стане етикетка. Цей бізнес може стати не менш прибутковим ніж виготовлення фальшивих грошей, зате набагато безпечнішим.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати